Forum Forum dla firmDotacje

Dofinansowanie dla firmy

Dofinansowanie dla firmy

MarcinWaw / 77.253.88.* / 2010-03-05 22:05
Witam
Chce założyć firme mam już na nią pomysł. w kwietniu skończyłem szkołe średnią jako bezrobotny jestem zarejestrowany od października. od października też byłem 6 miesięcy na stażu który konczy się z upływem tego miesiąca. Czy moge starać się o jakieś dofinansowanie dla firmy lub na rozpoczęcie działalności?
Wyświetlaj:
EUROPROJEKT>CONSULTING / 83.4.38.* / 2010-05-21 21:23
Szanowny Panie

Polecamy dotacje w ramach działania 312 "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw"

Dodam, że w ramach tej dotacji Instytucja nie przeprowadza konkursu a jedynie liczy się kompletnie przygotowana dokumentacja oraz pełna analiza finansowa.


1.Dotacja w ramach której pomagamy pozyskać fundusze dotyczy tylko zakupu nowych urządzeń maszyn, wyposażenia a także budowy modernizacji obiektów budowlanych (niestety nie jest możliwy zakup używanego sprzętu) .


2.Dotacja może być przyznana osobie która:
- ma miejsce zamieszkania lub siedzibę , oddział (w przypadku spółek cywilnych, jawnych, z o.o.) w gminie wiejskiej lub miejsko wiejskiej (dotyczy również miast nieprzekraczających 5000 mieszkańców)
- prowadzi działalność gospodarczą jako mikro-przedsiębiorca
- zamierza podjąć działalność gospodarczą (w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie prowadził działalności gospodarczej)
- nie ukończyła 60 roku życia (wymóg n/d spółek z o.o.) i nie podlega pełnemu ubezpieczeniu rolniczemu
- będzie prowadził działalność przez 5 lat od wypłaty środków

3. Wysokość dotacji jest na poziomie 50 % kosztów netto i jest uzależniona od wysokości przyrostu etatów (należy je utrzymać na okres 2 lat). Maksymalna wysokość to 300 000zł przy czym:
- 100 000 - przy 1 etacie (lub samozatrudnienie w przypadku podejmowania DG)
- 200 000 - przy 2 etatach
- 300 000 - przy 3 etatach

europrojekt.consulting@gmail.com
Głosiu / 87.105.235.* / 2010-03-07 16:32
Tak, w Urzędzie Pracy. Tam gdzie Cie rejestrowali powinieneś otrzymać informację.
Zadzwoń i się dowiedz :)

Pozdrawiam
Glosiu

Najnowsze wpisy