Trwa ładowanie...
bEUDCaIB
Notowania

Pit 2014 – Wszystkie wiadomości

Niezłożenie PIT. Czynny żal pozwoli uniknąć kary
04.05.2015 6:00

PIT 2014
 / 
Niezłożenie PIT. Czynny żal pozwoli uniknąć kary

Musisz się jednak pospieszyć, bo masz na to tylko kilka dni po upływie terminu złożenia zeznania.

Ulga internetowa w PIT 2014. Zobacz, czy możesz z niej skorzystać
28.04.2015 6:00

PIT 2014
 / 
Ulga internetowa w PIT 2014. Zobacz, czy możesz z niej skorzystać

Z udogodnienia można korzystać tylko przez dwa kolejne lata.

PIT 2014. Ostatnie dni na rozliczenie z fiskusem
27.04.2015 11:41

PIT 2014
 / 
PIT 2014. Ostatnie dni na rozliczenie z fiskusem

Wypełnione zeznanie podatkowe trzeba wysłać do urzędu skarbowego, lub złożyć osobiście najpóźniej 30 kwietnia.

PIT 2014. Czy trzeba dopłacać złotówkę podatku?
27.04.2015 6:00

PIT 2014
 / 
PIT 2014. Czy trzeba dopłacać złotówkę podatku?

W drugą stronę to już jednak tak nie działa. Skarbówka zwróci pieniądze tylko powyżej określonego limitu.

PIT 2014. Jak najlepiej złożyć zeznanie podatkowe?
24.04.2015 6:00

PIT 2014
 / 
PIT 2014. Jak najlepiej złożyć zeznanie podatkowe?

Nie zawsze można spać spokojnie, jeśli zeznanie wyśle się przed 1 maja. Często lepiej również wysłać PIT z błędami, niż się z tym spóźnić.

bEUDCaID
PIT 2014. Kwota wolna od podatku - jak to działa?
22.04.2015 6:02

PIT 2014
 / 
PIT 2014. Kwota wolna od podatku - jak to działa?

Roczna kwota wolna stanowi 75 procent miesięcznej średniej krajowej. Trudno więc się w niej "zmieścić". Chyba, że jest się posłem.

PIT przez internet. W tym roku padnie rekord
17.04.2015 13:00

PIT 2014
 / 
PIT przez internet. W tym roku padnie rekord

Coraz mniej Polaków rozlicza się bezpośrednio w urzędzie lub na poczcie.

PIT 2014. Który urząd skarbowy jest właściwy po przeprowadzce?
16.04.2015 8:35

PIT 2014
 / 
PIT 2014. Który urząd skarbowy jest właściwy po przeprowadzce?

Wysłanie zeznania do niewłaściwego urzędu skarbowego może czasem wiązać się ze stratą nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe. Czy start nowej usługi jest zagrożony?
13.03.2015 17:44

PIT 2014
 / 
Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe. Czy start nowej usługi jest zagrożony?

Urzędnicy wypełnią za nas zeznanie. Money.pl sprawdził, jak wygląda sytuacja w największych miastach i czy grozi nam powtórka z Systemu Rejestrów Państwowych.

bEUDCaIJ
PIT 2014. Ostatnie dni na złożenie informacji w urzędzie skarbowym
27.02.2015 10:56

PIT 2014
 / 
PIT 2014. Ostatnie dni na złożenie informacji w urzędzie skarbowym

Jedyną dopuszczalną formą jest przesłanie PIT elektronicznie.

PIT-40. Sprawdź, kiedy pracodawca może rozliczyć się w twoim imieniu
05.02.2015 6:00

PIT 2014
 / 
PIT-40. Sprawdź, kiedy pracodawca może rozliczyć się w twoim imieniu

Wystarczy odpowiedni wniosek. Wtedy nie musisz się już martwić poprawnym i terminowym rozliczeniem ze "skarbówką". Zobacz, komu się to opłaca.

Rozliczanie PIT ze współmałżonkiem. Kiedy to się opłaca?
03.02.2015 6:31

PIT 2014
 / 
Rozliczanie PIT ze współmałżonkiem. Kiedy to się opłaca?

Co roku z tej ulgi korzysta prawie 10 milionów Polaków

bEUDCaIK
PIT 2014. Jak odliczyć ulgę na darowizny?
02.02.2015 6:00

PIT 2014
 / 
PIT 2014. Jak odliczyć ulgę na darowizny?

Krwiodawstwo to jeden ze sposobów na niższy podatek.

PIT 2014. Komu przysługuje ulga rehabilitacyjna?
30.01.2015 6:00

PIT 2014
 / 
PIT 2014. Komu przysługuje ulga rehabilitacyjna?

Ale tylko pod warunkiem, że weźmiesz… fakturę.

Koniec roku a rozliczenie z fiskusem. Nie zawsze rok podatkowy pokrywa się z kalendarzowym
29.01.2015 6:11

PIT 2014
 / 
Koniec roku a rozliczenie z fiskusem. Nie zawsze rok podatkowy pokrywa się z kalendarzowym

Zobacz, kiedy rok podatkowy może trwać dłużej niż 12 miesięcy

Jak wypełnić PIT-38? Zobacz instrukcję krok po kroku
22.01.2015 12:30

PIT 2014
 / 
Jak wypełnić PIT-38? Zobacz instrukcję krok po kroku

Musisz oddać pieniądze fiskusowi do końca kwietnia.