Notowania

Przejdź na
pit
15.02.2019 12:01

PIT 2018: Wielka zmiana w rozliczaniu. Od dziś Polacy mogą rozliczyć się w jednej chwili przez Internet

Od piątku 15 lutego Polacy nie będą musieli ręcznie rozliczać PIT-u za rok 2018. Rozliczenie przygotuje za nas urząd skarbowy i zaprezentuje je nam online w ramach usługi Twój e-PIT. Tym samym nie będziemy musieli wypełniać żadnych dokumentów ani zbierać PIT-ów od swoich pracodawców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
PIT 2018: Wielka zmiana w rozliczaniu. Od dziś Polacy mogą rozliczyć się w jednej chwili przez Internet (Fot: Pio Si)

Dotychczas sami musieliśmy rozliczać swoje zeznania podatkowe, co było czasochłonne. Mogliśmy też korzystać z darmowych programów dostępnych w Internecie lub poprosić o pomoc doradców podatkowych – jednak za tę ostatnią usługę trzeba było dodatkowo zapłacić.

Od tego roku urząd skarbowy przygotuje rozliczenie PIT-u 2018 za nas bez potrzeby składania dodatkowego wniosku.

PIT 2018: Rewolucja w rozliczaniu. Czym jest Twój e-PIT?

Twój e-PIT to usługa, dzięki której będziemy mogli sprawdzić swoje rozliczone przez urząd skarbowy roczne zeznanie podatkowe PIT-37 i/lub PIT-38 za 2018 rok. Pracodawcy wysyłali nasze PIT-y do US do końca stycznia, dzięki czemu urząd mógł przygotować rozliczenie online.

Mimo tego, że nasz PIT dostępny będzie na platformie online to pracodawca zobowiązany jest do przekazania nam zeznania podatkowego w formie papierowej.

PIT 2018: Jak skorzystać z programu Twój e-PIT?

Usługa Twój e-PIT jest dostępna na stronie podatki.gov.pl. Aby zalogować się do aplikacji, wystarczą nam numer PESEL lub NIP, kwota przychodu, jaką wskazaliśmy za rok 2017 oraz jedna z kwot przychodu za 2018 rok, którą znajdziemy w jednej z informacji od płatników (np. PIT-11).

Jeśli jeszcze nie mamy ani jednego PIT-u od pracodawcy, można na portal podatki.gov.pl zalogować się przy pomocy profilu zaufanego.

W usłudze sprawdzimy rozliczenie PIT-37 (dla osób zatrudnionych na umowę o pracę/o dzieło/zlecenie) i/lub PIT-38 (dla osób grających na giełdzie).

Logowanie, sprawdzanie danych w systemie i wynik rozliczenia PIT 2018 zajmuje maksymalnie kilka minut.

PIT 2018: Kiedy otrzymamy zwrot podatku?

Akceptacja rozliczenia PIT 2018 będzie możliwa do końca kwietnia. W przypadku rozliczeń elektronicznych, pieniądze dostaniemy w terminie do 45 dni. Jeżeli przygotujemy rozliczenie papierowo, urząd wypłaci nam zwrot podatku w terminie do trzech miesięcy.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-02-2019

XYZRANO BYŁO O.K OKOŁO GODZINY 7, I JUŻ NIE DZIAŁA -PROBLEM Z SERWEREM

Rozwiń komentarze (1)