Trwa ładowanie...
bDSppwsB

Notowania

Faceapp – Wszystkie wiadomości

3
22.07.2019 10:48

APLIKACJE MOBILNE
 / 
FaceApp na celowniku ministerstwa cyfryzacji. "Wykryliśmy nieprawidłowości"

- To nieprawda, że premier Morawiecki w trybie pilnym wzywał mnie ws. aplikacji FaceApp - powiedziała w programie „Money. To się liczy” Marek Zagórski, minister cyfryzacji. – Ale i bez tego wezwania zajmowaliśmy się analizą aplikacji pod kątem ochrony danych osobowych. W piątek dostałem wyniki tej kontroli i przesłałem je do szefa UOKiK z wskazaniem na pewne nieprawidłowości w kwestii informowania użytkowników i respektowania RODO. Chodzi m.in. o to, że nie ma odpowiednich klauzul informacyjnym, informacje nie są też bezpośrednio dostępne w języku polskim.

13
19.07.2019 11:35

TROLLE
 / 
Farmy trolli zacierają ręce. Twoje zdjęcie z FaceApp bardzo im się przyda

- Nie mam aplikacji FaceApp, bo mam świadomość, że jest to szeroka brama, która otwiera dostęp do wszystkich naszych danych – powiedział w programie „Money. To się liczy” Michał Kanownik, prezes Związku Cyfrowa Polska. – Na co dzień bardzo chronimy swoją prywatność, instalując aplikację, tracimy czujność i oddajemy nasze dane – co ważne – nie wiadomo komu. W przypadku FaceApp nasz wizerunek może być wykorzystany przez farmy trolli, którzy w ten sposób uwiarygadniają siebie w świecie wirtualnym.

3
19.07.2019 8:52

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". 500+ i Dobry Start – do kiedy można składać wnioski?

Zapraszamy na "Money. To się liczy". Dziś w programie pytamy o realizację programów 500 plus na pierwsze dziecko i Dobry Start oraz wsparcie dla osób niepełnosprawnych. Gościem będzie Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. W drugiej części o nowych dekoderach DVB-T2 i zagrożeniach aplikacji FaceApp mówi Michał Kanownik, prezes Związku Cyfrowa Polska. Zaczynamy o 9.15.