Trwa ładowanie...
bEhTvPdx

Notowania

Pit 2018 – Wszystkie wiadomości

Rozliczenie podatków 2018. Twój e-PIT z błędem. Fiskus zwróci mi pieniądze
54
14.03.2019 13:42

ROZLICZENIE
 / 
Rozliczenie podatków 2018. Twój e-PIT z błędem. Fiskus zwróci mi pieniądze

Rozliczyłeś swoje podatki, korzystając z usługi Twój e-PIT? No to skarbówka może wisieć ci pieniądze. Tak jak mnie. Powód? Błąd w systemie przygotowanym przez Ministerstwo Finansów.

PIT 37 i 38 przez Twój e-PIT -  co rozliczymy w systemie przygotowanym przez Ministerstwo Finansów?
04.03.2019 16:25

PIT 2018
 / 
PIT 37 i 38 przez Twój e-PIT - co rozliczymy w systemie przygotowanym przez Ministerstwo Finansów?

W celu ułatwienia podatnikom sprawy z rozliczaniem deklaracji podatkowych, Ministerstwo Finansów wprowadziło nową usługę o nazwie “Twój e-PIT”. To nowy program, który wypełni zeznanie podatkowe za podatnika. Dzięki temu podatnicy, nie muszą już martwić się kwestią rozliczenia PIT – Krajowa Administracja Skarbowa zrobi to za Nas!

PIT 2018: Rozliczenie przy pomocy e-PIT jeszcze bezpieczniejszej. Ministerstwo Finansów wdrożyło poprawki
2
25.02.2019 14:05

PIT 2018
 / 
PIT 2018: Rozliczenie przy pomocy e-PIT jeszcze bezpieczniejszej. Ministerstwo Finansów wdrożyło poprawki

Od poniedziałku w e-PIT można sprawdzić, kto i kiedy logował się do systemu - informuje money.pl wiceminister finansów Leszek Skiba. W rozmowie tłumaczy też, że rozwiązanie działa sprawnie i nie ma ryzyka wypływu danych.

Twój e-PIT 2019: jak rozliczyć PIT przez internet? Łatwe i szybkie wypełnianie deklaracji podatkowej dzięki systemowi Twój e-PIT
11
15.02.2019 14:59

TWÓJ E-PIT
 / 
Twój e-PIT 2019: jak rozliczyć PIT przez internet? Łatwe i szybkie wypełnianie deklaracji podatkowej dzięki systemowi Twój e-PIT

Twój e-PIT 2019 został udostępniony w nocy z czwartku na piątek. Mimo drobnych problemów technicznych platforma działa sprawnie, a proces rozliczenia PIT zajmuje tylko kilka minut. Poniżej prezentujemy instrukcję, jak rozliczyć PIT dzięki platformie Twój e-PIT.

PIT 2018: Wielka zmiana w rozliczaniu. Od dziś Polacy mogą rozliczyć się w jednej chwili przez Internet
1
15.02.2019 10:53

PIT
 / 
PIT 2018: Wielka zmiana w rozliczaniu. Od dziś Polacy mogą rozliczyć się w jednej chwili przez Internet

Od piątku 15 lutego Polacy nie będą musieli ręcznie rozliczać PIT-u za rok 2018. Rozliczenie przygotuje za nas urząd skarbowy i zaprezentuje je nam online w ramach usługi Twój e-PIT. Tym samym nie będziemy musieli wypełniać żadnych dokumentów ani zbierać PIT-ów od swoich pracodawców.

bEhTvPdz
Twój e-PIT 2019 – kto może skorzystać z e-PIT, gdzie go znaleźć i do kiedy rozliczyć PIT 2018?
15
15.02.2019 9:49

TWÓJ E-PIT
 / 
Twój e-PIT 2019 – kto może skorzystać z e-PIT, gdzie go znaleźć i do kiedy rozliczyć PIT 2018?

Twój e-PIT 2019 wystartował. Od północy 15 lutego możemy rozliczyć PIT za pośrednictwem internetu. Sprawdzamy, gdzie dostępna jest platforma Twój e-PIT, a także kto i do kiedy może się rozliczyć za jej pośrednictwem.

PIT 2018. Kiedy wy spaliście, ja stałem się bogatszy o 1936 zł. Jak? Dzięki e-PIT
509
15.02.2019 1:37

PIT 2018
 / 
PIT 2018. Kiedy wy spaliście, ja stałem się bogatszy o 1936 zł. Jak? Dzięki e-PIT

Zrobiłem to. W środku nocy, bez żadnych papierowych dokumentów, znając swój PESEL i mając profil zaufany rozliczyłem PIT. I powiem wam, że na taką cyfryzację czekałem: banalnie prostą, bez ramek, wypełniania formularzy i obaw, a czy to na pewno zadziała?

PIT 2019. Ważne zmiany dla podatników. Sprawdź, co się zmienia i komu przysługują ulgi
7
14.02.2019 15:06

ULGI PODATKOWE
 / 
PIT 2019. Ważne zmiany dla podatników. Sprawdź, co się zmienia i komu przysługują ulgi

Od piątku 15 lutego podatkowa "zabawa" rusza pełną parą. W rozliczeniu za 2018 r. jest sporo nowości. Wyjaśniamy, co konkretnie się zmienia oraz jakie ulgi i komu przysługują.

Będą zmiany w podatkach. Minister zapowiada
135
06.02.2019 15:23

GOSPODARKA
 / 
Będą zmiany w podatkach. Minister zapowiada

- Prowadzimy analizy i chciałabym, aby doprowadziły nas do podjęcia takich rozwiązań, dzięki którym wzrosną wynagrodzenia, a obciążenia kosztami pracy były bardziej współmierne do tego, ile dana osoba zarabia - zapowiedziała w programie "Money. To się liczy" minister finansów Teresa Czerwińska. Jak dodała, wyniki tych analiz trafiają do premiera, a on podejmuje na ich podstawie decyzje. - Myślę, że to jest perspektywa kilku tygodni - wyjaśniła.

bEhTvPdF
Zwrot podatku PIT. Poczekasz dłużej
105
17.01.2019 7:38

PIT 2018
 / 
Zwrot podatku PIT. Poczekasz dłużej

Istotną zmianą przy rozliczaniu PIT za 2018 r. jest, że to urzędnicy wypełnią zeznanie za pracowników, jeśli ci nie zrobią tego na czas. Niestety - na zwrot nadpłaty trzeba będzie poczekać dłużej.

PIT 2018. Oszczędzający na emeryturę mogą liczyć na sporą ulgę
21
04.02.2018 8:27

PIT 2018
 / 
PIT 2018. Oszczędzający na emeryturę mogą liczyć na sporą ulgę

Wpłaty na indywidualne konta zabezpieczenia emerytalnego można odliczyć w PIT za 2017 r. Dzięki temu obniży się kwota należnego do zapłacenia podatku. Przy maksymalnych wpłatach ulga sięgnie od 900 zł nawet do 1,6 tys. zł.

Rozliczenia z fiskusem na nowych zasadach. Wiele zmian korzystnych dla podatników
10
04.02.2018 8:10

PIT 2018
 / 
Rozliczenia z fiskusem na nowych zasadach. Wiele zmian korzystnych dla podatników

Do ponad 85 tys. wzrósł w tym roku limit 50-proc. kosztów uzyskania przychodów, czyli kosztów autorskich, które można odpisać od podstawy opodatkowania. Na nowych przepisach podatkowych w tym roku skorzystają również m.in. pracownicy uzyskujący różnego rodzaju zapomogi.