Na skróty
Forum Forum podatkoweInne

Gdzie moge zglosic oszustwo podatkowe?

Gdzie moge zglosic oszustwo podatkowe?

skomentuj
milusiek / 80.50.235.* / 2008-08-11 18:32
mam takie pytanie gdzie moge zglosic takie oszustwo podatkowe gdyz posiadam informacje o danej firmie ze tam sa takowe oszustwa?
z kim nalezy sie porozumiec lub do kogo zglosic?
Wyświetlaj:
eluska / 213.238.76.* / 2012-07-09 16:31
panstwo bezprawia oszusci goruja
kzaleski / 178.37.8.* / 2012-04-25 19:26
przegrałem przetarg bo konkurencja oszukuje na Vacie (nie podaje go bo uważa ze jest zwolniona). I co dalej? komu to zgłosić czy przysługuje jej zwolnienie czy nie?
lechu123 / 46.169.130.* / 2012-02-04 21:29
puknij się w głowę człowieku. najpierw zgłosisz a potem się do ciebie dobiorą bo np. zatrudniłeś człowieka do remontu na czarno bez umowy o dzieło i w sumie dobrze ci tak!!!!!!!! bo jesteś donosicielem. A oszuści podatkowi to naczelnicy urzędów skarbowych ponieważ vat traktują jak swoje im należne pieniądze najlepiej i łachę robią[...] że oddadzą doprowadzając przedsiębiorstwa do upadku i działąją na szkodę państwa polskiego. Skoro podatek vat jest podatkiem obrotowym trzeba go zlikwidować ale nikt tego nie zrobi bo to jest po to żeby go nie oddawać.
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
:) nie / 77.114.0.* / 2011-11-18 21:45
Ja mam takie pytanie. Jeśli ktoś posiada fakturę na 40 tys. zł a w niej ma wpisane ulotki które nie są w rzeczywistości warte więcej niż 500 zł, to pod co to podpada, gdzie można to zgłosić i czy to jest oszustwo?
fgfgfgfgf / 212.49.41.* / 2014-09-08 16:42
ty k**** donosicielska, cebulaku j*****, gnonju p********* liż jaja tuskowi.dfgf
tojaowca / 188.47.48.* / 2011-09-02 10:19
czy jeżeli osobiście będę się widział z Naczelnikiem i opowiem mu co się dzieje w firmie w której pracowałem zostane anonimowy
Grzesiek2811 / 212.182.35.* / 2010-12-21 14:14
Powinieneś pójśc do Urzędu Skarbowego właściwego ze względu na miejsce prowadzenia lub zamieszkania osoby która łamie prawo podatkowe. Zgłoś się do Naczelnika Urzędu Skarbowego i powiedz mu to ustnie, albo sam przyjmie to zawiadomienie lub skieruje Cie do Działu kontroli podatkowej. Jeśli złożysz zawiadomienie to już nie będziesz musiał np. iśc do sądu i składac ponownie twoje zeznania, w takim wypadku to Urząd Skarbowy występuje jako oskarżyciel, sprawa lub kontrola podatkowa będzie toczyła się tzw. z urzędu. Jak coś to pracuje w Urzędzie Skarbowym to wiem
WT / 86.131.121.* / 2010-12-19 01:41
A JA TO TAK BYLEM MADRY ZE ZAUFANEMU - POLECANEMU PRZEZ PRZYJACIOL MECHANIKOWI DALEM Z GORY 3500ZL I NA USZCZELKI 800ZL I DO TEGO 2 RAZY JECHALEM PO ODBIOR AUTA PONAD 2000TYS KM I ROZMAWIALEM Z NIM WCZESNIEJ I MOWIL ZE AUTO DO ODEBRANIA I PRZYJECHALEM A AUTO JAK STALO TAK STALO I PO ROKU Z POLICJA NA LAWECIE ZABRALEM - PODPSAL MI DOKUMENT ZE PRZYJAL TE PIENIADZE ZE MNIE OSZUKAL I ZE PRZEZ NIEGO BO MNIE OKLAMAL DWA RAZY PO NIC TYLE KILOMETROW JECHALEM I PODPISAL TEN DOKUMENT SAM ZRESZTA TO NAPISAL DATE I PODPIS - A PIENIADZE ODDA A FAKTURY NIE DA BO U KSIIEGOWEGO SA I ANI SIE NIE ROZLICZYL ANI MI NIE ODDAL PIENIEDZY TYLKO NA KOSZTY NARAZIL I TO DUZE I CO JA MAM ZROBIC I GDZIE MAM PISAC JAK PIENIADZE ODZYSKAC OD WARIATA???????POMOCY
dcec / 80.55.158.* / 2010-12-18 05:32
najwiekszy zlodziej podatkowy to panstwo.Podatek vat od akcyzy,tylko w polsce.Banda zlodzieji !!Na kogo chcesz donosic okupantowi?????Normalny jestes,oj gdybym ja cie spotkal w ciemnej ulicy!!!!
lol346 / 80.53.163.* / 2012-05-19 16:10
zostałem wywalony przez US we Wrocławiu na 3108,oo pln dlatego że złodziej mi nie zapłacił, pomimo wyroków sadowych i umorzenia sprawy przez komornika US twierdzi ze wszystko jest zgodnie z litera prawa, terminy zwrotu mineły i sprawa nie podlega dyskusji, tak się działa na rzecz państwa ,które powinno stać na straży prawa obywateli,jak to powiedział Drzewiecki niestety jest to jednak dziki kraj, gdzie można działać i nic się takiemu US nie zrobi,bo tak sa skonstruowane ustawy aby to nasze państwo mogło tak okradać obywateli
xyy / 89.76.17.* / 2011-05-04 19:33

