Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Patrycjusz Wyżga
Patrycjusz Wyżga
|

Polska po 8 latach rządów PiS. Prof. Leszek Balcerowicz postawił diagnozę

- Oceniając, w jakim stanie PiS zostawia Polskę po 8 latach rządów, patrzę na stabilność i perspektywę wzrostu - powiedział w programie "Newsroom" WP prof. Leszek Balcerowicz, przewodniczący Rady FOR, były wicepremier, minister finansów. - Mamy inflację dwa razy większą niż w strefie euro i to jest główna zasługa NBP pod rządami Adama Glapińskiego. Nie wszystko da się zwalić na putinflację. W 2020 r. mieliśmy inflację taką jak w UE, ale błędna polityka Glapińskiego spowodowała pogorszenie. Życie na kredyt spowodowało, że mamy obecnie prawie stagnację, choć tu pewną rolę odegrały także czynniki zewnętrzne. Oprócz tego mamy deformację gospodarki, np. poprzez nacjonalizacje. Własność państwowa, podstawa socjalizmu, to nie jest recepta na sukces, a na stagnację właśnie. Po drugie ograniczamy konkurencję, fundując sobie monopol w postaci tworzenia takich firm jak Orlen. Jeśli ta polityka będzie kontynuowana, to perspektywy na rozwój są nikłe, nie mamy szans na...
rozwiń
62
Podziel się:
KOMENTARZE
(62)
Zorro
3 miesiące temu
Ten człowiek powinien siedzieć ,a fakt prezentowania go w tym portalu jasno demaskuje samą wirtualną.
podatnik
3 miesiące temu
Jak ten facet śmie zabierać głoś na temat terapii skoro jego terapia napisana w 1980 a zastosowana 1988/89 do dzisiaj nie policzyła ofiary, które dzięki tej terapii zeszły z tego świata?
leo
3 miesiące temu
konrad, wracaj na drzewo i poszukaj szarych komórek. Balcerowicz jak był w rządzie, to byliśmy po kataklizmie socjalistycznym. A teraz mamy UE i dotacje. Niestety banda kartofla zrujnowała kraj, bo rozdawnictwem chciała utrzymać swoją drogę do powrotu do komuny, do autorytaryzmu, gdzie PiS byłby PZPR-em.
konrad
4 miesiące temu
Panie Balcerowicz.Polska stoi dużo, dużo lepiej w tak trudnych czasach, jak za pańskich czasów.Pan dbał o elity a pozostawił pan w biedzie miliony Polaków. Wymienię tylko PGRy.
Altor
4 miesiące temu
Ten pan jest skończony i jego diagnozy też.
...
Następna strona