Trwa ładowanie...
bECyGjVN
Notowania

Papryka – Wszystkie wiadomości

Koronawirus. Żywność zdrożeje. "Papryka nową pietruszką, 30 zł za kg"
495
27.04.2020 10:15

OWOCE
 / 
Koronawirus. Żywność zdrożeje. "Papryka nową pietruszką, 30 zł za kg"

Kryzys wywołany koronawirusem to również podwyżki cen na sklepowych półkach. Co zdrożeje najbardziej? - Żywność nieprzetworzona, warzywa i owoce będą drogie w tym roku, pierwsze oznaki już są. Mięso jest drogie, nie widać na horyzoncie, by miało tanieć. Chciałem jednak wspomnieć o papryce. Wygląda na to, że będzie dla mediów nową pietruszką, widziałem paprykę po 30 zł za kilogram, ale to obszar anegdot. Twarde dane z resortu rolnictwa pokazują rekordowe ceny, przy czym to jest papryka importowana. Nie jest tak, że widzimy tutaj polską suszę - powiedział w programie "Money. To się liczy" Piotr Bartkiewicz, ekonomista Banku Pekao S.A.

Rosyjskie embargo dotknie ich mocniej niż producentów jabłek
10.08.2014 16:35

ROSYJSKIE EMBARGO NA POLSKĄ ŻYWNOŚĆ
 / 
Rosyjskie embargo dotknie ich mocniej niż producentów jabłek

Producenci papryki, alarmują, że rosyjskie embargo może zniszczyć ich gospodarstwa.

Sadzenie chili
07.03.2014 14:04

SADZENIE
 / 
Sadzenie chili

Papryka chili, czy inaczej papryka ostra to odmiana papryki o bardzo ostrym smaku. Sadzenie chili powinno odbywać się w dobrze przepuszczalnym podłożu, które będzie dobrze odprowadzać wodę, papryka stanowczo lepiej zniesie przesuszenie niż przelanie jej wodą. Wymagają też odpowiednio wysokich temperatur.

Sadzenie papryki
06.03.2014 10:02

SADZENIE
 / 
Sadzenie papryki

Papryka należy do roślin ciepłolubnych, najlepiej jest sadzić ją w szklarni, ale i w ogrodzie uda się uzyskać ładne warzywa. Im mniejsza temperatura, tym papryka wolniej rośnie.

Uprawa papryki
05.03.2014 12:02

PAPRYKA
 / 
Uprawa papryki

Papryka jest warzywem należącym do rodziny psiankowatych. Do Europy przywędrowała z tropików. Możemy wyróżnić różnokolorowe jej odmiany: zieloną, pomarańczową, czerwoną, żółtą, zieloną, purpurową, a także czarną. Papryka zawiera wiele witamin i wartości odżywczych – błonnik i antyoksydanty. Największa zaleta papryki jest to, że gwarantuje obfite plony przy niewielkim wysiłku. Należy tylko pamiętać o trzech podstawowych rzeczach: glebie, wodzie oraz nawozie.