[...]

[...]
. Ci którzy oszukują na podatkach i wyłudzają duże pieniądze okradają uczciwych ludzi, przede wszystkim staruszków którzy przymierają głodem, bo dla nich juz nie ma pieniędzy a kraść nie potrafią za to potrafią Polacy w sile wieku którzy mają po kilkadziesiąt tysięcy złotych oszczędności. TAKICH PAZERNYCH OSZUSTÓW POKAZYWAŁBYM W TELEWIZJI.
231 / 79.110.197.* / 2012-07-15 07:12
Zgadzam się w 100%
uko / 31.42.7.* / 2011-07-27 14:44
A ci ktorzy bez rejestracji dosyc ze zabieraja ludzia prace to jeszcze robia za pol darmo i jaka to konkurecja .Mysle ze opamietaja sie jak bedzie czas emeretury i wtedy jest placz ze ponstwo im nic nie pomoze .
maciej__82 / 213.238.119.* / 2011-01-15 17:56
Podatek to udział każdego z nas w budowanie wspólnej infrastruktury, czyli drogi, policja, szpitale itp. - każdy wie o co chodzi.
Natomiast wysokość tych podatków wynika z wielu rzeczy a między innymi jest ona warunkowana efektywnością z jaką pieniądze podatników mogą być spożyte w celu realizacji tych wspólnych celów. Efektywność wykorzystania pieniądza jest m.in. wynikiem rzetelności i prawdomówności wykonawców. A z kolei prawdomówność i rzetelność wpływa na to czy i jak wiele w państwie potrzebujemy utrzymywać sądów, więzień i innych instytucji dozoru. Czyli prawdomówność wpływa co najmniej w dwojaki sposób na wysokość podatków.
Osoby dopuszczające się oszustw podatkowych z definicji nie są prawdomówne i rzetelne, więc można przypuszczać że w praktyce duży odsetek tych osób tak samo niską rzetelnością i prawdomównością wykazuje się w stosunku do swoich klientów czy odbiorców pracy. Stąd wniosek, że to osoby prowadzące oszustwa podatkowe są jedną z przyczyn drogiego państwa i wysokich podatków. Zatem zgłaszajmy każde naruszenie praworządności jeśli chcemy w tym kraju kiedyś mieć zadowolone i zdrowe społeczeństwo żyjące we wzajemnym zaufaniu.
dr.dre / 79.163.21.* / 2011-04-14 18:32
heh . ale pitolisz .........
dorabiają się oszuści i nikt inny ...... dopóki nie płaciłem podatków stać mnie było na wakacje raz w roku - a teraz mam kontrolę skarbową UKS , płacę podatki i na nic mnie nie stać .......

