Trwa ładowanie...
bDSelcNx

Notowania

Gerald Birgfellner – Wszystkie wiadomości

4
01.03.2019 11:16

AFERA SREBRNEJ
 / 
Taśmy Kaczyńskiego. Gerald Birgfellner stawił się na kolejne przesłuchanie

W piątek rano Gerald Birgfellner stawił się w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. To już czwarte przesłuchanie austriackiego biznesmena, który w zawiadomieniu do prokuratury oskarżył Jarosława Kaczyńskiego o oszustwo przy niedoszłej inwestycji w wieżowiec spółki Srebrna.

1.1K
01.03.2019 7:11

DUCHOWNI
 / 
Ksiądz Sawicz zniknął, majątek się znalazł. W willi bywał abp Gocłowski

W wartej milion złotych willi księdza Rafała Sawicza, wybudowanej przy lesie i nad jeziorem, bywał nieżyjący już abp Tadeusz Gocłowski. "Byliśmy pewni, że to jego" - relacjonują w "Fakcie" mieszkańcy Nadola na Pomorzu.

382
28.02.2019 17:19

SREBRNA
 / 
Taśmy Kaczyńskiego. Zakończyło się przesłuchanie Birgfellnera. "Jesteśmy coraz bliżej prawdy"

Po ośmiu godzinach zakończyło się w warszawskiej prokuraturze przesłuchanie biznesmena z Austrii. Pełnomocnik Geralda Birgfellnera Jacek Dubois powiedział, że będzie ono kontynuowane już w piątek. - Liczymy, że efektem przesłuchań będzie wszczęcie śledztwa - mówił dziennikarzom mec. Dubois.

774
28.02.2019 6:56

TAŚMY KACZYŃSKIEGO
 / 
Afera Srebrnej. Prokuratura chce śledztwa przeciwko Birgfellnerowi

Prokuratura rozważa wszczęcie śledztwa przeciwko Geraldowi Birgfellnerowi - dowiedziała się nieoficjalnie "Gazeta Wyborcza". Austriacki biznesmen może zostać oskarżony o próbę wyłudzenia.

343
26.02.2019 6:52

AFERA SREBRNEJ
 / 
Taśmy Kaczyńskiego. Pełnomocnicy Birgfellnera chcą ochrony dyplomatycznej od Austrii

Mecenasi Geralda Birgfellnera zwrócili się o ochronę dyplomatyczną i złożyli wniosek o dopuszczenie obserwatora ambasady Austrii do przesłuchań biznesmena - informuje "Gazeta Wyborcza".

bDSelcNz
97
18.02.2019 21:44

TAŚMY KACZYŃSKIEGO
 / 
Jan Kanthak o kopercie od Birgfellnera: to są śmieszne kwestie

- To są śmieszne kwestie. Austriacki biznesmen nie wie, komu wręczył kopertę, nie zna szczegółów. Wiele jest niedomówień i niewiadomych - tak w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" kwestię koperty Birgfellnera skomentował rzecznik ministra sprawiedliwości Jan Kanthak. Choć, jak podkreślał, wypowiada się w tej kwestii jako prawnik i radny, a nie przedstawiciel resortu.

1.4K
18.02.2019 6:47

SREBRNA
 / 
Taśmy Kaczyńskiego. "Wyborcza" publikuje dowód wypłaty na 50 tys. zł.

Gerald Birgfellner wypłacił 50 tys. zł w gotówce z oddziału banku, położonego tuż przy Nowogrodzkiej. Wcześniej dziennik pisał, że Austriak na polecenie prezesa PiS miał przekazać taką kwotę duchownemu, by ruszyć z budową wieżowca przy Srebrnej.

365
15.02.2019 16:11

SREBRNA
 / 
Taśmy Kaczyńskiego. "Arcyryzykowna strategia", tak prawnicy komentują kopertę Birgfellnera i niezapłacony VAT

Najpierw upubliczniona zostaje faktura od Austriaka na 1,5 mln zł, a teraz wychodzą na jaw zeznania biznesmena, w których mówi o kopercie z 50 tys. złotych. - Gra Birfellnera, nawet jeśli zaplanowana, jest szalenie ryzykowna - komentują prawnicy. Mecenas z kolei broni klienta. - Jemu po prostu chodzi o prawdę - zapewnia.

15.02.2019 8:39

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Nowy wątek w aferze Srebrnej. Gościem mec. Jacek Dubois

Dziś w "Money. To się liczy" nowe doniesienia w sprawie afery Srebrnej. Gościem będzie obrońca Geralda Birgfellnera mec. Jacek Dubois. W drugiej części o rewolucji w rozliczeniu podatku, która rozpoczęła się dziś, mówi Przemysław Koch, pełnomocnik ds. Informatyzacji w Ministerstwie Finansów. Porozmawiamy też o reportażu dziennikarza money.pl Mateusza Madejskiego, wyróżnionego wczoraj nagrodą im. Władysława Grabskiego.

bDSelcNF
9
13.02.2019 6:43

SREBRNA
 / 
Taśmy Kaczyńskiego. "Wyborcza" publikuje pełnomocnictwo Srebrnej dla Birgfellnera

Biznesmen z Austrii mógł reprezentował spółkę Srebrna, a nawet zburzyć stary biurowiec, który zawadzał inwestycji - czytamy w "Wyborczej". Dziennik publikuje pełnomocnictwo, które spółka udzieliła Birgfellnerowi. Konkretne kwoty tam jednak nie padają.

18
12.02.2019 16:59

GERALD BIRGFELLNER
 / 
Taśmy Kaczyńskiego. Gerald Birgfellner ponownie stanie przed śledczymi

W środę 13 lutego, w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej Gerald Birgfellner zostanie ponownie przesłuchany - wynika z informacji money.pl. To autor nagrań, które zapoczątkowały "aferę Srebrnej".

105
08.02.2019 7:12

SPÓŁKA SREBRNA
 / 
Taśmy Kaczyńskiego. Jeśli prokuratura będzie opieszała, sprawa trafi do Austrii

Gerald Birgfellner nie chce rozmawiać z mediami. Jego pełnomocnicy powtarzają więc, że ustna umowa jest tak samo ważna jak pisemna i że Jarosław Kaczyński zlecił mu pracę. Zapowiadają, że jeśli polska prokuratura nie podejmie stosownych działań, zwrócą się do organów austriackich.

187
07.02.2019 19:38

TAŚMY KACZYŃSKIEGO
 / 
Afera Srebrnej. Nieoficjalnie: Austriacki biznesmen zostanie przesłuchany w poniedziałek

W poniedziałek, 11 lutego, w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej przesłuchany ma zostać Gerald Birgfellner, autor nagrań, które zapoczątkowały "aferę Srebrnej" – dowiaduje się nieoficjalnie money.pl.