Trwa ładowanie...
bDToSROZ

Notowania

Podatki 2019 – Wszystkie wiadomości

33
16.02.2019 12:29

PIT
 / 
100 tys. podatników rozliczyło się już przez internet. Czas mamy do końca kwietnia

Rośnie liczba osób, które skorzystały już z rządowej usługi "Twój e-PIT". Program wystartował w piątek. Resort finansów zapewnia o braku zakłóceń pracy serwerów, choć jeszcze dzień wcześniej były problemy z zalogowaniem się.

30
14.02.2019 11:24

TWÓJ E-PIT
 / 
PIT 2018: Podatkowa rewolucja już w piątek. Miliony Polaków rozliczą się w jednej chwili

Bez wizyty w urzędzie, zbierania PIT-ów od pracodawców, płacenia biurom rachunkowym - taki ma być "Twój e-PIT". W piątek miliony Polaków będą mogły rozliczyć się automatycznie.

14.02.2019 2:33

PIT
 / 
Rusza "Twój e-PIT". Minister Teresa Czerwińska o szczegółach rządowego programu

15 lutego startuje rządowy program "Twój e-PIT". O szczegółach programu mówi minister finansów Teresa Czerwińska. Czym jest e-PIT i jak go złożyć? Zapraszamy do relacji na żywo.

73
13.02.2019 19:01

PODATKI 2019
 / 
Gotowy PIT-37 i PIT-38 od fiskusa, koniec z deklaracjami. Rewolucja podatkowa już zaraz

Rewolucja podatkowa tuż, tuż. Za mniej niż 48 godzin fiskus opublikuje przygotowane i gotowe do wysłania deklaracje podatkowe milionów Polaków. Sprawy z urzędem skarbowym można załatwić w kilku kliknięciach. Tłumaczymy, jak działa usługa "Twój e-PIT".

27.11.2014 14:26

ULGA NA INTERNET
 / 
Ulga na internet. Czy przedsiębiorca z podatkiem liniowym może skorzystać?

Wydawać by się mogło, że ulga internetowa to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy z pewnością ponoszą wysokie wydatki związane z opłacaniem dostępu do sieci. Jak się jednak okazuje, nie każdy przedsiębiorca ma prawo do skorzystania z ulgi na internet, szczególnie gdy rozlicza się zgodnie z podatkiem liniowym. Istnieją pewne wyjątki od tej reguły. Jakie? O tym dowiesz się w dalszej części wpisu.

bDToSRPb
26.11.2014 12:59

PODATKI 2019
 / 
Działalność gospodarcza i praca na etacie. Czy trzeba złożyć dwie deklaracje podatkowe?

Prowadzisz własną działalność gospodarczą, a jednocześnie pracujesz na etacie? Przy rozliczaniu się z fiskusem za 2019 rok musisz wiedzieć, jakie deklaracje musisz złożyć. Wskazujemy jaki PIT musisz wypełnić i przedstawiamy terminarz składania deklaracji rocznych.

19.12.2011 12:00

ULGA NA INTERNET
 / 
Ulga na internet. Czy można odliczyć pakiet internetu z telewizją?

Ulga na internet wydaje się być niezwykle korzystna, ma do niej prawo każdy, kto korzysta z sieci i w związku z tym ponosi określone wydatki. Przepisy z nią związane początkowo wydawały się bardzo zawiłe. Wątpliwości dotyczyły m.in. miejsca korzystania z internetu czy nawet pakietów internetowych. Jak to zatem jest - czy w ramach ulgi na internet można odliczyć pakiet internetu z telewizją?

15.12.2011 12:00

ULGA ODSETKOWA
 / 
Ulga odsetkowa a rodzaje kredytu. Jakie wydatki można odliczyć?

Mimo że ulga odsetkowa zniknęła w 2007 roku to nadal można ją ująć w rozliczeniu podatkowym. Jak to możliwe? Odliczenie dotyczy odsetek od kredytów wziętych w latach 2002-2006 na cele mieszkaniowe i rozliczać można je aż do 2027 roku. Na względzie należy mieć jednak fakt, że nie wszystkie wydatki podlegają odliczeniu. Co dokładnie jest rozumiane jako cel mieszkaniowy? Czy remont mieszkania także możesz uwzględnić jako ulgę odsetkową? Sprawdź, co musisz wiedzieć.

15.12.2011 12:00

ULGA NA INTERNET
 / 
Ulga na internet. Jak odliczyć wydatki od dochodu?

Czy korzystałeś dotąd z ulgi na internet? Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś bądź uwzględniłeś ją tylko w jednym rozliczeniu, to nadal masz do tego prawo. Jak jednak obliczyć wydatki od dochodu? Przy odliczaniu od dochodu wydatków na dostęp do sieci do rocznej deklaracji PIT musimy dołączyć PIT-O z informacją o wykorzystanych ulgach. Zobacz, co jeszcze musisz wiedzieć na ten temat.