Od wczoraj notowania dolara amerykańskiego niewiele się zmieniły. Euro uległo deprecjacji w stosunku do dolara i osiągnęło poziom 1,4557. Na rynku pojawiły się opinie, iż gospodarka USA uniknie recesji.
Wtorkowa sesja przebiegała bardzo spokojnie. Zakres zmian dla EUR/USD był ograniczony poziomami 1,4496 i 1,4585.
Oficjalna cena kwietniowego kontraktu znalazła się na poziomie $1934,40 za uncję, co jest nowym rekordowym poziomem.
Podczas godzin handlu nocnego dolar stracił na wartości. Euro osiągnęło maksimum na poziomie 1,4582. Na rynku pojawiły się informacje o nieprawidłowościach przy wycenie derywatów opartych na kredytach hipotecznych.
Choć kilka publikacji będzie miało dzisiaj miejsce, to ich waga jest relatywnie niska. Tym samym istotnych danych podczas tej sesji nie poznamy.
Zarówno Bank Anglii, jak i Europejski Bank Centralny nie zaskoczył większości uczestników rynku
Na swoim comiesięcznym posiedzeniu Europejski Bank Centralny pozostawił stopę refinansową na dotychczasowym poziomie 4,0 procent.
O ile w przypadku Banku Anglii (BoE) decyzja o zredukowaniu stóp procentowych wydaje się być przesądzona, o tyle kierunek kształtowania polityki pieniężnej w Eurolandzie nie jest przesądzony.
Perspektywy amerykańskiej gospodarki uległy w ostatnim czasie znaczącemu pogorszeniu. Wczorajsze dane z tamtejszego sektora usług wywołały oczekiwane zamieszanie
Z fundamentalnego punktu widzenia dzisiejsze zmiany na rynku EUR/USD były uzasadnione. Dziwi jednak fakt, że tak duża zmienność nastąpiła po danych publikowanych z Eurolandu
Z uwagi na ilość i znaczenie wczorajszych danych makroekonomicznych, zmienność na rynku EUR/USD była stosunkowo niewielka, a notowania tej pary nadal oscylują wokół poziomu 1,4800.
Popołudniowy układ wskaźników intra day, jak również obraz techniczny (coś na kształt odwróconej flagi wzrostowej) tej pary sugerują, że zarysowane pod koniec zeszłego tygodnia zmiany mogą być kontynuowane.
Główna para walutowa, jaką niewątpliwie jest EUR/USD stabilizuje się blisko historycznych maksimów. Takie zachowanie sprzyja próbie wyłamania się w kierunku słabszego dolara.
Notowania EUR/USD oscylują wokół wczorajszego zamknięcia. Większą zmienność na tej parze można było zaobserwować w momencie publikacji danych ze Stanów Zjednoczonych.
Wczorajsza sesja na rynku międzynarodowym przyniosła dalszą falę deprecjacyjną dolara. Obecnie notowania pary EUR/USD znajdują blisko historycznych maksimów.
Notowania pary EUR/USD od poniedziałkowego zamknięcia praktycznie się nie zmieniły. Inwestorzy wstrzymują się z decyzjami inwestycyjnymi przed kończącym się dzisiaj dwudniowym posiedzeniem Komitetu Otwartego Rynku.
Notowania pary EUR/USD od poniedziałkowego zamknięcia praktycznie się nie zmieniły. Inwestorzy wstrzymują się z decyzjami inwestycyjnymi przed kończącym się dzisiaj dwudniowym posiedzeniem Komitetu Otwartego Rynku.
Dzisiejsza sesja na rynku walutowym przebiegała wyjątkowo spokojnie. Powodem takiego stanu rzeczy jest oczywiście oczekiwanie inwestorów na jutrzejszą decyzję Fed w sprawie stóp procentowych.
Wczorajsza sesja przyniosła kolejną deprecjację amerykańskiej waluty. Inwestorzy wyprzedają dolara przed środowym posiedzeniem Fed, na którym to oczekuje się kolejnej obniżki stóp procentowych.
Dzisiejsza sesja stała pod znakiem deprecjacji waluty amerykańskiej. W przeciwieństwie do kolejnych dni tego tygodnia, poniedziałek był niezwykle ubogi po względem danych makroekonomicznych.
Na rynku światowym euro wciąż zyskiwało na wartości. Osiągnięte maksimum to 1,4777. Bardzo ciekawa jest informacja o porozumieniu się Kongresu i Białego Domu dotyczące pakietu pomocy, mającego uratować amerykańską gospodarkę przed recesją.
Dzisiaj dolar stracił na wartości. Wspólna waluta osiągnęła maksimum na poziomie 1,4706. Dane z Eurolandu nie wpłynęły na notowania.
Handel na rynku przebiegał w bardzo spokojnej atmosferze. Dolar nieznacznie stracił na wartości. Euro osiągnęło swoje maksimum na poziomie 1,4638.
Wspólna waluta po wczorajszej decyzji o obniżce stopy procentowej funduszy federalnych w USA zyskiwała na wartości. Maksimum jakie osiągnęła to poziom 1,4682.
Pierwsza część wtorkowej sesji przyniosła kontynuację aprecjacji dolara. Euro osiągnęło swoje minimum na poziomie 1,4364. W kolejnych godzinach pojawiła się powolna deprecjacja waluty amerykańskiej
Prezydent OPEC Chakib Khelil prognozuje, że w I kwartale 2008 roku cena ropy naftowej będzie się znajdować w przedziale $90,0-$80,0 za baryłkę.
Złoty w trakcie notowań nocnych ponownie stracił na wartości. Euro osiągnęło maksimum na poziomie 3,6155, a dolar 2,4686.
Dzisiejszy sesja, zgodnie z przewidywaniami miała dwa oblicza charakteryzujące się szybkimi zmianami kursu.
Wczorajszy spadek był siódmym spadkiem od początku tego roku i aktualnie kwotowania znajdują się w okolicach dołków z 20 grudnia 2007 roku.
Wczoraj pod koniec sesji europejskiej dolar niespodziewanie zyskał na wartości. Euro osiągnęło swoje minimum na poziomie 1,4593. Przyczyną takiego zachowania była wypowiedź jednego członków ECB sugerująca ostrożność banku centralnego w kwestii stóp procentowych ze względu na widoczne zagrożenia.