Trwa ładowanie...
bEUKKRWZ
Notowania

Marek Posobkiewicz – Wszystkie wiadomości

Testy na przeciwciała covid ze sklepu. Były szef GIS bardzo krytycznie
2
23.03.2021 15:45

PANDEMIA
 / 
Testy na przeciwciała covid ze sklepu. Były szef GIS bardzo krytycznie

W popularnych dyskontach można kupić testy wykrywające przeciwciała COVID-19. Warto? - Kupując hot-doga na stacji benzynowej, nie traktuję tej stacji jako luksusowej restauracji, również klepanie samochodu młotkiem to nie to samo, co autoryzowany serwis. Jeżeli chcemy mieć wiarygodny test, i taki, który nam coś więcej powie, powinniśmy go wykonać w akredytowanym laboratorium - powiedział w programie "Newsroom" dr Marek Posobkiewicz, były główny inspektor sanitarny. - Jest sporo fajniejszych rzeczy, które możemy kupić w tych dyskontach, niż akurat ten test - podsumował.

Sanepid tylko wlepia mandaty? Były szef GIS: "To nie prawda, inspekcja walczy z epidemią"
19
16.02.2021 15:46

WIDEO
 / 
Sanepid tylko wlepia mandaty? Były szef GIS: "To nie prawda, inspekcja walczy z epidemią"

Służby powinny zaostrzyć działania związane z karaniem za łamanie covidowych przepisów? - Nikt normalny nie lubi kogoś karać. Jeśli czyjaś potrzeba władzy opiera się na tym, że lubi karać innych, to może być chorobliwa chęć. Myślę, że wszyscy pracownicy inspekcji są skupieni na tym, by uspokoić sytuację epidemiczną w kraju - powiedział w programie "Newsroom" dr Marek Posobkiewicz, były szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego. - Jeżeli ktoś jest źle nastawiony i śmieje się ze słabości systemu, no to się śmieje. Jeżeli ktoś patrzy na sprawę odpowiedzialnie, to nie będzie się śmiał ze służb. Pracownicy inspekcji nie tylko chodzą z bloczkami i wypisują mandaty. Cały czas obserwują ogniska koronawirusa i robią wszystko, by przerwać jego transmisję - dodał.

Odmrożenie gospodarki było błędem? Były szef GIS odpowiada
12
16.02.2021 15:18

GIS
 / 
Odmrożenie gospodarki było błędem? Były szef GIS odpowiada

Rząd pospieszył się, odmrażając kolejne sektory gospodarki w połowie lutego? - Musimy wracać do normalnego życia. Jeżeli nie będziemy odmrażali gospodarki, jeżeli ludzie nie będą pracować, nie będą mieli z czego żyć i będziemy gospodarczo odstawać od innych państw - powiedział w programie "Newsroom" dr Marek Posobkiewicz, były szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego. - Z jednej strony ważne jest stopniowe wracanie do normalności, a z drugiej - odpowiedzialność przedsiębiorców, ale także klientów, społeczeństwa - dodał. Był też pytany o sytuację z Krupówek i innych miejsc w Polsce. - Bardzo ważne jest bezpieczne zachowanie się. Samo stanie na świeżym powietrzu, zjeżdżanie po stokach narciarskich czy minięcie się na parkingu nie jest niebezpieczne. Jednak jeśli ludzie sami nie podejdą do tego poważnie, to strzelą sobie w kolano - odparł były szef GIS.

Myli się... popiołem. Hipisi trafili do szpitala z czerwonką
11.08.2018 12:37

HIPISI
 / 
Myli się... popiołem. Hipisi trafili do szpitala z czerwonką

Główny Inspektor Sanitarny mówił o niebezpiecznych praktykach, które w połączeniu z bardzo wysoką temperaturą mogą zagrażać zdrowiu i życiu. - Takie zgrupowanie szukające kontaktu z naturą, nie przestrzegające zasad higieny spowodowało, że wiele osób wylądowało w szpitalu, w tym również dzieci. Kontakt z naturą jest ważny, ale trzeba robić to z głową - mówił w programie "Money. To się liczy" Marek Posobkiewicz, Główny Inspektor Sanitarny.