Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Możliwy dalszy ciąg korekty

0
Podziel się:

Główna para walutowa przejawia coraz większe tendencje do dalszych spadków. Jako, że nie ma dziś zbyt wielu istotnych publikacji makro, można się spodziewać, że po wczorajszym odbiciu, rynek powróci do poniedziałkowej tendencji spadkowej.

Impet odbicia słabnie

Główna para walutowa przejawia coraz większe tendencje do dalszych spadków. O godzinie 8:00 kurs EUR/USD wynosił 1,4117, wobec wczorajszego zamknięcia na poziomie 1,4166. Jako, że nie ma dziś zbyt wielu istotnych publikacji makro, można się spodziewać, że po wczorajszym odbiciu, rynek powróci do poniedziałkowej tendencji spadkowej. Zachowanie głównej pary powinno być jednak zgodne z nastrojami na rynkach kapitałowych.

Złoty ponownie traci

Po wczorajszym odreagowaniu dzisiejszy poranek przynosi kontynuację osłabienia złotego. O godzinie 8:00 kursy EUR/PLN i USD/PLN wynosiły kolejno 4,1576 i 2,9489, wobec wczorajszego zamknięcia na 4,1441 i 2,9294. Na notowania naszej waluty w dniu dzisiejszym powinna mieć wpływ przede wszystkim sytuacja na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także dane na temat dynamiki produkcji przemysłowej. Nie należy wykluczać, iż gdyby okazały się one znacznie lepsze od prognoz, to będzie to zwiastowało nieuchronność powrotu do długoterminowej tendencji umocnienia złotego.

Giełdy odbiły

Wczorajszy dzień przyniósł relatywnie dużej wielkości odbicie na rynkach akcji. WIG20 zakończył dzień na poziomie 2054,3 pkt., co oznacza wzrost o 1,16%. Taka korekta ostatnich spadków nie oznacza jednak jeszcze powrotu do tendencji wzrostowej. Możliwe jest, że zobaczymy ponownie silniejszą przecenę, natomiast jej skala zależeć będzie od publikowanych pod koniec tygodnia danych makro z USA. Nasz parkiet powinien dziś zachowywać się zgodnie z notowaniami kontraktów na indeksy amerykańskie.

Produkcja przemysłowa w Polsce

W dni dzisiejszym poznamy dwie istotne figury makro. O godzinie 10:00 poznamy bilans handlowy Strefy Euro. Analitycy spodziewają się odczytu na poziomie -1,7 mld EUR, wobec poprzedniego o wartości -1,2 mld EUR. Dane jeżeli nie będą znacząco różnić się od prognoz, to nie powinny mieć dużego wpływu na główną parę. O godzinie 14:00 poznamy natomiast dane z Polski na temat produkcji przemysłowej. Prognozy dynamiki kształtują się na poziomie -3,2% r/r, wobec poprzedniego odczytu o wartości -4,3% r/r. Lepsze od prognoz dane powinny wesprzeć złotego.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)