Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Branża turystyczna. Konfederacja przestrzega przed jej upadkiem

- Polska branża turystyczna upada - ocenia poseł Michał Urbaniak z Konfederacji. Apeluje do rządu o wprowadzenie programu, który złagodzi skutki kryzysu, z którymi musi mierzyć się ten sektor. Wyraził również obawę, że w przeciwnym wypadku polską turystykę "przejmie" zagraniczny kapitał.

Podziel się
Dodaj komentarz
(NurPhoto via Getty Images)
Michal Urbaniak z Konfederacji przestrzega rządzących przed ryzykiem upadku turystyki. (Fot: NurPhoto)

- Jest duże ryzyko, że do Polski "powchodzą" większe zagraniczne firmy, na przykład firmy z Niemiec, firmy z Zachodu, które mają większy kapitał, mając dostęp do większej rządowej pomocy, będą mogły przejmować właśnie rynek turystyczny w Polsce, kiedy już wyjdziemy z koronawirusowego problemu - mówił poseł Urbaniak na konferencji prasowej w Sejmie. Jego wypowiedź cytuje Polska Agencja Prasowa.

Urbaniak podał, że wiele firm z branży turystycznej odnotowało ok. 98-proc. spadek obrotów w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej. Dlatego też, jeżeli szybko nie podłączy im się kroplówki, to po prostu upadną.

W jego ocenie bon turystyczny nie rozwiązał większości problemów branży, ponieważ jest wyłącznie wsparciem punktowym. Urbaniak wskazał, że czerpią z niego m.in. hotelarze, ale już nie np. organizatorzy turystyczni.

Zobacz: Branża turystyczna liczy straty. "Zysków nie będzie. Silni wyjdą jeszcze silniejsi"

Poseł przypomniał również postulaty branży, które mają jej pomóc przetrwać trudny czas. Chodzi tutaj m.in. o zmniejszenie stawki podatku VAT (z 23 proc. do 8 proc.) oraz dłuższego zwolnienia ze opłat składek ZUS dla tych firm z sektora, które notują 50-proc. spadek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-09-2020

SamaPrawdaBrawo Konfederacja jedyna partia czystych rąk. Nigdy nie była uwikłana w żadne afery gospodarcze. Politycy Konfederacji nie brali udziału też w … Czytaj całość

02-09-2020

EwaWcale mi ich nie szkoda. Obracają naszymi pieniędzmi wpłaconymi za wyjazdy. Wreszcie się udlawia. Mogą być niemieckie biura podróży, ale uczciwe.

02-09-2020

VVVCO ZA BZDETY ,UPADNA,ALE SZYBKO WYJDA NA SWOJE ,A PO DRUGIE WZIASC SIE ZA NORMALNA PRACE ,A NIE PODROZOWAC

Rozwiń komentarze (33)