Trwa ładowanie...
bEDtaifF
Notowania

Marek Łuczyński – Wszystkie wiadomości

4. fala pandemii jesienią? Hotelarze już się szykują
10
16.06.2021 16:59

HOTELE
 / 
4. fala pandemii jesienią? Hotelarze już się szykują

Jesienią czwarta fala koronawirusa jest bardzo możliwa, hotele już się na nią przygotowują. - Czwarta fala wydaje się być nieunikniona, poziom zaszczepienia jest niewystarczający, mamy kolejne warianty wirusa, po rozmowach z wirusologami, jestem święcie przekonany, że pod koniec września będzie kolejna fala pandemii. Pytanie, jak głęboka? Czarny scenariusz, który jest realny, to kolejne miesiące zamknięcia branży. Musimy być na to przygotowani, a my mamy takie rozwiązania - powiedział w programie "Money. To się liczy" Marek Łuczyński, prezes Polskiej Izby Hotelarzy. - Chodzi o to, żeby hotele i sanatoria przygotowały się na przyjmowanie gości w ścisłym reżimie sanitarnym, by prowadziły zabiegi lecznicze i rehabilitacje. Koronawirus to nie wszystko, chorujemy na inne choroby - fizyczne i psychiczne, a takie wyjazdy mogą podreperować nasze zdrowie - dodał.

Ceny w hotelach w górę. "Polacy są wyrozumiali, chcą tego"
2
16.06.2021 12:25

TURYSTYKA
 / 
Ceny w hotelach w górę. "Polacy są wyrozumiali, chcą tego"

Luzowanie obostrzeń. Od 26 czerwca możliwe obłożenie w hotelach wzrasta do 75 proc., zaszczepieni nie wchodzą do limitu. Jednak branża w cale się nie cieszy. - To bardzo niefortunne i niesprawiedliwe rozporządzenie. Jesteśmy gotowi na przyjmowanie 100 proc. gości, spełniamy najwyższe normy sanitarne, polskie hotele są jednymi z najlepszych w Europie, dlatego nie rozumiemy tej decyzji. Gdyby obłożenie było pełne, ceny byłyby niższe - powiedział w programie "Money. To się liczy" Marek Łuczyński, prezes Polskiej Izby Hotelarzy. - Pojawia się też problem prawny z weryfikowaniem, czy ktoś jest zaszczepiony. To kwestie związane z ochroną danych osobowych, pomysł jest niedopracowany i nie możliwy do skontrolowania przez sanepid. Kurorty cieszą się bardzo dużym powodzeniem, w hotelach miejskich wciąż jest dramat - dodał. Był też pytany o wzrost opłat w hotelach. - Na pewno mamy do czynienia z pojęciem odłożonego popytu. Wiele miesięcy byliśmy zamknięci, a goście są spragnieni, to jest to prawo popytu i podaży. Do tego szaleje inflacja, ceny wszędzie rosną, nie dziwne, że wzrosły i w hotelach. To absolutnie naturalne, jak widzimy, bardzo duża część społeczeństwa jest gotowa na poniesienie tych kosztów - powiedział Łuczyński.

"Czarny dzień dla polskiego hotelarstwa". Przedstawiciel branży o lockdownie hoteli
167
17.12.2020 16:43

LOCKDOWN
 / 
"Czarny dzień dla polskiego hotelarstwa". Przedstawiciel branży o lockdownie hoteli

Od 28 grudnia do 17 stycznia rząd wprowadza kwarantannę narodową. Oznacza to m.in. ponowne zamknięcie hoteli, wyjazdy służbowe zostają ograniczone do minimum. - To jest czarny dzień dla polskiego hotelarstwa i dzień hańby dla polskiego rządu, który wydał wyrok śmierci dla bardzo wielu hotelarzy. Jestem zdruzgotany tą konferencję, choć w sumie się jej spodziewaliśmy - komentował w programie "Newsroom WP" Marek Łuczyński z Polskiej Izby Hotelarzy. - Nie tylko ja uważam, że to jest bezpodstawne i nieprawne działanie. Co to znaczy "kwarantanna narodowa"? Takiego pojęcia w polskim prawie nie ma. Nie został wdrożony stan wyjątkowy - mówił. Jak tłumaczył, mamy już do czynienia z falą upadłości hoteli, a do końca roku po czwartkowej decyzji rządu połowa pracowników z branży hotele-restauracje-catering straci pracę. - Tuż po świętach PIH rozpocznie akcję składania pozwów, będziemy żądali należnych rekompensat - zapowiedział.