Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MAB
|

Co piąty nauczyciel w Warszawie dostał niższą pensję, nawet o kilkaset złotych

14
Podziel się:

Nauczyciele są w tej grupie pracowników, którzy po wejściu w życie Polskiego Ładu, dostali w styczniu niższe pensje. Taka sytuacja dotyczy co piątego nauczyciela w Warszawie. Niektórym wynagrodzenia skurczyły się nawet o kilkaset złotych — dowiedziało się Radio ZET.

Co piąty nauczyciel w Warszawie dostał niższą pensję, nawet o kilkaset złotych
Polski Ład zmienił sposób rozliczania wynagrodzeń pracowników. Nauczyciele dostali w styczniu niższe pensje. Warszawa przedstawiła dane. (East News, Marcin Bruniecki/REPORTER)

Polski Ład zmienił sposób rozliczania wynagrodzeń pracowników. Nauczyciele otrzymują wypłaty "z góry". W styczniu część z nich z zaskoczeniem odczytywała kwotę wynagrodzenia. Jak pisaliśmy już w money.pl, początkowo rządzący zaprzeczali, że jest problem z niższymi pensjami. Jednak ostatecznie przyznali, że doszło do złego naliczenia podatku i osoby, które dostały niższe wynagrodzenie, otrzymają wyrównanie. Sprawa ma być rozwiązana najpóźniej na początku lutego.

Nauczyciele z niższymi pensjami. W samej stolicy kilka tysięcy osób

W Warszawie niższe pensje dostało około 6 tys. osób, które są zatrudnione w więcej niż jednej szkole — ustaliło Radio ZET. W stolicy w szkołach i placówkach oświatowych zatrudnionych jest ponad 31 tys. nauczycieli.

To koniec korekt Polskiego Ładu? Będzie wiadomo na początku lutego

Gdy okazało się, że wejście w życie zmian podatkowych, będących częścią Polskiego Ładu, dotknęło niektóre grupy zawodowe, rząd rzucił się do odkręcania problemów. Zaczęły pojawiać się korekty. Rzecznik rządu Piotr Müller pytany w środę, czy ugaszone zostały już wszystkie pożary związane z częścią podatkową rządowego programu, powiedział, że na początku lutego nastąpi weryfikacja "pod kątem tego, czy już wszystkie elementy tych niezbędnych korekt zostały wprowadzone dobrze".

Zobacz także: Money. To się liczy

Piotr Müller pytany, czy rząd przewiduje jakieś konsekwencje personalne w związku z problemami przy wdrażaniu Ładu, odpowiedział: "oczywiście zobaczymy, natomiast nie jest sztuką karać kogoś. Lepiej, żeby naprawił błędy, które zrobił".

Kto jest winny błędom w Polskim Ładzie?

Jeżeli partia rządząca będzie szukała winnych chaosu związanego z Polskim Ładem, to wygląda na to, że zwróci się ku Ministerstwu Finansów. W czwartek rzecznik rządu stwierdził, że wdrażanie reformy podatkowej to duży i skomplikowany proces, za który odpowiada MF. "Faktycznie, myślę, że dało się zrobić więcej. Skoro pojawiły się problemy, to zawsze jest argument za tym, że coś było wykonane nie w taki sposób, jak należało" — stwierdził Piotr Müller.

Zastrzegł, że nie oznacza to dymisji ministra finansów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
Fircyk w zalo...
2 lata temu
Płaczki zawodowe w aukcji.
Janusz
2 lata temu
To są jednak płaczki zawodowe.
Tomasz Gwóźdź
2 lata temu
Wreszcie dobrali się do tyłków nauczycielskiej kaście! Najwyższy czas, żeby zastąpili was lepsi nauczyciele z Ukrainy!
Arek
2 lata temu
Jestem nauczycielem stażystą na pełny etat w jednej szkole. Dostałem mniej niż najniższa krajowa, tyle w temacie. Niech rodzice się nie dziwią, że nauczyciel wystarczająco nie angażuje się w swoją pracę, jeżeli mamy czasy w których sprzątaczka zarabia więcej.
złośliwy
2 lata temu
I to w rękach nauczycieli jest los młodego pokolenia, jak Oni nie potrafią nawet zadbać o siebie.