Trwa ładowanie...
bEKaPISZ
Notowania
Przejdź na

Założenia do budżetu Polski. "Ogromna niepewność, poważne zagrożenia"

Rząd przyjął założenia do projektu budżetu Polski. Co z nich wynika? - Jest ogromna niepewność dotycząca prognoz na przyszły rok, nie tylko odnośnie Polski. To, co udało mi się przeczytać, sygnalizuje, że wprawdzie w tym roku spadek PKB może być mniejszy w Polsce niż w Hiszpanii. Najważniejsze jest jednak to, jaka będzie siła odbicia, a tu rysują się poważne zagrożenia dla Polski - powiedział w programie "Tłit" prof. Leszek Balcerowicz. - To zagrożenie nie tylko związane z pandemią. Przypomnę, że jeszcze przed pandemią nastąpił bardzo wyraźny spadek aktywności gospodarczej, a w związku z tym, spadek dynamiki przychodów podatkowych. Deficyt może sięgać 10 proc. PKB, to gwałtowny wzrost z prognozowanego wcześniej 2 proc., to należy zadać sobie pytanie, czy jest jakikolwiek kraj na świecie, który umacnia rozwój dzięki gwałtownie rosnącemu zadłużeniu. Nie znam takiego kraju - dodał.

0
0
754
Podziel się
Komentarze (754)
zobacz więcej komentarzy (754)
bEKaPITl
KOMENTARZE
(754)
aaa
rok temu
nie bardzo mu wierzę; a jak będzie? zwyczajowo: pożyjemy, zobaczymy.
Filarand
rok temu
Balcerowicz to już 5 lat temu mówił że budżet 500+ nie wytrzyma i co i nic.To jest gość który przepowiada i jak się uda to się uda a jak nie to nie.
Hary
rok temu
Ten gosc powinien wyjechac na Ukraine i nie wracac niech tam kreca lody z kolega od drog
bEKaPITD
PObudka
rok temu
Złotówkę która prof Balcerowicz umocnił teraz mają okazje osłabić i zakończą się rządy rozdawnictwa naszych podatków. Zobaczymy?
Ws
rok temu
Sprzedałeś krwawiące moich dziadków Kulczykowi !
...
Następna strona