Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koronawirus. Żywność zdrożeje. "Papryka nową pietruszką, 30 zł za kg"

Kryzys wywołany koronawirusem to również podwyżki cen na sklepowych półkach. Co zdrożeje najbardziej? - Żywność nieprzetworzona, warzywa i owoce będą drogie w tym roku, pierwsze oznaki już są. Mięso jest drogie, nie widać na horyzoncie, by miało tanieć. Chciałem jednak wspomnieć o papryce. Wygląda na to, że będzie dla mediów nową pietruszką, widziałem paprykę po 30 zł za kilogram, ale to obszar anegdot. Twarde dane z resortu rolnictwa pokazują rekordowe ceny, przy czym to jest papryka importowana. Nie jest tak, że widzimy tutaj polską suszę - powiedział w programie "Money. To się liczy" Piotr Bartkiewicz, ekonomista Banku Pekao S.A.

0
0
292
Podziel się
Komentarze (292)
zobacz więcej komentarzy (292)
KOMENTARZE
(292)
rezun-one
2 lata temu
Chcieliście komuny to ją macie. Wtedy ceny rosły bo wzrastał kurs dolara, teraz dla odmiany Euro drożeje. Trzeba było wprowadzić je w Polsce, teraz możecie kupować paprykę na Słowacji.
stefania
2 lata temu
Ja wczoraj kupiłem ogórki gruntowe za 3,99 zeta (w zeszłym roku o tej porze były po 9 zeta), pomidory malinowe kupiłem za 8 zeta. Kupujących jak na lekarstwo. Półki pełne towaru. Chyba jest na odwrót. Straszenia ciag dalszy.
Jerry
2 lata temu
Stokrotka warszawa ul. olszynki grochowskiej jabłka 7 zł.
Lukasik1975
2 lata temu
Nie słucham ekonomistów, których zatrudniają banki po to aby oszukiwać ludzi. Jeżeli komuś się wydawało, że pensje w Polsce rosną, a ceny pozostaną bez zmian to niestety się myli. Z pewnością ceny warzyw są częściowo kreowane sztucznie, jednak ostatecznie ceny stabilizują się na dużo niższym poziomie, kiedy klienci przestają kupować za drogi towar. Tak było z masłem, pietruszka tak będzie i z papryką. A jeżeli chodzi o suszę...No cóż. Być może nadchodzą takie czasy, że trzeba będzie nawadniać pola, byleby tylko wody nie zabrakło. I o tym powinno się pisać. Pana z materiału stać na paprykę za 100 zł/kg.
MIRO
2 lata temu
Nie kupowac produktow od polskich chciwych, i pazernych bambrów! Kupowac Hiszpanskie owoce , warzywa!
...
Następna strona