Waluta amerykańska wciąż traci na wartości. Euro osiągnęło swoje maksimum na poziomie 1,5586. Uczestnicy rynku obawiają się o stan największej gospodarki świata, zadając sobie jednocześnie pytanie czy działania Fed pomogą uniknąć recesji.
Dzisiaj waluta amerykańska ponownie traciła na wartości. Kurs EUR/USD osiągnął swoje maksimum na poziomie 1,5502. Przyczyną były dobre dane makroekonomiczne z Eurolandu.
Godziny handlu w Azji przyniosły ponownie deprecjację waluty amerykańskiej. Euro do dolara osiągnęło swoje maksimum na poziomie 1,5388.
Wtorkowa sesja miała dwa oblicza. W pierwszej części wspólna waluta osiągnęła maksimum do dolara na poziomie 1,5495.
W czasach, kiedy dane makroekonomiczne pozostają głównym czynnikiem spadków na światowych parkietach, rynek ropy naftowej zachowuje się zupełnie inaczej.
Od wczoraj na rynku niewiele się zmieniło. Wspólna waluta w stosunku do dolara pozostaje w wyznaczonym wcześniej zakresie zmian pomiędzy 1,5335 a 1,5370
Poniedziałek przyniósł niewielką aprecjację waluty amerykańskiej. Euro w relacji do dolara osiągnęło minimum na poziomie 1,5313.
Złoty stracił na wartości w stosunku do euro. Wspólna waluta osiągnęła swoje maksimum na poziomie 3,5673. Przyczyną była wczorajsza wypowiedź szefa ECB.
W trakcie konferencji prasowej szefa ECB wspólna waluta ponownie zaczęła zyskiwać na wartości osiągając maksimum na poziomie 1,5371.
Wspólna waluta wciąż zyskuje na wartości. Po kilku dniach stabilizacji euro osiągnęło swoje maksimum na poziomie 1,5306.
Środa nie przyniosła rozstrzygnięcia na rynku. Wspólna waluta wciąż pozostaje w wyznaczonym zakresie zmian do dolara.
Podczas godzin handlu w Azji kurs wspólnej waluty w stosunku do dolara amerykańskiego niewiele się zmienił. Wciąż pozostajemy w wyznaczonym zakresie zmian pomiędzy 1,5158 a 1,5273.
Dzisiejszy sesja przebiegała bardzo spokojnie. Wspólna waluta w stosunku do dolara przebywała pomiędzy 1,5173 a 1,5230. Na rynku można było zaobserwować wyczekiwanie na dzisiejsze wystąpienie szefa Fed.
Fundusze azjatyckie kupują złoto i nic nie wskazuje na to żeby przestały to robić, co dodatkowo zwiększa presję na pokonanie oporu $1000,00/oz w ciągu najbliższych dwóch tygodni.
Wczorajsza sesja była już trzecią z rzędu, kiedy euro bije kolejne historyczne rekordy w stosunku do dolara.
Po ostatnich dwóch sesjach deprecjacji waluty amerykańskiej notowania pary EURUSD ustanowiły nowy rekord (1,5146) i ustabilizowały się w okolicach figury 1,51.
Dzisiejsza sesja przyniosła kolejny historyczny rekord na parze EUR/USD. Przed południem za jedno euro trzeba było zapłacić 1,5087 dolara.
Wczorajsza sesja na rynku walutowym przyniosła dynamiczne wybicie się kursu ponad poziom 1,50 dolara za euro.
Dzisiejsza sesja stała pod znakiem dalszej deprecjacji waluty amerykańskiej. Wzrostowy ruch na parze EUR/USD zaczął się od publikacji indeksu klimatu gospodarczego instytutu Ifo z Niemiec.
W trakcie godzin handlu azjatyckiego na rynku eurodolara niewiele się działo. Wspólna waluta nieznacznie straciła na wartości osiągając minimum na poziomie 1,4810.
Dzisiaj dolar tracił na wartości. Wspólna waluta osiągnęła maksimum na poziomie 1,4843.
Jedna z renomowanych agencji ratingowych - Standard and Poors - dzisiaj rano nieoczekiwanie podwyższyła perspektywę ratingu dla polskiego długu w walucie obcej ze stabilnej do pozytywnej. Czynnik ten stanowił wsparcie dla wartości złotego.
Godziny sesji nocnej przyniosły zniwelowanie wczorajszych zmian w kierunku północnym. Na rynku pary USD/PLN notowania powróciły w obszar wtorkowych minimów (2,4180 - 2,4230).
Środa jest pierwszym dniem w tym tygodniu, który przyniesie serię istotnych dla rynku walutowego odczytów makroekonomicznych.
Dzisiaj waluta amerykańska straciła na wartości. Euro osiągnęło swoje maksimum na poziomie 1,4755. Dane makroekonomiczne z Kanady okazały się niższe od prognoz.
Od wczoraj dolar stracił na wartości. Maksimum osiągnięte przez wspólną walutę wyniosło 1,4719. Rynek nie działał jak zwykle, ponieważ w USA handel się nie odbył ze względu na święto Waszyngtona.
Niektórzy członkowie RPP wyrażają swoje przekonanie o konieczności podnoszenia stóp procentowych. Biorąc pod uwagę ostatnie odczyty dotyczące inflacji jest to bardzo prawdopodobne.
Technicznie rynek ropy naftowej w dalszym ciągu nastawiony jest na wzrosty. Niepokój inwestorów wynika przede wszystkim z powodu zbliżającego się posiedzenia OPEC, które odbędzie się 5 marca w Wiedniu.
Od wczoraj amerykańska waluta straciła na wartości. Euro osiągnęło swoje maksimum na poziomie 1,4664. Przyczyną deprecjacji dolara była czwartkowa wypowiedź szefa Fed.
Dzisiejsza sesja miała dwa oblicza. W pierwszej części wspólna waluta zyskała na wartości osiągając poziom 1,4599, by następnie po ogłoszeniu danych z USA powrócić do 1,4566.