Trwa ładowanie...
bDBoJEcB

Notowania

Pit 2014 – Wszystkie wiadomości

04.05.2015 6:00

PIT 2014
 / 
Niezłożenie PIT. Czynny żal pozwoli uniknąć kary

Musisz się jednak pospieszyć, bo masz na to tylko kilka dni po upływie terminu złożenia zeznania.

28.04.2015 6:00

PIT 2014
 / 
Ulga internetowa w PIT 2014. Zobacz, czy możesz z niej skorzystać

Z udogodnienia można korzystać tylko przez dwa kolejne lata.

27.04.2015 11:41

PIT 2014
 / 
PIT 2014. Ostatnie dni na rozliczenie z fiskusem

Wypełnione zeznanie podatkowe trzeba wysłać do urzędu skarbowego, lub złożyć osobiście najpóźniej 30 kwietnia.

27.04.2015 6:00

PIT 2014
 / 
PIT 2014. Czy trzeba dopłacać złotówkę podatku?

W drugą stronę to już jednak tak nie działa. Skarbówka zwróci pieniądze tylko powyżej określonego limitu.

24.04.2015 6:00

PIT 2014
 / 
PIT 2014. Jak najlepiej złożyć zeznanie podatkowe?

Nie zawsze można spać spokojnie, jeśli zeznanie wyśle się przed 1 maja. Często lepiej również wysłać PIT z błędami, niż się z tym spóźnić.

bDBoJEcD
22.04.2015 6:02

PIT 2014
 / 
PIT 2014. Kwota wolna od podatku - jak to działa?

Roczna kwota wolna stanowi 75 procent miesięcznej średniej krajowej. Trudno więc się w niej "zmieścić". Chyba, że jest się posłem.

17.04.2015 13:00

PIT 2014
 / 
PIT przez internet. W tym roku padnie rekord

Coraz mniej Polaków rozlicza się bezpośrednio w urzędzie lub na poczcie.

16.04.2015 8:35

PIT 2014
 / 
PIT 2014. Który urząd skarbowy jest właściwy po przeprowadzce?

Wysłanie zeznania do niewłaściwego urzędu skarbowego może czasem wiązać się ze stratą nawet kilkunastu tysięcy złotych.

13.03.2015 17:44

PIT 2014
 / 
Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe. Czy start nowej usługi jest zagrożony?

Urzędnicy wypełnią za nas zeznanie. Money.pl sprawdził, jak wygląda sytuacja w największych miastach i czy grozi nam powtórka z Systemu Rejestrów Państwowych.

bDBoJEcJ
27.02.2015 10:56

PIT 2014
 / 
PIT 2014. Ostatnie dni na złożenie informacji w urzędzie skarbowym

Jedyną dopuszczalną formą jest przesłanie PIT elektronicznie.

05.02.2015 6:00

PIT 2014
 / 
PIT-40. Sprawdź, kiedy pracodawca może rozliczyć się w twoim imieniu

Wystarczy odpowiedni wniosek. Wtedy nie musisz się już martwić poprawnym i terminowym rozliczeniem ze "skarbówką". Zobacz, komu się to opłaca.

03.02.2015 6:31

PIT 2014
 / 
Rozliczanie PIT ze współmałżonkiem. Kiedy to się opłaca?

Co roku z tej ulgi korzysta prawie 10 milionów Polaków

bDBoJEcK
02.02.2015 6:00

PIT 2014
 / 
PIT 2014. Jak odliczyć ulgę na darowizny?

Krwiodawstwo to jeden ze sposobów na niższy podatek.

30.01.2015 6:00

PIT 2014
 / 
PIT 2014. Komu przysługuje ulga rehabilitacyjna?

Ale tylko pod warunkiem, że weźmiesz… fakturę.

29.01.2015 6:11

PIT 2014
 / 
Koniec roku a rozliczenie z fiskusem. Nie zawsze rok podatkowy pokrywa się z kalendarzowym

Zobacz, kiedy rok podatkowy może trwać dłużej niż 12 miesięcy

22.01.2015 12:30

PIT 2014
 / 
Jak wypełnić PIT-38? Zobacz instrukcję krok po kroku

Musisz oddać pieniądze fiskusowi do końca kwietnia.