Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRO
|

Branża turystyczna. Konfederacja przestrzega przed jej upadkiem

33
Podziel się

- Polska branża turystyczna upada - ocenia poseł Michał Urbaniak z Konfederacji. Apeluje do rządu o wprowadzenie programu, który złagodzi skutki kryzysu, z którymi musi mierzyć się ten sektor. Wyraził również obawę, że w przeciwnym wypadku polską turystykę "przejmie" zagraniczny kapitał.

Branża turystyczna. Konfederacja przestrzega przed jej upadkiem
Michal Urbaniak z Konfederacji przestrzega rządzących przed ryzykiem upadku turystyki. (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)
bDXNreCt

- Jest duże ryzyko, że do Polski "powchodzą" większe zagraniczne firmy, na przykład firmy z Niemiec, firmy z Zachodu, które mają większy kapitał, mając dostęp do większej rządowej pomocy, będą mogły przejmować właśnie rynek turystyczny w Polsce, kiedy już wyjdziemy z koronawirusowego problemu - mówił poseł Urbaniak na konferencji prasowej w Sejmie. Jego wypowiedź cytuje Polska Agencja Prasowa.

Urbaniak podał, że wiele firm z branży turystycznej odnotowało ok. 98-proc. spadek obrotów w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej. Dlatego też, jeżeli szybko nie podłączy im się kroplówki, to po prostu upadną.

W jego ocenie bon turystyczny nie rozwiązał większości problemów branży, ponieważ jest wyłącznie wsparciem punktowym. Urbaniak wskazał, że czerpią z niego m.in. hotelarze, ale już nie np. organizatorzy turystyczni.

bDXNreCv
Zobacz także: Zobacz: Branża turystyczna liczy straty. "Zysków nie będzie. Silni wyjdą jeszcze silniejsi"

Poseł przypomniał również postulaty branży, które mają jej pomóc przetrwać trudny czas. Chodzi tutaj m.in. o zmniejszenie stawki podatku VAT (z 23 proc. do 8 proc.) oraz dłuższego zwolnienia ze opłat składek ZUS dla tych firm z sektora, które notują 50-proc. spadek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXNreCW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(33)
polak
8 miesięcy temu
niemoge sie tego doczekac taniej gwarancja lepiej
Bleer
8 miesięcy temu
Facet nie ma pojęcia o czym mówi! Branża turystyczna w Polsce miała straty tylko przez 2 -3 miesiące ale w sezonie letnim odbiła to sobie z nawiązką. Wystarczy popytać właścicielu pensjonatów,agroturystyki czy hoteli.... naprawdę nie są niczym stratni. Akurat jestem w Beskidach i rozmawiam z ludzmi tutaj. Takich tłumów dawno tu nie było
Polak
8 miesięcy temu
A ja jako POLAK chce zmniejszenia obciążenia Polaków gażami poselskimi i senatorskimi. Chcę zmniejszenia o 50% zarówno osób w Sejmie jak i Senacie. My nie jesteśmy USA, bo aż tyle mamy tych osób w Sejmie oraz w Senacie. Pytam się po co?????? Są to ogromne koszty, a Polska jest na skraju przekroczenia długu!!!!!!! Pokolenia Polaków będą płacić ich rozgrywki.
bDXNreCX
Nowe wróci
8 miesięcy temu
FWP + to jest myśl!
ja
8 miesięcy temu
Właśnie teraz okazuje się, kto jest przygotowany na czarną godzinę, jak zarządzał swoimi pieniędzmi, kto zył ponad stan, wydawał wszystko, nie robił żadnych rezerw.. W ksiażce pt. Emeryt.ura nie jest Ci potzree.bna autor pisał o możliwości wystąpienia takiecgo kryzysu, że może nas spotkać coś takiego jak brak pracy, zwolnienie, choroba, pokazywał jak budować majątek by zapewnić sobie finansowe bezpieczeństwo.
...
Następna strona