Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wydatki partyjne. PiS musi ujawnić faktury

0
Podziel się:

Naczelny Sąd Administracyjny odrzucił kasację partii na postanowienie sądu pierwszej instancji.

Wydatki partyjne. PiS musi ujawnić faktury
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Prawo i Sprawiedliwość będzie musiało ujawnić swoje wydatki. Naczelny Sąd Administracyjny odrzucił kasację partii na postanowienie sądu pierwszej instancji.

O jawność faktur apelowało do wszystkich ugrupowań stowarzyszenie Sieć Obywatelska Watchdog Polska. W związku z brakiem odpowiedzi sprawa trafiła do sądu, a w przypadku PiS dziś rozstrzygnęła się prawomocnie na niekorzyść partii.

Przedstawiciel organizacji Krzysztof Izdebski mówi IAR, że intencją jego stowarzyszenia nie było chodzenie do sądu. Ma też nadzieję, że dzisiejsze orzeczenie zmusi do jawności także inne ugrupowania. Jego zdaniem, jawność jest konieczna jeśli pobiera się pieniądze publiczne.

Krzysztof Izdebski mówi, że jego stowarzyszenie zachęciły deklaracje wszystkich partii dotyczące jawności. W zeszłym roku deklarowały, że ujawnią dochody. _ - No więc my powiedzieliśmy: sprawdzamy! _ - mówi.

Przedstawiciel Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska jest pewny, że sąd negatywnie rozpatrzy również kasację PO. Jak mówi, Platforma użyła podobnych argumentów na rzecz braku jawności jak w poprzedniej instancji.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowe dane o deficycie. Zgodne z prognozami? Resort Mateusza Szczurka podliczył stan budżetu po sierpniu.
Ponad sto dopalaczy stanie się narkotykami Ich posiadanie i obrót będą ścigane jako przestępstwo - zapowiedział wiceminister zdrowia Igor Radziewicz-Winnicki.
Lekarze protestują. Chcą im podnieść składkę Naczelna Izba Lekarska podjęła decyzję o zwiększeniu składki z 40 do 60 złotych miesięcznie.
wiadomości
waluty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)