Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Chińczycy weszli do akcji

0
Podziel się:

Cięcie stopy rezerw obowiązkowych dla banków o 50 p.b. i głównych stóp o 25 p.b. potraktowano jako dobrą monetę.

Chińczycy weszli do akcji

Można by się sprzeczać, czy w sytuacji gdyby Chińczycy ogłosili swą decyzję w niedzielę, to nie mielibyśmy wczoraj takiego załamania się rynków finansowych. Tak czy inaczej cięcie stopy rezerw obowiązkowych dla banków o 50 p.b. i głównych stóp o 25 p.b. potraktowano jako dobrą monetę.

Podobnie jak zapewnienie ze strony chińskiego premiera, że władze nie planują dalszej dewaluacji juana. Apetyty rynków finansowych na dalsze, kompleksowe działania ze strony chińskich decydentów będą jednak rosły. To sugeruje, że dzisiejsze działania nie załatwią problemu i obserwowane odbicie na rynkach akcji może się niedługo zakończyć.

Kluczowe pytanie, które warto sobie teraz postawić dotyczy korelacji pomiędzy euro, ale i też jenem, a właśnie rynkami akcji. Czy będzie ona maleć? Niewykluczone, ale będzie się to odbywać stopniowo.

Po południu rynek otrzymał lepsze dane makro z USA. Uwagę zwraca przede wszystkim spory skok indeksu zaufania konsumentów Conference Board - z 91 pkt. po korekcie w lipcu do 101,5 pkt. w sierpniu. To dobra moneta dla tych, którzy liczą na zacieśnienie polityki przez FED jeszcze w tym roku. Pozytywne dane napłynęły też z rynku nieruchomości - sprzedaż nowych domów wzrosła w lipcu o 5,4 proc. m/m, a indeks cen FHFA zyskał w czerwcu 0,2 proc. m/m i 5,6 proc. r/r.

W efekcie koszyk dolara BOSSA USD naruszył po południu barierę 80 pkt. To przełożyło się na spadek EUR/USD poniżej 1,1466, czyli szczytu z maja b.r. Teraz ważny poziom to dawny szczyt z czerwca b.r. przy 1,1435 i niżej strefa ważnych wsparć przy 1,1350-75. To czy zejdziemy niżej będzie zależeć od sytuacji na rynkach akcji, które jeszcze przez jakiś czas pozostaną dość rozchwiane. Niemniej widać, że nie należy raczej liczyć na to, że uda nam się w najbliższych dniach wyjść wyraźnie powyżej wczorajszego szczytu na EUR/USD. Ważny dla euro może okazać się piątek, kiedy to poznamy wstępne dane nt. inflacji w Hiszpanii i Niemczech. Mogą stać się one pretekstem do głębszego zejścia EUR/USD.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

komentarze walutowe
dziś w money
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)