Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Twój e-PIT niedostępny. Ministerstwo Finansów ostrzega

32
Podziel się

Jeśli ktoś zamierza się rozliczyć w weekend, niech nie zostawia tego na wieczór. Usługa Twój e-PIT będzie w sobotę i niedzielę niedostępna.

Minister finansów Tadeusz Kościński
Minister finansów Tadeusz Kościński (Krajowa Administracja Skarbowa, KAS)
bDzMAtmd

"Od godz. 21.00 w sobotę 18 kwietnia do godz. 3.00 w niedzielę 19 kwietnia 2020 r. z powodu prac serwisowych usługa Twój e-PIT będzie niedostępna" - podaje resort finansów w specjalnym komunikacie.

Twój e-PIT został uruchomiony w połowie lutego ubiegłego roku. W tym roku poprzez aplikację można się rozliczać od 15 lutego. Według danych udostępnionych przez MF, deklaracje w usłudze zostały przygotowane dla ponad 21 mln osób.

bDzMAtmf

Z powodu pandemii koronawirusa fiskus wydłużył termin składania deklaracji. Nie do 30 kwietnia, a do 31 maja Polacy będą mieć czas na rozliczenie PIT.

Zobacz także: Zobacz również: Koronawirus godzi w biznesy. Miliony w zamian za udziały?

Polaków rozlicza fiskus automatycznie, ale każdy podatnik może sam sprawdzić i ewentualnie skorygować zeznanie przez internet. Osoby, które skorzystają z tej usługi nie muszą wypełniać dodatkowych wniosków, ani składać deklaracji.

bDzMAtml

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bDzMAtmG
rozliczenie przez internet
pit
KOMENTARZE
(32)
tw ój nik
9 miesięcy temu
Kaligula mianował konia senatorem, a Pinokio jajo na twardo ministrem
roś
9 miesięcy temu
To pisowska Polska ma ministra finansów.
żyd
9 miesięcy temu
czy Polska nie posiada polskiej kadry, która mogłaby piastować wysokie urzędy? Dlaczego pan tadeusz koscinski, który jest żydem, nie umiejący wypowiedzieć swojego nazwiska w języku polskim, piastuje taki urząd?
bDzMAtmH
zcx
9 miesięcy temu
Jeszcze PIS żadnej ustawy nie uchwalił takiej by działał poprawnie od chwili wejścia w życie. mimo że zanim do tego dojdzie jeszcze w sejmie poprawiają ją wielokrotnie.
podatnik
9 miesięcy temu
Trochę dziwne te prace serwisowe w weekend. Gdyby nie korona to czas byłby do 30 kwietnia. zaplanowali te prace na 18 IV???? a nie po 30 kwietnia???? W weekend gdy większość Polaków ma wolne i mogłaby zrobić PIT?
...
Następna strona