Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Klaudia Zawistowska
|
aktualizacja

Twój e-PIT 2019 – kto może skorzystać z e-PIT, gdzie go znaleźć i do kiedy rozliczyć PIT 2018?

15
Podziel się

Twój e-PIT 2019 wystartował. Od północy 15 lutego możemy rozliczyć PIT za pośrednictwem internetu. Sprawdzamy, gdzie dostępna jest platforma Twój e-PIT, a także kto i do kiedy może się rozliczyć za jej pośrednictwem.

Twój e-PIT wystartował. Od 15 lutego możesz wypełnić deklarację online.
Twój e-PIT wystartował. Od 15 lutego możesz wypełnić deklarację online. (East News, ARKADIUSZ ZIOLEK)
bDIebMCZ

Twój e-PIT 2019 – najnowsza oferta Ministerstwa Finansów

Twój e-PIT to platforma, na której bez większego wysiłku będziemy mogli rozliczyć zeznanie podatkowe (PIT)
za 2018 rok. Twój e-PIT 2019 wystartował 15 lutego. Ministerstwo Finansów szacuje, że w 2019 roku deklarację podatkową za pośrednictwem Twój e-PIT rozliczy nawet 8 milionów osób.

Twój e-PIT 2019 – kto rozliczy PIT na tej platformie?

Za pośrednictwem Twój e-PIT 2019 rozliczymy PIT-37 i PIT-38, czyli najpopularniejsze rozliczenia podatkowe w Polsce. Za pomocą tych formularzy rozliczają się osoby deklarujące dochód pochodzący z pracy w poparciu o umowę o pracę, dzieło, zlecenie, a także, jeśli np. czerpią korzyści finansowe z akcji.

bDIebMDb

Od 2020 roku z Twój e-PIT korzystać będą mogły również osoby rozliczające PIT-36, PIT-36L oraz PIT-28.

PIT za pośrednictwem internetu mogą rozliczyć także emeryci i renciści. Specjalnie dla nich została utworzona platforma PIT-OP. Osoby rozliczające dochody pochodzące z pobieranej emerytury oraz renty będą mogły zdecydować, na jaką organizację pożytku publicznego przekażą swój 1% podatku.

Twój e-PIT 2019 – gdzie znaleźć internetową deklarację PIT?

Twój e-PIT 2019 dostępny jest na stronie podatki.gov.pl. Aby uzyskać dostęp do swojej deklaracji, należy wybrać kategorię "PIT", a następnie "Twój e-PIT" (w przypadku osób rozliczających dochody pochodzące z pracy zawodowej lub giełdy)
lub "PIT-OP" (emeryci i renciści).

bDIebMDh

Twój e-PIT 2019 – do kiedy można rozliczyć PIT 2018?

Z Platformy Twój e-PIT w 2019 roku można korzystać od 15 lutego. Ostatnim dniem na sprawdzenie i przesłanie deklaracji podatkowej będzie data 30 kwietnia.

bDIebMDC
KOMENTARZE
(15)
Anna
2 lata temu
Nie mogę się zalogować ponieważ mój dochód z 2017 roku był zerowy i co zrobić w takim przypadku ?
Anka
2 lata temu
Jak narazie wejść na stronę wogóle nie można
Angela
2 lata temu
Chciałam się zalogować , ale nie mogę ponieważ wyskakuje mi komunikat iż ma sprawdzić swoje wszystkie dane. a nie mogę wpisać groszy i jak mam to zrobić ?
bDIebMDD
Jrek
2 lata temu
MI wyskakuje ze wpisuje nieprawidłowe dane sprawdzam i wszystko się zgadza PESEL i przychód za 2017 orz 2018, czy jeśli co roku rozliczam się wspólnie z żoną to nie mogę z tego skorzystać?
jan
2 lata temu
A dla kogo jest ten e-PIT? Jeżeli ma się jeszcze system Windows XP, nie ma dostępu! Na emeryturze nie stać mnie na nowy komputer.