Trwa ładowanie...
bECwUiSt
Notowania

Procesja – Wszystkie wiadomości

Długi weekend, procesje i pielgrzymki. Szumowski apeluje do kościołów i obywateli
402
05.06.2020 15:23

URLOP
 / 
Długi weekend, procesje i pielgrzymki. Szumowski apeluje do kościołów i obywateli

Polacy jakby zapomnieli już o pandemii koronawirusa i coraz śmielej wracają do normalności. Zbliża się długi weekend, święto Bożego Ciała i procesje, a zaraz później pielgrzymki wiernych. Jakie są zalecenia resortu zdrowia? - Apel do kościołów, aby robiły częstsze procesje w mniejszych grupach, a do wiernych o zachowanie dystansu, a jeśli jest mniejszy niż dwa metry, to o stosowanie maseczek. Im mniejsze grupy, tym większe bezpieczeństwo - powiedział w programie specjalnym WP "Newsroom" minister zdrowia Łukasz Szumowski. - Wiele zależy od przekazu w danym kościele. Wiele z nich rygory stosowało, gdzie indziej było gorzej. Apeluję do księży proboszczów o maksymalne, zdroworozsądkowe podejście, żeby wszystko to było bezpieczne dla wiernych - dodał. Pytany o długi weekend odparł, że lepiej korzystać z wolnego czasu na otwartej przestrzeni, w plenerze, a nie w zamkniętych salach.

Bardzo piękne, kolorowe procesje w Sewilii
07.04.2007 11:51

PROCESJA
 / 
Bardzo piękne, kolorowe procesje w Sewilii

Ulicami Sewilli przechodzą kolejne procesje Wielkiego Tygodnia. Od Niedzieli Palmowej do jutra, takich przemarszy będzie aż 58. Uczestniczą w nich tysiące mieszkańców - od małych dzieci po osoby starsze. Zwyczaj ściąga do Sewilli także tysiące turystów.

Konne procesje wielkanocne w Niemczech
16.04.2006 18:43

PROCESJA
 / 
Konne procesje wielkanocne w Niemczech

W dziewięciu miastach Łużyc we wschodnich Niemczech odbyły się konne procesje wielkanocne. 1600 jeźdźców śpiewem i modlitwą głosiło nowinę o zmartwychwstaniu Chrystusa.