Notowania

Przejdź na
finanse
16.04.2015 16:06

Vienna Insurance Group zapowiada szybki rozwój

- Jesteśmy przekonani, że nie pojawi się wymóg dokapitalizowania polskich spółek w związku z Solvency II.

Podziel się
Dodaj komentarz
(istockphoto)

VIG Polska chce utrzymać w tym roku dwucyfrowy wzrost w ubezpieczeniach mieszkaniowych, korporacyjnych oraz dla MSP i rozwijać się powyżej poziomu wzrostu rynkowego. Vienna Insurance Group ocenia, że nie będzie musiała dokapitalizowywać spółek należących do VIG Polska w związku wymogami Solvency II, poinformowali przedstawiciele spółek.

- Jeszcze wszystkich tych przepisów nie mamy przyjętych nawet dla standardowych produktów. Przygotowujemy model wewnętrzny dla spółek majątkowych i dla związanych z rynkiem nieruchomości. To kwestia kluczowe dla modelu standardowego - on jest nieadekwatny w przypadku klęsk żywiołowych - powiedział Peter Hagen podczas konferencji.

- Jesteśmy przekonani, że nie pojawi się wymóg dokapitalizowania polskich spółek w związku z Solvency II i wszystkie nasze spółki w 2016 uzyskają pełną zgodność w związku z tym wymogiem - dodał.

W 2014 roku Vienna Insurance Group Polska zanotowała wzrost zysku brutto o 10% do 238 mln zł oraz spadek przypisu składki brutto o 12,7% do 4,56 mld zł.

- 2015 będzie rokiem dla wszystkich trudnym pod względem składki przypisanej. Wyszliśmy z PKO BP i innego banku, więc powstaje pytanie jak możemy to skompensować. Rozpoczęliśmy szereg inwestycji, które mogą to skompensować - powiedział dyrektor generalny VIG Polska Franz Fuchs.

Dodał, że grupa chce utrzymać dwucyfrowy wzrost w ubezpieczeniach mieszkaniowych, korporacyjnych oraz dla MSP.

- Będziemy rozwijać się powyżej poziomu wzrostu rynkowego - zaznaczył.

Składka przypisana brutto w spółkach życiowych spadła o 22% w skali roku do 2,23 mld zł. - Na rynku życiowym spada atrakcyjność produktów ze składką jednorazową, rynek kurczy się. VIG Polska również ucierpiała. W Compensie obniżyliśmy udział krótkoterminowych inwestycji z ubezpieczeniem. Staramy się skupić wysiłki na wzroście sprzedaży produktów ze składką regularną. Mamy 5,2% udziału w tym rynku - powiedział Fuchs.

Wartość sprzedanych polis ze składką regularną wzrosła o 8,5% w skali roku, przy wzroście rynku o 2,8% w tym czasie.

Składka przypisana brutto w spółkach majątkowych VIG Polska wyniosła 2,33 mld zł w 2014 r., co oznacza spadek o 2% w skali roku- Kluczowym powodem dla którego rynek majątkowy się kurczy jest cena. Naszym celem zawsze było uniknięcie konkurencji jeśli to będzie konkurencja czysto cenowa. Nie mamy problemów z konkurowaniem w jakości - podkreślił Fuchs. Skonsolidowany wynik brutto VIG Polska wyniósł 238 mln zł w 2014 r., co oznacza wzrost o 10% r/r.

W spółkach życiowych zysk wyniósł 35,8 mln zł wobec 28,0 mln zł straty rok wcześniej, zaś w spółkach majątkowych zysk brutto spadł do 195 mln zł wobec 238,8 mln zł zysku rok wcześniej.

Tagi: finanse, bankowość, wiadomości, porady, ubezpieczenia
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz