Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel
04.04.2020 13:47

News money.pl: Biedronka nagrodzi pracowników, daje 2300 zł

Money.pl dotarło do pisma, które mają dostać pracownicy Biedronki. Sieć dyskontów przyzna im 2300 zł brutto nagrody, pod pewnymi warunkami. "Żyjemy w bardzo trudnych czasach. Jest to uczciwe i zasadne wyróżnienie" - tłumaczy prezes sieci handlowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Nagrody specjalne dla pracowników Biedronki. "Zasadne wyróżnienie"

Money.pl dotarło do pisma skierowanego do pracowników Biedronki oraz listu prezesa sieci handlowej Pedro Soaresa dos Santosa. Czytamy w nim, że każdy pracownik może liczyć na 2300 zł brutto "nagrody specjalnej". Pieniądze zostaną wypłacone wraz z wynagrodzeniem za kwiecień. Nieoficjalnie wiemy, że pracownicy dopiero będą o tym informowani.

Jak udało nam się ustalić, 2300 zł brutto premii należało będzie się pracownikom zatrudnionym na umowę o pracę, pracującym w takiej formie co najmniej od 1.04.2019 r. oraz tym, którzy nie są "menadżerami ocenianymi w ramach procesu PMC". Jeśli ktoś pracuje na niepełny etat, to premia zostanie proporcjonalnie przeliczona.

Kolejne obostrzenia, które sprawią, że pracownik premii nie dostanie, to:

  • absencja powyżej 180 dni w 2019 roku (łącznie);
  • ponowne zatrudnienie w grupie (gdy absencja i przerwa w zatrudnieniu przekracza 180 dni w 2019 r.);
  • nieusprawiedliwiona nieobecność w 2019 r.;
  • ocena pracy "poniżej oczekiwań" lub "zdecydowanie poniżej oczekiwań";
  • pracownicy, wobec których podjęto decyzję o rozwiązaniu umowy.

Obejrzyj: Zakaz handlu w niedzielę czasowo zniesiony?

Pojawił się też zapis dotyczący nieobecności, które nie wykluczają premii, to:

  • urlop wypoczynkowy (w tym na żądanie);
  • 2 dni zwolnienia z powodów okolicznościowych;
  • wolne za nadgodziny lub pracę w wolne dni;
  • nieobecność wywołana wypadkiem w pracy lub w drodze do/z pracy.

List do pracowników - jak ustaliło money.pl - napisał nawet prezes grupy Jeronimo Martins Pedro Soares dos Santos. "Żyjemy w bardzo trudnych i niepewnych czasach, pogrążeni w głębokiej pandemii, która sprawiła, że świat podjął niestrudzoną walkę z chorobą nieznającą żadnych granic" - czytamy.

"Ten głęboki kryzys uświadomił wszystkim to, co w naszej Grupie wiedzieliśmy zawsze: Wasza praca, dzięki której umożliwiamy milionom rodzin zakupienie żywności i produktów niezbędnych do życia, ma kluczowe znaczenie" - podkreślił dos Santos.

Z pisma dowiadujemy się też, że na "nagrody specjalne" mogą liczyć nie tylko pracownicy w Polsce, ale i w Portugalii oraz Kolumbii. "W przypadku Biedronki (tylko pracownicy polskich sklepów - przyp.), w porównaniu do ubiegłego roku, oznacza to wzrost o 200 zł brutto, czyli blisko 10 proc." - dodał prezes grupy.

"Jest to uczciwe i zasadne wyróżnienie. Jak powiedział Franciszek, te czasy wymagają wspólnego wysiłku, odwagi i solidarności. Jestem dumny i wdzięczny, że reprezentujecie te wartości" - podsumował.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: handel, zakupy, koronawirus, Biedronka, premie, nagrody, pieniądze, wypłata, pracownicy sklepów, jeronimo martins, pandemia, praca, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-04-2020

GośćTo ile z tych 2300 brutto ukradnie państwo??

03-04-2020

loltym bohaterom nalezy sie min 5tys zl za miesiac extra

04-04-2020

nie wiembzdura! mój syn pracuje w biedrze, chodzi o 13-tkę, która co roku jest wypłacana w tym okresie, i akurat nic wspólnego z koroną tu nie ma :( tylko … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (159)