mądrzy ludzie to szara strefa która dla odczepnego płaci kilka złoty na odczepnego , a kręci milionami bez płacenia podatków .......
dzony645 / 83.10.244.* / 2013-07-16 23:49
to jestes zlodziej
jećUKS / 31.62.196.* / 2012-09-07 09:11
smutne ale prawdziwe miałem tak samo nie miałem firmy nie płąciłem podatków była cisza , założyłem firmę płace podatki juz miałem dwie kontrole z uks pierwsza kontorla to to że jestem na vacie a nie powinienem przegrałem, po latach okazało się że miałem rację ale było juz za póxno.Druga kontrola bo komputer mnie wylosował a w jaki sposob wylosował proste sprawdzał na stronie o mnie w allegro że dane na kilku kontach były takie same i co z tego a no nic program wyliczył że oszukałem skarb państwa na 2 tysiace, że temat stary nie miałem jak się bronić bo komputer ma racje
srebrnik / 178.36.213.* / 2010-12-17 16:44
hmmm.... zależy jaki charakter ma to oszustwo, bo do sprawy może by właściwy urząd kontroli skarbowej albo urząd skarbowy według właściwości oszusta. jak oszukuje tylko na podatkach, mimo że jest zarejestrowany, to sprawa jest dlaurzędu skarbowego. jak oszukuje na całej linii, czyli najczęściej niezarejestrowany jako podmiot gospodarczy lub np. VAT-owiec to właściwy będzie urząd kontroli skarbowej...
ArekBBZ / 85.28.133.* / 2010-12-14 18:44
jak wyludzaja to niech wyludzaja... i dobrze robia...
jedyny ucziwy / 95.160.123.* / 2010-12-18 16:04
jak rozumiem lubisz kiedy jesteś okradany? bo oszust podatkowy okrada także ciebie, twoje dzieci, wnuki itd. Nie wierzysz? A może wyobraźni i rozumku brakuje żeby to pojąć?
dsfdsfdsf / 83.22.137.* / 2010-11-21 23:18
Codziennie zarabiam po kilkaset złotych w internecie, grając jedynie w ruletkę. Znalazłem system grania i od czasu, kiedy zainwestowałem 127 złotych w znanym na całym świecie kasynie, to rzuciłem pracę. System zwiększa szansę na wygraną aż do 99,6% ! Mój rekord do 32000 złotych w 1 miesiąc. Jeżeli poświęcisz 3 godziny dziennie na grę to spokojnie możesz uzbierać 10000 złotych w pierwszym miesiącu. Cały system dostępny tutaj: RULETKA.BYTOM.PL
Ekspertka / 2010-11-09 13:20
Najlepiej zgłosić to do urzędu skarbowego. Nie trzeba tego robić osobiście. Wystarczy wysłać anonimowy list typu

"Uprzejmie informuję, że ...."

Dla pewności anonim można wysłać na Policję, a ta ma obowiązek zadziałać. To sposób stary jak urzędy skarbowe.
rtyuiop / 95.160.123.* / 2010-12-18 16:08
a dlaczego anonim? czyżby po 20 latach od zmiany ustroju nadal społeczeństwo nie odróżniało donosicielstwa kapusiowego od donosu obywatelskiego? Coś co na zachodzie jest normą u nas niestety od razu spotyka się z tekstami kapuś, gnida itp. Miał rację śp.Lem w temacie internetu i idiotów...
mobic / 83.26.214.* / 2012-07-17 15:49
Tylko anonim,naklejany literami z gazet, w gumowych rękawiczkach. Oficjalne powiadomienie Policji, to tak jakbym sobie w stopę strzelił. Moje rożne, wielokrotne doświadczenia z powiadomieniem Policji, zawsze kończyły się tym, że Policja pierw informowała "łobuza", kto na niego doniósł, a później udawała, że interweniuje.
iulius / 85.221.155.* / 2010-08-10 23:44
Chcesz donieść władzy na bliźniego? A żeby cię ZUS ograbił, żeby cię Tusk opodatkował, żeby ci CBA zrobiło rewizję, żeby twoje dzieci leczyły się w państwowym szpitalu
[...]

[...]
aci / 84.227.147.* / 2010-09-10 15:25
niezly temat......wlasnie wyslalam 2 listy......do 2 urzedow skarbowych do 1 powiatowego,2 to wojewodzki.....i co?????Echo.......gosciu ma przekupionych ludzi w skarbowce,bo skoro firma istnieje juz kilka lat nikt z pracujacych tam 40 osob nie ma zadnej umawy o prace,to pytam..........gosciu sie rozlicza ze skarbowka????To takich brutali Wy tutaj bronicie????Biedni ludzie pracuja u niego za 700zl/mies od 6rana do 23 niekiedy i to jest ok?Tak uwazacie???Przy tym brutal i wulgarny cham,nie bede tu wymieniala tekstow ,jakie serwuje swoim pracownikom.Otwiera teraz kolejna firme w kolejnej miejscowosci.......4raz juz w tym roku byl na wakacjach egzotycznych ....uwazacie ,ze to ok????Wiem nie nalezy u takiego i za tyle pracowac ale.....jesli jest on jedynym ``brutalem pracodawca``w okolicy a zyc nie ma za co????Wyslalam 2 listy ale pojda kolejne ...sprawa nie dotyczy mnie ale znajomych i nie moge patrzec z otwartymi oczyma na takie cos.Przeciez jak moze byc lepiej w naszym p-wie skoro tutaj nikt nie chce i zadko kto placi podatki?????Jak mamy dorownac Europie???Tam sie placi i sporo podatkow ale za to jezdza po dobrej jakosci autostradach i wokol pachnie a nie cuchnie ,wokol sa pieknie zadbane trawniki i rabaty kwiatowe wymieniane co sezon.......
jarek5566 / 77.254.184.* / 2010-11-21 17:11
aci, zamiast pisać donosy, załóż własną firmę, zatrudnij to 40 osób za minimalną krajową i go wykończysz. Co nie potrafisz? tak myślałem, kolejny nieudacznik, który tyko pisać potrafi.
poczta1234 / 80.239.242.* / 2011-06-16 22:23
sam jestes nieudacznik bo przez takich burakow uczciwi ludzie emerytury nie doczekaja.
ww33 / 145.237.95.* / 2010-11-22 08:22
Jarek

Załóż własną firmę, zatrudnij 40 ludzi i działaj PŁACĄC PODATKI (tamten frajer nie płaci) na pewno go wykończysz?

