Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MAG
|

Rząd da Polakom pieniądze na walkę z inflacją. Nawet 1000 zł

1677
Podziel się:

Wprowadzamy dodatek osłonowy według kryteriów dochodowych, od 400 zł do ponad 1000 zł w zależności od gospodarstwa domowego. Wypłacany będzie w dwóch ratach w 2022 r. - poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Rząd da Polakom pieniądze na walkę z inflacją. Nawet 1000 zł
W ramach tarczy antyinflacyjnej rząd wprowadzi dodatek osłonowy według kryteriów dochodowych (Materiały prasowe, KPRM)
bESkHiZN

- Polski rząd działa z myślą o polskich obywatelach i aby zbuforować wzrost inflacji, prezentujemy dzisiaj pierwszą serię działań, które mają zamortyzować stopy inflacji - przekazał w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Tarcza przewiduje m.in. obniżkę VAT-u na prąd i gaz czy obniżkę akcyzy na paliwo. Dodatkowo premier zapowiedział dodatek osłonowy.

- Wprowadzamy też dodatek osłonowy według kryteriów dochodowych, od 400 zł do ponad 1000 zł w zależności od gospodarstwa domowego. Wypłacany będzie w dwóch ratach w 2022 r. - poinformował Morawiecki.

bESkHiZP
Zobacz także: Tarcza antyinflacyjna. Były minister ocenia: To może wywołać odwrotny efekt. Inflacja poza kontrolą

Premier wspomniał, że rząd początkowo chciał obniżyć VAT na żywność do zera, "ale niestety Unia Europejska ma inną politykę i nie zgodziła się na to". - Postanowiliśmy więc zrekompensować Polakom wzrost cen żywności i zamiast obniżki VAT, zdecydowaliśmy się na instrument o charakterze kompensacyjnym, czyli dodatek osłonowy - wyjaśnił.

bESkHiZV

Na jakich zasadach będą przyznawane dodatki? W przypadku gospodarstw jednoosobowych limit dochodowy wyniesie 2100 zł miesięcznie. Rząd przewidział w tym przypadku jednorazową dopłatę w wysokości 400 zł.

600 zł dostaną natomiast dwu- i trzyosobowe gospodarstwa domowe. Z kolei 850 zł rząd da rodzinom 4- i 5-osobowym. Najwięcej, bo 1150 zł, otrzymają największe rodziny, co najmniej sześcioosobowe. W każdym z tych przypadków dochód na osobę nie będzie mógł przekroczyć 1500 zł na osobę w rodzinie miesięcznie.

Z dodatku ma skorzystać ponad 5 mln gospodarstw domowych.

Tarcza antyinflacyjna

Temat tarczy antyinflacyjnej pojawił się już w październiku, gdy Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd zaprezentuje pakiet rozwiązań, które mają zamortyzować wzrost cen energii, gazu i żywności. - Rząd pracuje nad tarczą antyinflacyjną, mającą wspomóc grupy najbardziej odczuwające inflację. Skupiamy się na działaniach sektorowych - mówił na początku listopada na antenie Radia Plus rzecznik rządu Piotr Mueller.

bESkHiZW

Przypomnijmy, że według danych GUS wzrost inflacji w Polsce sięgnął w październiku 6,8 proc. Inflacja zjada nie tylko oszczędności Polaków, zbyt wysokie stopy procentowe mogą podkopać również inwestycje przedsiębiorstw.

bESkHjaq
Źródło:
Pilne
KOMENTARZE
(1677)
Piotr32
7 godz. temu
Czy dobrze rozumiem ze wzgledu na to ze jest inflacja chca jeszcze wiecej dosypac siana do pieca ?! Przeciez oni nie maja pojecia o tym co robia TRZEBA SCIAGNAC PIENIADZE Z RYNKU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak zebyscie zrozumieli ZABRAC ZABRAC LUDZIA a nie im dawac MAJA PRZESTAC KUPOWAC !!!!!!!!! WTEDY INFLACJA SPADA A NIE JAK IM DORZUCICIE JESZCZE PO 1000 PLN ....przeciez oni sa kompletnie bez pojecia.... Samobojcza polityka dla najjasniejszej Rzeczypospolitej
JIIISobieski
9 godz. temu
Ale ładnie wszyscy wylali tutaj wiadro z pomyjami. I co z tego, co to dało. Popisaliście sobie i na tym się skończyło. Kto ma dostać to i tak dostanie a kogo mają oskubać to i tak będzie oskubany. Tak było zawsze i tak będzie w przyszłości. Dopóki ludzie nie wyjdą ze sztachetami na ulicę i nie wywiozą to całe towarzystwo wzajemnej adoracji na taczkach to nic się nie zmieni. A wy dalej będzicie sobie pisać wylewne posty.
adadad
10 godz. temu
wlacza drukarke i wydrukuja. biedak wezmie to 1000 zl i mu starczy na chleb i maslo, bo inflacja bedzie jak w wenezueli! tam przynajmniej cieplo maja. a co z singlami? czy my tylko musimy utrzymywac wszystkie 500+???
bESkHjar
ewik
11 godz. temu
Co za tytuł !!!! Rząd nic nie da bo rząd nie ma ... to ludzie podatkami sciepę zrobili by Rząd rozdał kolejną kase ... a wystarczyło nie kraść i sumiennie podejść do tematu
adam
12 godz. temu
dochód netto czy brutto na osobę? bo to ważna kwestia
...
Następna strona