Forum Forum prawneZmiany w prawie

Alimenty: Kto i ile musi płacić?

Alimenty: Kto i ile musi płacić?

Money.pl / 2009-08-11 21:17
Komentarze do wiadomości: Alimenty: Kto i ile musi płacić?.
Wyświetlaj:
prawnik139 / 79.184.150.* / 2018-12-17 11:32
Rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie (art. 133 par.1 krio). Wraz z dorastaniem na ogół zwiększają się potrzeby dziecka. Do świadczenia alimentów zobowiązani są oboje rodzice zgodnie z możliwościami -alimenty przekazuje rodzic nie sprawujacy wladzy rodzicielskiej. Profesjonalna pomoc mozna uzyskac tu www.prawnikonline24.pl
EEDEK / 91.123.191.* / 2018-12-11 13:20
Ja będę polecał p. Kowalik z kancelarii w Krakowie (tutaj są wszystkie dane – http://mk-kancelaria.com.pl/). Ma doświadczenie w sprawach rozwodowych a zwłaszcza jeśli chodzi o podział majątku. Jakimś cudem udało nam się z moją bylą i też dużą pomocą pani prawnik dogadać co do domu, samochodu, sprzętu i generalnie całego dobytku.
Jaska18 / 91.123.191.* / 2018-12-06 09:35
Cześć. Ja jestem zadowolona z kancelarii Katarzyny Pawłowskiej ( http://kancelariapawlowska.pl/). Fajne normalne podejście, można porozmawiać z prawnikiem, dopytać, wyjaśnić wszystko co jakkolwiek niezrozumiałe. Jak najbardziej mogę ich polecić.
sdfc / 91.123.191.* / 2018-12-05 11:04
Wiele lat byłam na garnuszku męża, wychowywałam dzieci. Niestety przyszedł w końcu czas rozwodu. Trochę byłam osaczona przez męża, jego rodzinę. Uratowały mnie konsultacje z prawnikiem. Najpierw dzwoniłam do kancelarii https://grzybkowskiguzek.pl, a później przekonano mnie do wizyty. Właściwie prowadzono mnie krok po kroku, aż do rozstania, po alimenty i podział majątku. W międzyczasie otrzymałam od prawnika plik excela do stworzenia, jakby to ująć profilu wydatków na dzieci. Dostałam nawet większe alimenty niż zakładałam, co jest dla mnie ogromnym ułatwieniem. Zaczęłam pracę w rodzinnej miejscowości. Dzieci zostały ze mną, ale mąż ma dowolność odwiedzin. Nie blokuję mu spotkań.
Lukasz850607 / 2015-10-02 20:44
Witam.Mam takie pytanie.Podjęliśmy z żoną decyzje o rozwodzie bez orzekania o winie żona zamierza złożyć wniosek ja do tej pory dobrowolnie daję jej pieniądze na dziecko 2 latka po 300zł miesięcznie teraz żona straciła pracę i żąda jeszcze na siebie. Czy muszę jej cokolwiek płacic zanim dojdzie do 1 rozprawy?
A tak wogóle to jaka jest najniższa kwota alimentów?
Malwina83 / 46.113.112.* / 2016-01-24 17:31
Z tego co wiem, to zanim dojdzie do rozprawy, to chyba nie musisz. Jak ja się rozwodziłam, to mówiono, że jak jest rozwód z orzeczeniem o winie to potem ex winny małżonek może płacić alimenty jak druga strona utraci pracę...ale może coś się pozmieniało. Rozwodziłam się 5 lat temu. Możesz zawsze zapytac komornika, jeśli nie maz zaufanego możesz skontaktować się[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
sylwester pacioch / 80.50.137.* / 2015-07-09 19:18
moja byla zona jest po slubie mam córke idzie do 6 klasy w grudniu tam tego roku miale pod wyszke alimentow teraz w sierpniu mam znowu pod wyszke alimentow
dziecku kupowalem ksiazki od 1 do 4 klasy w piatej klasie nie kupilem po mialem wypadek teraz do 6 klasy znowu ksiazki kupuje a matka dziecka twierdzi ze to malo caly czas matka dziecka madrugie dziecko z nowym mezem kture jest wpelni nie pelno sprawne na oczy i twierdi ze jej moz pracuje dorywczo ze nie moze znales pracy na budowie ma jom tez samochud jak zrobic mam zeby sad sprawdzil czy jejmaz naprawde nie pracuje czy jest na to jakis paragraf prawny zeby sad sprawdzil czy moja byla malzonka mowi prawde a tak na marginesie place 370 zloty alimentow i sad w legnicy twierdzi ze takie alimenty placi sieprzy malych dzieciach a zarabiam najnizom krajpwom
Jurando / 87.207.214.* / 2015-06-10 16:42