Uważam, że osoby które nie płacą podatków nie powinny jeździć po drogach publicznych, tylko chodzić polem w gumiakach, ktoś za te drogi płaci, nic nie jest za darmo.
wolny człowiek / 83.27.37.* / 2009-10-07 07:26
Ten wątek powinien być obowiązkową lekturą dla każdej partii i każdego polityka aspirujących do władzy i będących przy władzy.
Źle, bardzo źle się dzieje w Państwie Polskim. Katolicki kraj. Krzyże w domach,szkołach, urzędach ... więzieniach, a w życiu? Obłuda, zakłamanie, fałsz, korupcja, nadużycia na każdym szczeblu i we wszystkich prawie instytucjach. Totalny brak zaufania do instytucji państwa. Rośnie liczba instytucji powołanych do kontroli, a afera goni aferę i w społecznym odczuciu aferzyści są bezkarni.
Przeczytałem wszystkie wypowiedzi i większość potępia człowieka występującego w słusznej społecznie sprawie. Ja sam nie jestem wyjątkiem, autor wątku nie budzi mojej sympatii.
Dlaczego tak się dzieje? Dokąd zmierzamy? To pytania które najwyższy czas zadać publicznie i głośno.
Rządzą nami nieodpowiedzialni, prostaccy, przekupni politycy, a my się temu poddajemy, starając się utrzymać na powierzchni.
To walka o przetrwanie. Młodzi ludzie za chlebem wyjeżdżają z kraju, często na stałe. Starsi, aby utrzymać rodzinę pół życia spędzają w rozłące z rodziną pracując sezonowo po całej Europie. Emerytury jakie są każdy wie, a rządzący obiecują że będzie gorzej i w te obietnice akurat wierzę.
W zastraszającym tempie rośnie dług publiczny, majątek państwowy prawie wyprzedany, ci którzy go wypracowali dostali za własne pieniądze (20 zł) bezwartościowy papierek (świadectwo udziałowe).
Tym postem chciałbym sprowokować dyskusję co zrobić by to zmienić? Jak się zorganizować by do władzy nie dochodziły szumowiny, bo mam wrażenie że w życiu publicznym sięgamy dna.
obywatel RP / 91.142.193.* / 2010-08-22 18:07
Było by lepiej w naszym kraju gdyby nasi politycy nie podpisali konkordatu. Od tego się zaczęła wielka grabież i trwa do dzisiaj wraz z komisją majątkową która oddaje nieruchomości kościołowi. Dlaczego w poprzednich rządach nikt nie głosił o wielkich dziurach w budżecie? Rok w rok kościół pod przykrywką różnych instytucji wybiera miliony złotych i właśnie dlatego brakuje pieniędzy na inne ważne cele np. służba zdrowia czy edukacja. Nikt w nowym rządzie nie odważy się tego zmienić! Może nasze wnuki coś z tym zrobia ale nie za naszego zycia. Ogólnie jesteśmy jak ktoś kiedyś powiedział "ciemnogrodem".
Po co komu religia w szkołach czy było wcześniej źle? Nikt nie zauważa że przemocy wśród młodzieży kiedyś nie było.
matrioszka / 89.75.140.* / 2009-09-25 16:21
w skarbowce slonko w skarbowce!!!,
matrioszka / 89.75.140.* / 2009-09-25 16:27
a tak swoja droga to ty świnia jestes slonko wiesz?,i nie o to idzie ze o czyms wiesz ,pan bozia nie lubi takich świetoszkowatych "obywateli" i juz do konca musl o tym!!!!!
UHG / 87.207.167.* / 2010-10-11 17:58
A jak swinia oszukuje to wg. ciebie jest to wporzadku ? np kupujesz uzywany samochod, wierząc sprzedawcy ze nie byl walony, zatopiony. Sprzedawca nie daje ci zadnej dokumentacji oprocz faktury z celowo zanizona kwota.
gumiber / 85.198.239.* / 2010-04-25 22:51
Ty też jesteś w szarej strefie?
do początku nowsze
1 2 3
skomentuj

Najnowsze wpisy