Trwa ładowanie...
bEahAhfV

Notowania

Ekspert – Wszystkie wiadomości

Kredyty na oświadczenie
26.10.2005 10:16

KREDYT
 / 
Kredyty na oświadczenie

Boom na kredyty hipoteczne trwa nadal. Teraz nawet przedstawiciele wolnych zawodów oraz osoby bez stałego zatrudnienia mogą liczyć na przychylność banków.

Karty kredytowe coraz bardziej popularne
15.10.2005 0:00

KARTY
 / 
Karty kredytowe coraz bardziej popularne

Najszybciej przybywa w Polsce kart kredytowych. Liczba tych wydanych przez Visa przekroczyła już 1,5 mln. Karty te, dające ich posiadaczom szybki i wygodny dostęp do odnawialnego kredytu konsumpcyjnego, z którego można korzystać za darmo zazwyczaj przez ponad 50 dni stanowią już 13,8% wszystkich kart Visa.

Jak wziąć kredyt hipoteczny, żeby nie żałować?
03.06.2005 0:00

KREDYT MIESZKANIOWY
 / 
Jak wziąć kredyt hipoteczny, żeby nie żałować?

Dla osób, które chcą zaciągnąć kredyt hipoteczny, przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Bank po europejsku
17.12.2004 0:00

BANKI
 / 
Bank po europejsku

Jak faktycznie prezentują się polskie banki na tle ich europejskich konkurentów- szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę obsługę klientów detalicznych? Który z nich jest najlepszy?

Jeśli konto, to tylko internetowe
09.12.2004 0:00

KONTO
 / 
Jeśli konto, to tylko internetowe

Rachunek bankowy posiada niemal każdy dorosły Polak. O tym, że w dobie gospodarki rynkowej jest on wręcz niezbędny nie trzeba już dzisiaj nikogo przekonywać. Ale, wybierając konto, warto zwrócić uwagę, czy można zarządzać nim przez Internet.

bEahAhfX
Kredyt studencki – czy warto?
07.10.2004 0:00

BANKI
 / 
Kredyt studencki – czy warto?

System kredytów studenckich ruszył w Polsce od roku akademickiego 1998/1999. Zgodnie z założeniami pomysłodawców miał on umożliwić podjęcie - bądź kontynuowanie – nauki na uczelniach wyższych osobom nie posiadających odpowiednich środków na ten cel.

Konto dla studenta
04.10.2004 0:00

KONTA
 / 
Konto dla studenta

Rozpoczął się rok akademicki, dla jednych to już kolejny, a dla niektórych pierwszy w życiu. W ferworze załatwiania w tym czasie różnych spraw (zapisy na zajęcia, zapewnienie sobie odpowiedniego lokum, przeczesywanie bibliotek i księgarni), warto również zastanowić się nad wyborem konta bankowego, które w pełni otworzy drzwi „prawdziwego studenckiego życia”.

Konto dla ucznia
13.09.2004 0:00

KONTO
 / 
Konto dla ucznia

Skończyły się wakacje. Najbardziej boli to uczniów wszystkich szkół, którym od września przyszło zasiąść w szkolnych ławkach. Może więc zaproponować dziecku, aby zamieniło swoją skarbonkę na prawdziwe konto bankowe i przekazywało na nie swoje kieszonkowe.

Zrób sobie urlop kredytowy
21.07.2004 0:00

KREDYTY
 / 
Zrób sobie urlop kredytowy

Brakuje Ci pieniędzy na ratę kredytu? Zamiast gorączkowo szukać pomocy wśród znajomych, możesz zwrócić się do banku o zawieszenie spłaty.

bEahAhgd
Ubezpiecz swoją kartę
05.07.2004 0:00

KARTY
 / 
Ubezpiecz swoją kartę

Z roku na rok coraz mniej Polaków nosi w swoich portfelach "żywą gotówkę”. Banknoty i monety zastępowane są kartami płatniczymi. Według ostatnich badań jest ich prawie 17 milionów. Jednakże wraz ze wzrostem ilości kart na rynku wzrasta liczba kart zagubionych lub ukradzionych klientom.

Obniż oprocentowanie spłacanego kredytu
21.06.2004 0:00

MIESZKANIE
 / 
Obniż oprocentowanie spłacanego kredytu

Kilka lat temu zdecydowałeś się zaciągnąć kredyt hipoteczny, którego warunki odbiegają teraz od sytuacji rynkowej. Szczególnie widoczne jest po oprocentowaniu, które w tym okresie znaczącą spadło. Nie czuj bezsilności wobec tego faktu. Możesz renegocjować obniżkę oprocentowania już udzielonego kredytu – tym bardziej, że banki dopuszczają taką ewentualność.

Skąd wziąć pieniądze na remont mieszkania?
01.06.2004 0:00

MIESZKANIE
 / 
Skąd wziąć pieniądze na remont mieszkania?

W końcu kupiłeś własne M? Jeżeli mieszkanie jest nowe, to zapewne konieczne będzie jego wykończenie. Jeżeli lokum zostało nabyte na rynku wtórnym, to może się okazać, że nowy właściciel będzie miał odmienną wizję wyglądu mieszkania od poprzednika. W obu przypadkach na realizację tych zamierzeń niezbędne będą dodatkowe pieniądze. W jaki sposób je zdobyć?

Droższy kredyt możesz spłacić tańszym
18.05.2004 0:00

MIESZKANIE
 / 
Droższy kredyt możesz spłacić tańszym

Borykasz się ze spłatą kredytu mieszkaniowego, który zaciągnąłeś kilka lat temu? Irytuje Cię fakt, że taka sama pożyczka jaką wziąłeś na własne mieszkanie kosztuje teraz znacznie mniej? Jest na to rozwiązanie - możesz spłacić droższy kredyt tańszym.

bEahAhge
Uwaga na opłaty ukryte w kredytach!
06.05.2004 0:00

EKSPERT
 / 
Uwaga na opłaty ukryte w kredytach!

Coraz więcej osób żyje na kredyt. W sklepach jest dostępne praktycznie wszystko. Jednak mało kto dysponuje gotówką, za którą może zrobić wymarzone zakupy. Banki prześcigają się więc w ofertach kredytów. Kuszą promocjami i reklamowymi hasłami. Często atrakcyjne oprocentowanie obowiązuje tylko przez krótki okres, albo pod populistycznymi hasłami ukryte są dodatkowe opłaty. Radzimy na co trzeba zwracać uwagę zadłużając się w banku?

Pilnuj swojego PIN-u
22.02.2004 0:00

BANKI
 / 
Pilnuj swojego PIN-u

Jeśli ktoś ukradnie ci kartę płatniczą, to do momentu zgłoszenia tego faktu, odpowiadasz za transakcje nią dokonane do kwoty 150 euro. A gdy ktoś w tym czasie ukradnie ci pieniądze, musisz udowodnić, że to nie ty oszukałeś bank

Karta kredytowa – klucz do bogactwa?
09.01.2004 0:00

KARTA KREDYTOWA
 / 
Karta kredytowa – klucz do bogactwa?

Jeszcze w połowie lat 90-tych karty kredytowe wydawały się przeciętnemu Polakowi nieosiągalnym symbolem bogactwa. Wystarczyło, aby upłynęło kilka lat, a w ofercie polskich banków dostępnych jest ponad 50 różnych kart kredytowych. W chwili obecnej, na ten rodzaj kredytu, może pozwolić sobie praktycznie każdy pracujący Polak

Home banking - Bank w domu
01.01.2004 0:00

BANKI
 / 
Home banking - Bank w domu

Bank w domu do niedawna był wizją z książek fantastycznych. Dzisiaj home banking stał się faktem. Banki prześcigają się w oferowaniu Polakom coraz atrakcyjniejszych i tańszych rozwiązań.