Trwa ładowanie...
bDJDyKrp

Notowania

Polski Handel – Wszystkie wiadomości

27
26.11.2020 11:25

ZAKUPY
 / 
Black Friday - hit czy kit? "Okazje życia się zdarzają"

Nie oszukujmy się, przy Black Friday mamy do czynienia głównie ze sztuczkami marketingowymi – mówi w programie "Money.To się Liczy" Michał Świerczewski, prezes x-kom, właściciela sieci sklepów stacjonarnych z elektroniką i sklepu internetowego. – Wydaje mi się jednak, że Black Friday w Polsce coraz bardziej przesuwa się w kierunku tego, co jest w Stanach Zjednoczonych, czyli akcji polegającej na czyszczeniu magazynu i wtedy rzeczywiście dobre okazje się znajdują. Uważam, że z każdym rokiem wygląda to w Polsce coraz lepiej – dodaje. Jak zauważa, świadomość klientów jest coraz wyższa, więc numery w stylu "podnosimy ceny, by obniżać je na Black Friday" już nie przejdą. Czy jest zatem szansa na okazję życia? – Takie oferty jak najbardziej się zdarzają – ocenił. Chodzi o towary, których sprzedawca chce się już pozbyć, bo na przykład wprowadza sprzęt nowszej generacji albo nową kolekcję. Dlatego obniża cenę, by była jak najbardziej atrakcyjna.

59
21.10.2019 19:24

GOSPODARKA POLSKA
 / 
Trwa wojna o jedną z największych polskich sieci sklepów. To konflikt o istniejący od 20 lat Polomarket

Jeśli zastanawialiście się, dlaczego nie mamy polskiego Lidla czy Walmarta, dlaczego Biedronka jest portugalska, a Żabka amerykańska, to ta historia wszystko wyjaśnia. Prężnie rozwijający się od kilku lat Polomarket pogrąża się w wewnętrznym chaosie. Wszystko przez kłótnie współwłaścicieli.

08.02.2016 10:12

PODATEK OBROTOWY
 / 
Rząd się przeliczył? Wpływy z podatku od marketów mogą być poniżej planu

Podatek od sprzedaży detalicznej w proponowanym przez Ministerstwo Finansów kształcie budzi zasadne obawy nie tylko o skutki dla polskich handlowców oraz dostawców, lecz także o możliwość realizacji zaplanowanych dochodów z podatku - napisał w swoim stanowisku Instytut Staszica.