Hehe można sukę inaczej załatwić.Weźcie niby rozwód.A potem pozwij byłego mężą(z którym będziesz o alimenty).Wtedy podzielą jego pieniądze uczciwiej i dwoje będzie płacił po równo.
John x / 89.229.46.* / 2015-04-08 17:23
Na ślubne płacę 300zł regularnie,na nie ślubne 200zł tak chciał sąd.Krowa jest księgową i sobie życzy 800zł ponieważ jej ciężko.Ja mam najniższą krajową i takie problemy.Mało tego,dostanę wypowiedzenie z pracy w tym miesiącu.Masakra.Jutro koniec ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Swiata po sprawie o podwyżkę.Pozdrawiam.
niesprawiedliwość / 82.160.219.* / 2015-03-23 19:22
Mój mąż płaci na syna z pierwszego małżeństwa 600zł a jego rąbnięta ex, chcę 800zł, z tego co wiem ma być po połowie, to wychodzi 1200zł, nie uważacie że to przesada tyle kasy na dziecko!???, mąż po odbiciu alimentów ma na ror 1500zł i to jest na nas troje bo mamy 5letnią córkę, czyli co, dla tamtego 1200 a moje dziecko 500zł??? Co córką nie je, nie choruje, nie ma potrzeb??? Ja nie pracuje bo nie mam z kim córki zostawić. Czy sąd jest normalny??? Wiecie może czy ja jako obecną żona mogę uczestniczyć w takiej sprawie o podnoszenie alimentów bo mąż nie jest zbytnio wyglądamy.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Antyklerykał / 79.175.228.* / 2015-05-06 11:54
To żłobki albo przedszkola już nie istnieją? Idź i zarób, a nie jęcz, że nie masz z kim córki zostawić. Gadasz tak samo jak moja była ...
Jygi / 81.163.206.* / 2015-03-03 13:57
Witam, matka zostawiła mnie w wieku 3 lat i wyjechała za granice. W miedzyczasie byłam w rodzinie zastępczej wraz z przyrodnim rodzeństwem. Rodzinę zastępczą opuściłam w wieku 18, i usamodzielniłam sie. Teraz mam 30 lat,dowiedziałam się, że moja matka chce wrócić do kraju, przez cały ten czas nie miałam ze mną kontaktu,wiem jednak że jest chora i nie ma z czego żyć. Stara sie aby jej umorzono alimenty, które płaciło na mnie za nią Państwo. Czy jest to możliwe prawnie aby ona obciążyła mnie teraz alimentami?
kosu83 / 89.101.27.* / 2014-07-12 17:00
Czy muszę płacić alimenty kobiecie która zdradziła mnie po tym jak wyjechałem za granice do pracy , odeszła do innego mężczyzny po czym wyszła za niego za mąż i urodziła kolejne dziecko ?? i teraz gdy stracił/a prace żąda pieniędzy ?? wie może ktoś jak to wygląda
basia.ost1@interia.pl / 83.1.253.* / 2014-04-10 14:51
moja corka ma dziecko z facetem ktory zarabia 13 tys zl miesiecznie,mieli sie pobrac ale nie doszlo do slubu ,on jest rozwiedziony ma syna pelnoletniego ktory juz pracuje.Corka zrezygnowala ze slubu poniewaz ja oszukiwal, na ile moze liczyc na swojego synka , dotychczas placil jej dosc dobrze ale przestal
basia.ost1@interia.pl / 83.1.253.* / 2014-04-10 14:50
moja corka ma dziecko z facetem ktory zarabia 13 tys zl miesiecznie,mieli sie pobrac ale nie doszlo do slubu ,on jest rozwiedziony ma syna pelnoletniego ktory juz pracuje.Corka zrezygnowala ze slubu poniewaz ja oszukiwal, na ile moze liczyc na swojego synka , dotychczas placil jej dosc dobrze ale przestal
davee / 82.145.220.* / 2014-02-01 14:47
moj ojciec placi mi alimenty w wysokosci 300zl natomiast mnie podano o alimenty na rzecz mojego syna czy znaczy to ze pieniadze od mojego ojca zostana mi zabrane??
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
szklarek / 2014-02-03 12:43
Nie ma tu żadnego automatyzmu. Alimenty przez Ciebie otrzymywane są jednym z Twoich dochodów, a dochody łączne będą brane pod uwagę przez sąd przy ustalaniu wysokości alimentów, jakimi zostaniesz obciążony.
anonim633 / 83.4.187.* / 2013-11-12 00:42
Czy muszę płacić alimenty mamie która mieszkała u mnie 8 lat i nie ma żadnych dochodów,mam jeszcze rodzeństwo które się nie dokładało przez cały ten czas,teraz kiedy mama poszła do siostry ta domaga się alimentów od wszystkich. Bardzo proszę o poradę dziękuję
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy