Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Nowy ład. Kornecka: rząd odroczył drastyczną podwyżkę

26
Podziel się:

- Rząd odroczył w czasie drastyczna podwyżkę podatków. Porozumienie będzie podejmowało kroki zmierzające do tego, żeby zaproponować alternatywne rozwiązania - mówiła w czwartek w Karpaczy b. wiceminister rozwoju, pracy i technologii Anna Kornecka, komentując rozwiązania podatkowe z Polskiego Ładu.

Nowy ład. Kornecka: rząd odroczył drastyczną podwyżkę
Rząd odroczył drastyczną podwyżkę - uważa byłą wiceminister rozwoju Anna Kornecka. (East News)

W środę Rada Ministrów przyjęła pakiet ustaw dot. Polskiego Ładu, w tym także zmian podatkowych. Proponowane rozwiązania zakładają m.in. zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł, podwyższenie drugiego progu podatkowego do 120 tys., zmianę sposobu naliczania składki zdrowotnej przez firmy, pozostawienie natomiast składki zdrowotnej dla osób rozliczających PIT w wysokości 9 proc. od dochodu, ale bez możliwości odliczenia jej części od podatku. Inne rozwiązania to liberalizację przepisów dot. estońskiego CIT-u czy wprowadzenie nowej daniny mającej przeciwdziałać optymalizacji podatkowej przez duże koncerny.

Premier Mateusz Morawiecki mówił, że na nowych rozwiązaniach zyska ok. 18 mln Polaków.

Zobacz także: "Odbije się na budżecie każdego Polaka". Odwołana wiceminister krytykuje Polski Ład

Do propozycji zmian podatkowych odniosła się b. wiceminister rozwoju, pracy i technologii Anna Kornecka (Porozumienie). Podczas briefingu w czasie Forum Ekonomicznego w Karpaczu wskazała, że w czasie kiedy mamy rosnącą inflację, rząd chce zafundować Polakom podwyżkę podatków. Zaznaczyła, że dotknie ona nie tylko przedsiębiorców, ale też całą kasę średnią, osoby zatrudnione na etacie.

Zauważyła, że rząd co prawda wycofał się z pierwotnie zaproponowanych "drakońskich podwyżek podatków". - Proponuje rozwiązanie o połowę tak naprawdę mniejsze niż dotychczas, ale wciąż mówimy o podwyżce podatków - zaznaczyła.

Jak dodała, nie dokonano korekty wszystkich rozwiązań, które zostały zaproponowane, ale "odroczono w czasie tę drastyczną podwyżkę".

- Porozumienie będzie podejmowało kroki zmierzające do tego żeby zakwestionować i zaproponować alternatywne rozwiązania. Bardziej przyjazne dla przedsiębiorców, dla Polaków, a nie skutkujące tym, że ta drożyzna, która dzisiaj galopuje, będzie jeszcze szybciej postępować ze względu na podniesienie podatków i w związku z tym podniesienie również cen usług i towarów, które wszyscy codziennie nabywamy - mówiła Kornecka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(26)
Janusz
3 lata temu
Ta pani miała już swoje pięć minut. Dziękujemy.
Emeryt
3 lata temu
Nie jestem za żadną opcją polityczną, choć przez rudego musiałam 1,2 dłużej pracować co nie wyszło mi wcale na lepsze. Gardzę ludźmi takimi jak ta minister przez jakiś czas brała kasę za nic a teraz się madruje. Szkoła Gowina.
Bbbb
3 lata temu
Jak to podnosić składkę a i zabierać emerytom ciężko wypracowana emeryturę złodziejstwo
Lkkj
3 lata temu
PIS zlodzieje okradli emerytow co chcieli normalnie żyć składkę podnieśli a opieki medycznej jak nie ma tak.nie bedzie
andrzej1970-7...
3 lata temu
Przypomniał mi się taki kawał a z 30 lat temu jak to pyta I Sekretarz PRLu prezydenta USA : ile Ci Twoi Amerykanie zarabiają na m-c a On 2k $ na to Sekretarz: a ile wydają? A prez Usa 1000$ na to Sekretarz to co Oni robią z tym tysiakiem co został na to Prez Usa-a co mnie to obchidzi? ........ no to żeby nie było.. Prazydent USA pyta teģo ,,komucha Polskiego,, ni ,,stary,, a ile te Twoje Polaki zarabiają na to Ten aaaaa ,, tysiaka,, na to Amerykanin a ile wydają ? na to ,,komuch,, aa ze dwa tysie, Prezyd Usa to skąd Oni biirą tego druguego ,,tysia,,? Na to Sekretarz PZPR.. A CO MNIE TO OBCHODZI???
...
Następna strona