Forum Forum inwestycyjneFundusze

Co o tym sądzicie?

Co o tym sądzicie?

KrzysiekX / 83.15.252.* / 2006-11-13 20:41
Witam wszystkich forumowiczów. Zacząłem miesiąc temu inwestować w fundusze akcyjne. Nasunął mi się wniosek z notowań żeby fundusze kupować z datą notowania wtorkową a sprzedawać z piątkąwą następnego tygodnia. Co sądzicie o tym pomyśle?
Wyświetlaj:
LBas / 2006-11-23 22:51 / Bywalec forum
niezawsze sie sprawdza można na tym stracić jak chcesz kupować i sprzedawać to giełde ,bym ci radził odwiedzić
Robert' / 83.24.129.* / 2006-11-23 16:08
pomysł ciekawy, ale rónie ciekawie gra się w ruletkę
boberek / 81.219.151.* / 2006-11-14 19:35
mi się tam podoba :) powinieneś to opatentować...
KrzysiekX / 83.15.252.* / 2006-11-14 19:42
a próbował ktoś coś takiego robić?? Jeśli tak to prosiłbym o rezultaty takiego działania.
SEB2 / 84.40.231.* / 2006-11-14 16:56
Beznadziejny ,jak na to wpadłeś??
mick / 2006-11-14 07:47 / Uznany Gracz Giełdowy
a moglbys sprecyzowac ten "wniosek z notowan" - bo szczerze mowiac przez ostatnie kilka lat na cos takiego nie wpadlem ;)
pawlo / 2006-11-13 22:03 / portfel / Bywalec forum
a jak to chcesz zrobić , bo sam się zastanawiam, czytałeś prospekt,
życzę sukcesów
KrzysiekX / 83.15.252.* / 2006-11-14 19:37
Spisywałem sobie nototowania funduszy w które inwestuje przez ten czas i widze że najczęściej spadki są w poniedziałek i wtorek. Może to błędna ocena biorąc pod uwagę dłuższy czas, ale przez miesiąc tak właśnie wygląda. A myślę robić to w taki sposób że kupować fundusze z notowaniami środowymi, a w następnym tygodniu je sprzedawać z notowaniami piątkowymi. W ten sposób uniknęło by się co drugiego poniedziałku i wtorku.
analityk / 2006-11-14 22:42 / portfel / Bywalec forum
bardzo błedne myślenie, to że pisałeś notowania -to fajnie , ja sprawdzam codziennie i co z tego? musisz wiedzieć że przeważnie każdy fundusz ma 5 dni na dokonanie transakcji kupna lub sprzedaży i musisz wiedzieć że w zależności od funduszu ważna jest godzina zlecenia , reasumując : nie masz pewnosci że zlecenie żłożone zostanie zrealizowane tak jak sobie zaplanowałeś , taka zabawa może doprowadzić do wręcz odwrotnej sytuacji niż zakładasz, może nastąpić kupno na górce sprzedaż w dołku i niestety nie będziesz mógł się wygrzebać z tej sytuacji, do takich zabaw słu ży giełda
pozdrawiam
mick / 2006-11-14 20:27 / Uznany Gracz Giełdowy
Tak krotki termin nie ma racji bytu w ocenie notowan funduszy (czy gieldy).To tak samo ja na podstawie swoich obserwacji moge stwierdzic ze najczesciej spadki sa w srode i czwartek. po za tym - fundusze=dlugi termin. jak nie mozesz wytrzymac - pomysl o grze na gieldzie - day trading bedzie najbardziej odpowiedni.
Twoja teoria mialaby zastosowanie tylko gdy te operacje przeprowadza sie w mbanku (brak oplat) oraz gdybys mial gwarancje ze spadki beda w te dwa dni.
NAJWAŻNIEJSZE: nigdy nie masz gwarancji ze zyskasz w te 8dni, wiecej niz bys zyskal bez wychodzenia (np. w poniedzialek-wtorek gdy wyszedles bedzie ogolnie +4% , a przez pozostale 8 dni bedzie ogolnie -2%: straciles ok. 2%; gdybys nie wychodzil bylbys ok. +2%).
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy