Forum Forum dla firmKsięgowość

Faktoring to dobre rozwiązanie? Co myślicie?

Faktoring to dobre rozwiązanie? Co myślicie?

faktoringowiec / 62.87.248.* / 2007-08-23 10:08
Witajcie,

Zastanawiam się nad skorzystaniem z faktoringu. Wydaje mi się, że może to pomóc mojej firmie. Czy ktoś z was już korzystał z tej usługi? Ma może jakieś sugestie lub uwagi? Jestem bardzo ciekaw.

Ostatnio dużo czytałem na ten tam tutaj i wszystko wygląda pięknie, a jak jest praktyce?
http://www.ipo.pl/faktoring/faktoring/

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
Natalia618 / 188.33.224.* / 2023-10-30 13:12
Witaj!

Faktoring to popularna usługa finansowa, która może pomóc wielu firmom w poprawie płynności finansowej poprzez przyspieszenie uzyskania płatności za wystawione faktury. Wygląda to na papierze bardzo obiecująco, ale rzeczywiście warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami, zanim podejmiesz decyzję.

Po pierwsze, ważne jest, abyś dokładnie przeczytał i zrozumiał warunki umowy faktoringowej, zwracając szczególną uwagę na prowizję i inne opłaty, które mogą być związane z tą usługą. Upewnij się, że wiesz, jakie będą koszty i jak wpłyną na Twoją firmę.

Po drugie, warto zorientować się, jakie opinie mają inne firmy korzystające z tego samego dostawcy faktoringu. Możesz szukać opinii online, a także zapytać dostawcę o referencje od innych klientów.

Po trzecie, zastanów się, czy Twoja firma naprawdę potrzebuje faktoringu. Czasem może być warto rozważyć inne opcje, takie jak krótkoterminowe kredyty bankowe czy rozmowy z kontrahentami w sprawie zmiany warunków płatności.

Ostatnia rzecz, ale bardzo ważna, to zrozumienie, jak faktoring wpłynie na Twoje relacje z klientami. Niektórzy klienci mogą być niechętni współpracy z firmami korzystającymi z faktoringu, ponieważ może to sygnalizować problemy finansowe. Zastanów się, jak będziesz komunikować tę zmianę klientom i czy wpłynie to na Twoją reputację.

Pamiętaj, że kluczowym elementem przed podjęciem decyzji jest dokładne zrozumienie warunków umowy i zastanowienie się, czy faktoring jest odpowiednim rozwiązaniem dla Twojej firmy. Powodzenia! Polecam także artykuł: https://www.lokalnatelewizja.pl/artykul-4media/24023,co-to-jest-faktoring-i-jak-dziala
Grzegorz3dfirma / 178.217.197.* / 2023-09-08 10:42
Faktoring przez NFG

Nazwa Narodowy Fundusz Gwarancyjny rzeczywiście kojarzy się z instytucją Państwową i gwarancja bezpieczeństwa. Sam się na to nabrałem.

Nie znam się na nazwach od strony prawnej ale jako klient NFG teraz już wiem że ta konkretna rzeczywiście wprowadza w błąd - jednak to nie moja sprawa jak ktoś chce nazwać swoją firmę.
Obsługa jest miła i dobrze wyszkolona, mogą zagadać Cię "na śmierć" i nie dopuszczą do słowa przedstawiając swoje racje, tabelki i regulaminy.
Nie wiem jak inni ale ja osobiście nie miałbym sumienia pracować w takiej instytucji.

Poniżej przedstawiam rozkład wpłat i opłat za faktoring, przyjrzycie się dokładnie wszystkim opłatom i datom.
Po poniższym przykładzie wyraźnie widać że finansowanie faktury na 5 tygodni kosztowało naszą firmę:

realnie 28,3% fakturowanej kwoty w sumie (faktoring 5000zł - koszty za 7 tygodni od odebrania do spłacenia to: 1415,15zł)!

Faktoring: (faktoring był wzięty na około 2 tygodnie (spłata do 10-tego czerwca 2023) - nasz klient (szpital ze środków z przetargu publicznego) nie wywiązał się w terminie płatności co spowodowało opóźnienie w spłacie dla NFG faktoringu.

26.05.23
Wpływ środków z tytułu zawartej umowy faktoringowej 5 000,00 PLN
---
A oto koszty finansowania: (od momentu wymagalności spłaty (10 czerwca) - do momentu spłacenia faktoringu (17 lipca) minęło równo 5 tygodni)
--
02.06.23 -276,14 PLN / Prowizja za finansowanie faktury
--
01.07.23 -411,44 PLN / Prowizja za I okres opóźnienia w spłacie faktury
--
17.07.23 Całkowita spłata faktoringu w kwocie 5000zł.
--
01.08.23 -377,57 PLN - Prowizja za II okres opóźnienia
--
08.09.23 -350,00 PLN - Nota księgowa za opóźnienie w spłacie
--
Po powyższym przykładzie wyraźnie widać że finansowanie faktury na 5 tygodni kosztowało naszą firmę realnie:
--
28,3% fakturowanej kwoty w sumie (faktoring 5000zł - koszty z 5 tygodni 1415,15zł)!
--
Czy to jest sprytnie ukryta lichwa w różnego typu opłatach i kosztach czy nie jest, niech każdy sam sobie odpowie?!

Oczywiście czuję się oszukany przez firmę NFG, oczywiście wyciągnę z tego konsekwencje i sami sobie odpowiedzcie czy nadal będę klientem NFG i czy tą firmę kiedykolwiek polecę moim znajomym?

Kolejną sprawą jest duże utrudnienie w wypowiedzeniu umowy, firma NFG nie uznaje podpisu elektronicznego, czy wysłanie wypowiedzenia mailem, wszystko chcą aby wysłać pocztą tradycyjną.

Jednak sami całą dokumentację przedstawiają w formie elektronicznej, nie pamiętam abym podpisywał jakiejkolwiek umowy fizycznie na papierze, jednak jak już skorzystałem z usług to muszę coś wypowiedzieć tradycyjnie na papierze?

Nie wiem jak uważacie - czy to nie jest jakieś jednostronne? Czy firma może nie uznać, prawnie uznawanych podpisów elektronicznych?

Następne "udogodnienie" to pobieranie opłat miesięcznych za tzw. UTRZYMANIE GOTOOŚCI DO WYPŁAT - jeśli nie wypowiesz umowy na papierze i nie wyślesz pocztą tradycyjną to do śmieci będą Cię nękać opłatami!

Podsumowanie:
Firma jest powiązana z Kaczmarski Inkaso, zanim miną jakiekolwiek terminy wynikające z tych elektronicznych regulaminów i umów, Kaczmarski już zaczyna Was gnębić o spłatę zobowiązań. To daje nam jasny przekaz aby unikać jak ognia NFG.
Zrobią wszystko aby włączyć Ci jak najwięcej usług w jak najkrótszym czasie i zgodnie z ich regulaminami, tabelkami i opłatami, aby Cię "wydoić" maksymalnie z kasy.

Na dzień dzisiejszy szczerze odradzam każdemu, korzystanie z takich usług. Lepiej przy tak niskich kwotach skorzystać z usług swojego banku lub pożyczyć od rodziny.

Po powyższych informacjach wyraźnie widać że NFG jest nastawiany na "wyciąganie kasy" od przedsiębiorców, nawymyślali opłat, regulaminów, utrudnili rozwiązanie umowy, której de fakto się nie podpisywało.

Powiedzmy sobie szczerze, czy tak postępuje firma, która buduje sobie bazę danych oddanych klientów, czy bardziej to wygląda na naciąganie na kasę - jak najwięcej w jak najkrótszym czasie?

Wszyscy wiemy że na dobrą opinię trzeba sobie zapracować i nie da się tego zrobić w taki sposób w jaki postępuje NFG.
Adam Myślewicz / 81.30.128.* / 2023-01-31 20:21
Generalnie to dobre rozwiązanie właśnie szukam najlepszej oferty i trafiłem na coś takiego: https://finatu.pl/faktoring-zalety-i-wady/
Nattaalia444 / 87.99.118.* / 2023-04-24 15:58
Dzień dobry,
Serdecznie proszę o wypełnienie ankiety, udzielone odpowiedzi wykorzystane zostaną wyłącznie w celach badawczych - praca licencjacka. Ankieta skierowana jest do osób prowadzących działalność gospodarczą.
Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi i poświęcony czas.
Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdn8D6pCKt-aQMYEopnQrXS1dynyz0uz0_Jy58wRzUP0vk7ig/viewform?usp=sf_link
Kris585 / 91.231.101.* / 2023-01-13 19:39
NFG polecam, kasa bardzo szybko wypłacana, SMEO omijać z daleka, do finansowania nie dochodzi bo się nie spełnia wymagań, a fakturę wystawiają za przyznany limit!!
Jo asia / 95.175.3.* / 2023-01-02 20:39
Mam z nimi umowę 2 faktury poszły przed czasem 30 tys ,ale teraz przyszły mi 2 faktury za monit do zapłaty za te faktury po 61.50zl bo firma która miała zapłacić faktury nie zapłaciła w terminie ,maja tak bardzo dla siebie umowy sporządzane ze jak kontrahenci nie zapłacą to będziesz musiał oddać im spowrotem te pieniądze, ja drugi raz bym nie podpisała takiej umowy ale to był warunek żeby podjąć współpracę
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
PrzemekFaktoring / 193.105.248.* / 2022-11-08 10:22
Zapraszam do sprawdzenia oferty bezpośrednio z pracownikiem- możliwością negocjacji. Faktoring nawet na 120dni 7 9 3 1 0 9 3 0 1 :)
Doświadczony / 78.159.81.* / 2022-09-16 12:54
Polecam

https://tmlead.pl/redirect/581590_2452

szybsza weryfikacja wniosku faktoringowego,
darmowy limit nawet do 1 000 000 PLN,
brak wymaganego stażu działalności.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
marta112344 / 193.106.130.* / 2022-08-26 11:10
https://tmlead.pl/redirect/558913_2452
sama obecnie korzystam ze smeo i jestem zadowolna jasne zasady nie ma żadnych problemów
teo_kowalewski68 / 2022-04-29 09:07
to bardzo dobre rozwiązanie o ile masz faktury z terminem płatności. I o ile fakturujesz na sensownych odbiorców. Inaczej d..pa. Korzystałem kilkukrotnie, tylko nie z takiego bankowego faktoringu tylko internetowego, nie wiążą cie żadnymi umowami, możesz sprzedać nawet tylko jedną fakturę i wrócić kiedy chcesz, bez żadnych zobowiązań. Na pierwszy rzut oka jest tu drożej ale w bankowych jest wiele prowizji po drodze i wychodzi na to samo, poza tym bankowe nagół nie akceptują twoich odbiorców.
emzzza / 46.205.211.* / 2022-04-28 21:26
korzystam z faktoringu w efaktor, prowadząc własny biznes i chcąc się rozwijać trzeba mieć płynność finansową, a wiadomo jak to bywa ze ściąganiem należności od klientów
ulka636 / 31.61.161.* / 2022-04-30 21:51
Znajomi właśnie doradzają mi skorzystanie z faktoringu, super że można na forum znaleźć coś więcej w tym temacie. Ten efaktor mi się już obił o uszy, czy ktoś jeszcze poleca?
Korgi / 5.173.14.* / 2022-04-30 18:00
mi tam doradzili w Finea z tym wariantem „”cichym”i mieli słuszność, bo wsumie inaczej się nie dąło, a kredytu brac nie chciałem. Nie dziwie się, ze to jest corazbardzeij popularne, bo to jest zupenie nowa jakosc dla kapitału. Szybko, online, mało papierow.
Mattii530 / 5.173.96.* / 2021-04-13 08:38
Zalecam omijać szerokim łukiem. Jeśli finansujesz u nich fakturę a strona zobowiązana nie wpłaci im w terminie pieniędzy to oni obciążą Ciebie fakturą ,,za kolejny okres finansowania,, i będą wystawiać takie faktury ,,za kolejne okresy finansowania,, do momentu wpłaty przez zobowiązanego pieniędzy. Chodzi o pozyskanie kapitału a można bardzo dużo stracić. Później (po podsumowaniu wszystkich kosztów) dopiszę tu ile kosztowało nas sfinansowanie 11 tyś złotych.
Adam817 / 5.184.246.* / 2020-12-14 10:13
Osobiście uważam, że faktoring jest jednym z lepszych usług na rynku dla firm. Pomaga dostawcom otrzymywać należności za sprzedany towary w postaci zaliczki. Zaliczka może wynieść nawet do 90%. Polecam usługi z tej firmy http://www.coface.pl/
Doradca NFG / 5.253.206.* / 2020-10-14 14:37
Witajcie!
Jestem Doradcą Online Kaczmarski Group. Chętnie odpowiem na wszelkie Wasze pytania odnośnie pierwszego w Polsce eFaktoringu: Narodowego Funduszu Gwarancyjnego. Jest to 100% on-line finansowanie bieżącej działalności mikroprzedsiębiorców.
Pytania możecie zostawiać w komentarzach pod wpisem.
Pozdrawiam
Monika
Doradca NFG
Alaska630 / 213.172.180.* / 2020-10-04 19:45
W ogole czy taki system finansowania nie wplywa na powiększenie zadłużenia ? Jak to jest >
toruniak / 2020-09-29 09:24
korzystałam z Faktorii i faktycznie robią co chcą, wypłacali fakturę inaczej niż się umawialiśmy.
Mam teraz nowego faktora San faktoring, dotychczas
jest ok, tak jak mówią tak robią.
Dawtas / 77.255.70.* / 2022-02-11 14:05
Dzień dobry,
jestem właśnie w trakcie pisania pracy licencjackiej nt. faktoringu, stąd byłbym wdzięczny za wypełnienie formularza (jest anonimowy) i trwa ok. 5 minut.

https://forms.gle/6XF8GJfxsgcMroRD8

Z góry dziękuję!
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy