Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Państwowe spółki dotują sport. Sasin: ponad 200 mln zł rocznie

21
Podziel się

Spółki Skarbu Państwa przekazują rocznie na wsparcie polskiego sportu ponad 200 mln złotych - powiedział minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Mówił o tym na spotkaniu prasowym z okazji Międzynarodowego Dnia Sportu.

Państwowe spółki dotują sport. Sasin: ponad 200 mln zł rocznie
Ponad 200 mln zł rocznie. Państwowe spółki nie szczędzą na sporcie (PAP, PAP/Radek Pietruszka)
bDSwBruJ

- Spółki Skarbu Państwa nie tylko skupiają się na wypracowaniu zysków, ale także działają w obszarze społecznym. W przypadku sportu ich zaangażowanie jest wielowątkowe - powiedział w Międzynarodowym Dniu Sportu minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Jak podkreślił, przejawia się to wsparciem poszczególnych sportowców, ale przede wszystkim wsparciem związków sportowych, klubów i poszczególnych imprez. - Warto wspomnieć również o wsparciu sportu powszechnego, który pozwala dbać o zdrowie i kondycję, a także sportu dzieci i młodzieży - dodał.

bDSwBruL

Skala zaangażowania - jak zaznaczył Sasin - jest duża, bowiem spółki Skarbu Państwa przekazują rocznie na wsparcie polskiego sportu ponad 200 mln złotych.

Zobacz także: Nowy Ład PiS. Będzie większe wsparcie rodzin z dziećmi? Szykuje się ulga podatkowa

- Z perspektywy ponad roku funkcjonowania Ministerstwa Aktywów Państwowych i analizy tego, co dzieje się w spółkach Skarbu Państwa, możemy powiedzieć, że w tym zakresie ich rola wykonywana jest dobrze, ale to nie znaczy, że nie może być wykonywana jeszcze lepiej - dodał Sasin.

bDSwBruR

Poprawę ma pomóc osiągnąć powołany w ministerstwie zespół, który wypracuje regulacje i zestaw dobrych praktyk dla spółek Skarbu Państwa, aby środki przeznaczane na wsparcie polskiego sportu były wydawane jak najbardziej efektywnie. Na czele tego zespołu, jako społeczny doradca, stanie była minister sportu i była szpadzistka - Danuta Dmowska-Andrzejuk.

- Wychodzę z takiego założenia, że najlepiej, jeśli tego typu sprawami zajmują się fachowcy. Bardzo się cieszę, że będziemy mogli współpracować. To jest bardzo dobra wiadomość dla polskiego sportu - podkreślił Sasin.

- Dużo przed nami i cieszę się, że będę mogła pomagać. Myślę, że to wsparcie można kierować jeszcze lepiej i jeszcze mocniej, szczególnie do sportu powszechnego, tam gdzie przygoda ze sportem się zaczyna. Państwo polskie myśli o sporcie w sposób strategiczny i perspektywiczny, bo to jest proces na lata. Nic nie przychodzi łatwo, a szczególnie wynik sportowy - powiedziała Dmowska-Andrzejuk.

bDSwBruS

Sasin zadeklarował na koniec, że wsparcie sportu przez spółki Skarbu Państwa będzie kontynuowane. Jego zdaniem, takie działanie jest ważne dla kraju, bo poprzez sport budowane jest dobre imię Polski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSwBrvm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(21)
poczta
7 dni temu
Kiedy pan Sasin odda kasę podatników
GoldBerg
7 dni temu
Nie powinny nas zdziwić mistrzostwa w odmawianiu różańca na czas, które zorganizuje szaman i oligarcha Rydzyk...
dziad
7 dni temu
po co POKAZYWAĆ COŚ TAKIEGO -- płaczą moje wnuki straszy
bDSwBrvn
GoldBerg
7 dni temu
Reprezentancie Polski - dostanie kasę, jeśli udzielisz wazeliniarskiego wywiadu TVPIS i będziesz wychwalał nowogrodzką dyktaturę
propaganda
7 dni temu
SSP najbardziej finansuja Rydzyka a w sporcie tych najbardziej rozpoznawalnych na swiecie jak Kubica Swiatek no i teraz Hurkacz a dzieci minimalnie.
...
Następna strona