Trwa ładowanie...
bDTksvSd

Notowania

Komisja Vat – Wszystkie wiadomości

16
17.06.2019 16:06

DONALD TUSK
 / 
Zatrzymanie Jacka Kapicy. Donald Tusk staje murem za wiceministrem

- Dokładnie pamiętam, że mój rząd i moi ministrowie podjęli naprawdę kategoryczną walkę z nieprawidłościami i światem przestępczym, który organizował hazard. Pamiętam, kto nam stał na drodze i pamiętam, jak usiłowano zrobić przedstawienie z zatrzymania Jacka Kapicy, który był urzędnikiem gotowym do narażenia własnego życia i rodziny w walce z nielegalnym hazardem. Chcę wam powiedzieć, że tego, jak dzisiejsza władza go potraktowała, ludzie nie zapomną - mówił podczas przesłuchania bna komisji ds. VAT Donald Tusk.

1.1K
17.06.2019 11:07

KOMISJA VAT
 / 
Donald Tusk przed komisją ds. VAT. "To próba wdrukowania pewnej tezy"

Zakończyło się przesłuchanie Donalda Tuska przed sejmową komisją śledczą ds. VAT. "Była to próba wdrukowania pewnej tezy poprzez pytania. Gdzieś zniknęły miliardy złotych, a tu siedzi główny winny - jak zawsze - Tusk" - stwierdził były premier po wyjściu z komisji.

111
29.05.2019 11:46

KOMISJA VAT
 / 
Roman Giertych dla money.pl o słynnym liście: nie było powodu, by wysyłać priorytetem

- Skoro zgodnie z regulaminem Poczty Polskiej zwykły list miał dotrzeć w ciągu trzech dni, to nie było powodu, by wysyłać go priorytetem. I jak widać dotarł, więc mieliśmy rację - komentuje sprawę "najsłynniejszego listu w Polsce" Roman Giertych, pełnomocnik Donalda Tuska.

30
03.02.2019 16:12

JACEK ROSTOWSKI
 / 
Dwa przesłuchania Rostowskiego na komisji ds. VAT. Co udało się ustalić

Czy minister finansów w rządzie PO-PSL Jacek Rostowski jest współwinny luki VAT-owskiej? - To jest oczywistość, bo minister finansów jest tą osobą, która jest odpowiedzialna za stan finansów publicznych - mówił w programie "Money. To się liczy" Marcin Horała, przewodniczący komisji śledczej ds. VAT. Jak przyznał, "niewątpliwie" brakło mu kompetencji. - Na kwestii poboru podatku VAT nie dość, że się nie znał, to się przez sześć lat nie poznał. I sam stwierdza, że nie jest specjalistą od VAT-u - mówił Horała.

12
30.01.2019 11:54

DONALD TUSK
 / 
Donald Tusk został wezwany na komisję ds. luki VAT

Były premier, a obecnie przewodniczący Rady Europejskiej, będzie świadkiem na komisji śledczej ds. VAT. - Już jest wezwany, jeszcze nie mamy ustalonego terminu, ale myślę, że będzie to w czerwcu, pod koniec naszych prac - mówił w programie "Money. To się liczy" Marcin Horała, przewodniczący komisji. Jak dodał, komisja ma prawo do wzywania świadków tak jak prokuratura, ale zwyczajowo ustalenie terminu następuje w wyniku dżentelmeńskiej umowy.

bDTksvSf
153
30.01.2019 9:43

MARCIN HORAŁA
 / 
Taśmy Kaczyńskiego. Szef komisji ds. VAT zabiera głos

W stenogramie opublikowanym przez "Gazetę Wyborczą" Jarosław Kaczyński jawi się jako bardzo uczciwy człowiek, który chce się wywiązać z pewnych zobowiązań. Ale nie bezpodstawnie, a wtedy, kiedy będą one udokumentowane - mówił w programie "Money. To się liczy" Marcin Horała, poseł PiS i szef sejmowej komisji ds. VAT. Zapewniał też, że "nigdy ani złotówka nie trafiła ze spółki Srebrna do Prawa i Sprawiedliwości".

2
23.01.2019 15:20

KOMISJA ŚLEDCZA DS. VAT
 / 
Maciej Grabowski: nasze działania w celu walki z wyłudzeniami VAT były adekwatne

- Uważam, że działania które podejmowaliśmy w celu walki z wyłudzeniami VAT, były adekwatne do sytuacji i kontekstu, w którym funkcjonowaliśmy - stwierdził przed sejmową komisją śledczą były wiceminister finansów w rządzie PO-PSL.

37
10.12.2018 21:29

VAT
 / 
Komisja śledcza ds. VAT przesłuchała Jana Vincenta-Rostowskiego. Zeznawał ponad 9 godzin

Były minister finansów zeznawał w poniedziałek przed sejmową komisją śledczą ds. VAT. Przesłuchanie - z przerwami - trwało ponad 9 godzin i to nie koniec. Będzie kolejny termin.

25
23.11.2018 8:58

KOMISJA ŚLEDCZA DS. VAT
 / 
Będzie zawiadomienie do prokuratury na Rostowskiego i Nowaka

Zawiadomienie do prokuratury na byłego ministra finansów Jana Vincenta Rostowskiego i byłego szefa gabinetu premiera Sławomira Nowaka zapowiedział przewodniczący sejmowej komisji śledczej ds. VAT.

bDTksvSl
11
22.11.2018 20:46

KOMISJA VAT
 / 
Była wiceminister finansów oskarża: lobbyści w resorcie

Elżbieta Chojna-Duch, wiceszefa resortu finansów w latach 2007-10, twierdzi, że część prawa podatkowego powstawała w gabinetach doradców podatkowych. A nieoficjalnym doradcą zajmującym się projektami ustaw był Sławomir Nowak.