Trwa ładowanie...
bELuiOYB
Notowania

Obowiązek Zakrywania Twarzy – Wszystkie wiadomości

Strach przed drugą falą epidemii. "W przypadku lockdown będą bankructwa wielu podmiotów"
120
05.08.2020 10:44

HANDEL
 / 
Strach przed drugą falą epidemii. "W przypadku lockdown będą bankructwa wielu podmiotów"

- Wydaje mi się, że obecnie funkcjonujące restrykcje są wystarczające, pod warunkiem, że do obowiązku noszenia maseczek stosują się wszyscy: klienci i pracownicy sklepów – uważa Robert Rękas, szef sieci sklepów Lewiatan. - Zabezpieczyliśmy pracowników, montując ścianki z pleksi przy kasach, są maseczki, są rękawiczki i płyny dezynfekujące. Kolejny lockdown będzie się wiązał z ogromnymi konsekwencjami. Uderzy mocno w kondycję finansową sieci. Myślę, że wówczas będziemy mieli do czynienia z upadkiem wielu podmiotów. Paniczne zakupy realizowane w pierwszym etapie pandemii skutkowały zgromadzeniem zapasów w domach, które były konsumowane w późniejszym okresie. Teraz zakupy są na stabilnym poziomie, ale mamy też wiele sklepów ulokowanych w miejscowościach sezonowych, a także tych blisko szkół i uczelni i tam sprzedaż nie wygląda dobrze.

Koronawirus. Nie trzeba mieć poświadczenia, że zdrowie nie pozwala na noszenie maseczek
301
29.07.2020 17:04

MASECZKI
 / 
Koronawirus. Nie trzeba mieć poświadczenia, że zdrowie nie pozwala na noszenie maseczek

Choć obowiązek noszenia maseczek ochronnych nie zniknął całkowicie, to nie da się ustalić, kto rzeczywiście ma zdrowotne przeciwwskazania do zasłaniania ust i nosa. Dane o stanie zdrowia są bowiem danymi wrażliwymi, a te podlegają ochronie - tłumaczy Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Darmowe maseczki od rządu? Szumowski: nie będzie, ale zajmiemy się cenami
1.4K
17.04.2020 14:10

MASECZKI
 / 
Darmowe maseczki od rządu? Szumowski: nie będzie, ale zajmiemy się cenami

16 kwietnia w Polsce wprowadzono obowiązek zakrywania ust i nosa. Czy rząd będzie zaopatrywał Polaków w darmowe maseczki? - Nie ma takiego kraju, w którym każdy dostaje maseczkę od państwa. Przekazujemy je tam, gdzie są potrzebne - do DPS-ów, do instytucji medycznych. Jednocześnie stymulujemy rodzimą produkcję i sprowadzamy maseczki do kraju, by cena nie była absurdalna - powiedział w programie specjalnym WP "Koronawirus" minister zdrowia Łukasz Szumowski. - Poza tym, maseczki chirurgiczne zostawmy chirurgom. Ja, jak wychodzę z budynku, to używam bawełnianej maseczki, którą można wyprać, wypracować, wygotować i można jej używać codziennie. Chciałbym, żeby te jednorazowe maseczki trafiały do chirurgów - dodał. Minister został też zapytany o horrendalne ceny maseczek. - Zastanawiamy się nad regulacją cen. Podaż gwałtownie rośnie, więc i ceny powinny spadać, jeśli tak nie będzie, będziemy musieli wkroczyć i te ceny regulować - podkreślił Szumowski.