Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Jarosław Gowin atakuje dawnych koalicjantów. "Powinni zacząć od siebie"

118
Podziel się:

Jarosław Gowin na poniedziałkowej konferencji prasowej krytykował Prawo i Sprawiedliwość za tempo wprowadzanych zmian związanych z Polskim Ładem. Zaapelował do dawnych koalicjantów o zawieszenie większości przepisów podatkowych związanych z reformą podatkową. Stwierdził też, że odejście Tadeusza Kościńskiego z resortu finansów nie jest odpowiedzią na obecne problemy.

Jarosław Gowin atakuje dawnych koalicjantów. "Powinni zacząć od siebie"
Jarosław Gowin atakuje Prawo i Sprawiedliwość za rozwiązania zapisane w Polskim Ładzie (PAP, PAP/Wojtek Jargiło)

Jarosław Gowin w poniedziałek zorganizował konferencję w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Lider Porozumienia rozpoczął od odniesienia się do informacji, że Tadeusz Kościński rozstał się z Ministerstwem Finansów. - Jeżeli dzisiaj Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki wyciągają konsekwencje personalne wobec swoich podwładnych to powinni zacząć sami od siebie - stwierdził.

Apeluję dziś do Jarosława Kaczyńskiego, aby wyciągnął konsekwencje nie tylko personalne, ale przede wszystkim, żeby wyciągnął konsekwencje programowe i wycofał się z tego pokracznego tworu, jakim jest Polski Ład - zaapelował Jarosław Gowin.

Przez Polski Ład Porozumienie znalazło się poza Zjednoczoną Prawicą

Prezes Porozumienia stwierdził, że odejście z rządu Tadeusza Kościńskiego nie rozwiąże problemów związanych z Polskim Ładem. Zdradził też, że były już minister finansów nie brał udziału w pracach nad reformą podatkową.

Zobacz także: Polski Ład. Ekspert odpowiada na pytania czytelników money.pl
Uczestniczyli w nich młodzi wiceministrowie i w pierwszej kolejności oni ponoszą odpowiedzialność za tego podatkowego Frankensteina, jakim okazał się Polski Ład - stwierdził prezes Porozumienia.

Przypomniał też, że jego partia musiała opuścić Zjednoczoną Prawicę właśnie ze względu na fakt, że sprzeciwiła się wdrożeniu Polskiego Ładu. Dodał, że przekazywał premierowi i prezesowi PiS informacje o spodziewanych skutkach reformy i grożącej Polsce "ogromnej drożyźnie".

- Wszyscy ministrowie odpowiedzialni za gospodarkę Unii Europejskiej, a miałem z nimi szerokie kontakty, wiedzieli, że w czwartym kwartale roku 2021 skoczą ceny paliw, energii, prądu - zaznaczył Jarosław Gowin.

Prawdziwa odpowiedzialność polityczna spoczywa na premierze Mateuszu Morawieckim i premierze Jarosławie Kaczyńskim. Nie mogą zasłaniać się swoją niewiedzą - zauważył były wicepremier.

Polski Ład to "antypolski chaos"

Polityk stwierdził też, że dziś najważniejsze jest, by wyciągnąć "wnioski z tej lekcji, jaką jest porażka Polskiego Ładu". Sam program nazwał "antypolskim chaosem" i stwierdził, że nie da się go naprawić, dlatego należy zawiesić niemal wszystkie przepisy podatkowe, z wyjątkiem nowej stawki kwoty wolnej od podatku oraz podniesienia drugiego progu podatkowego.

- W trakcie roku podatkowego zawsze można zmieniać przepisy na korzyść podatników. Rzeczywiście, nie można nakładać nowych podatków, ale wycofać się z rozwiązań podatkowych Polskiego Ładu w zgodzie z polską Konstytucją można - ocenił Jarosław Gowin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(118)
bffdb
5 miesięcy temu
Dzięki polskiemu ładowi w tym roku będę jakieś 15 tys. zł w plecy. W tym kraju najlepiej nic nie robić i wyciągać łapę po pieniądze od państwa. Założysz firmę? Za chwilę nowe przepisy, interpretacje, zakazy, nakazy, kontrole. Przedsiębiorcy są traktowani jak dojne krowy. Trzeba się przed tym bronić. Ja nic od rządzących nie chcę. Niech mnie tylko nie okradają ZUSami, podatkami, podwyższaniem pensji minimalnych. Przeczytajcie sobie ksiazkę Jacka Borowiaka pt. "Chcę być szczęśliwy i bogaty, a nie tylko szczęsliwy". Świetnie opisuje zasady działania inflacji, jak np. inwestować w obligacje skarbowe na 7-9%, w nieruchomości, złoto, wyjaśnia podstawy tworzenia majątku i wolności finansowej, by nie musieć pracować do końca życia – na rzecz Państwa i nierobów
Suzi
5 miesięcy temu
Zawsze szuka się kozła ofiarnego Proste jak drut.
krokodylek
5 miesięcy temu
Dlaczego mówienie prawdy jest zawsze atakiem na PiS?
hahaha
5 miesięcy temu
Idz pomieszać do Tuska!
serio
5 miesięcy temu
Jak sie Gowin wezmie do pracy to zaraz wszystko naprawi!
...
Następna strona