Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Początek sesji może być nerwowy

GPW: Początek sesji może być nerwowy

Money.pl / 2014-05-15 22:13
Komentarze do wiadomości: GPW: Początek sesji może być nerwowy.
Wyświetlaj:
synonim / 2014-05-17 15:21 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
wykresyGieldowe / 2013-10-10 22:23 /
Ja dla odmiany powoli wyskakuję z kwitów, i ustawiam się pod zajęcie dużej krótkiej pozycji na 10-cio latki
------------------------

Maestro
synonim / 2014-05-17 15:20 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
wykresyGieldowe / 2013-10-17 22:49 /
Jak wspomniałem potencjał zysków już niewielki, teraz pieniądze będą robione na obligacjach, po krótkiej stronie rynku

wykresyGieldowe / 2014-01-12 19:50 /
W Polsce, i krajach jak Polska, ta kotekta może miec poważniejszy wpływ na indeksy, może też poważnie uwalić obligacje
-------------------------------------------

Niedługo po tym jak to napisał rozpoczął się wzrostowy szał na obligacjach a polskie dziesięciolatki zjechały na rentowności głęboko poniżej 4%

Maestro
spadam do przyjemniejszych rzeczy.. / 91.189.219.* / 2014-05-18 15:51
że też ciebie nie ma kto rozliczyć z tych twoich pseudo prognoz, typu 'trend który go tam sprowadzi [s&p w okolice 400pkt] będzie silny' tudzież setki innych bzdetów, no ale nikt przecież nie ma czasu aby bawić się w archiwistę jest tyle przyjemniejszych rzeczy do robienia, widać nie masz sensowniejszego zajęcia
kiedy trafię ? / 93.197.134.* / 2014-05-18 21:59
D O K Ł A D N I E !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
synonim / 2014-05-19 04:33 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

D O K Ł A D N I E !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ķłamiesz cwaniaczku
Jamzlew / 213.238.125.* / 2014-05-17 15:10
Wystraszony Fed manipuluje stopami procentowymi, bo inflacja mocno rośnie w bankrutującej gospodarce, kiedy nadrukował powietrza rekordowych długów, których nikt już nie chce i sam je kupuje poprzez Belgię.

Faktyczna wzrosła do 9,7%, więc znacznie więcej niż oficjalnie podają spada realna siła nabywcza i trzeba przecenić te wszystkie niby wzrosty.
Dlatego trwa załamanie produkcji, sprzedaży detalicznej, zresztą też robionej wciskaniem zapasów samochodów do dilerów, które jak u GM biją rekordy, niedługo zabraknie miejsca na ziemi, żeby gdzieś doczekały aż przeżre je rdza.
W Niemczech, największym rynku sprzedaży samochodów, w kwietniu sprzedaż samochodów spadła -3,6%.
April Annual Inflation: 2.0% (CPI-U), 2.0% (CPI-W), 9.7% (ShadowStats)

http://www.vincelewis.net/unsoldcars.html
synonim / 2014-05-17 18:20 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

inflacja mocno rośnie


Nawet gdyby to była prawda (a nie jest) to przecież wzrost cen nie bierze się znikąd tylko stąd, że rośnie popyt konsumentów i mają coraz więcej pieniędzy a to przeczy twojemu ciągłemu majaczeniu, że "konsument jest zbankrutowany" i trwa "krach w gospodarce"

No ale żeby zrozumieć, że sobie sam przeczysz musiałbyś pomyśleć a tymczasem ty tylko bezmyślnie przeklejasz jak bot jakieś wzajemnie wykluczające się propagandowe hasełka z różnej maści blogów

Na szczęście emeryci są na wymarciu

PS I nawet wiem co odpiszesz - to też będzie standardowa formułka w stylu "nic nie rozumiesz", bez jakiegokolwiek merytorycznego odniesienia się do sedna mojego wywodu

Prawda emeryt?
synonim / 2014-05-17 14:30 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Spekulanci wieją z krókich pozycji na obligacje 10-letnie USA - dostali po łapkach po tym jak nasłuchali się bajek anali o "nieuchronnych" podwyżkach stóp w USA

Speculative net shorts in U.S. 10-year T-note futures fall-CFTC

http://www.reuters.com/article/2014/05/16/usa-bonds-cftc-idUSEMS2OGUTB20140516
synonim / 2014-05-17 14:26 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Spekulanci obstawiają wzrost dolara najmocniej od ponad dwóch miesięcy

May 16 (Reuters) - Speculators turned bullish on the U.S. dollar in the latest week, with net longs climbing to the highest in more than two months, according to data from the
Commodity Futures Trading Commission released on Friday
synonim / 2014-05-17 14:15 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Aż 44% spółek w indeksie Russell 2000 zawiodło w ostatnim sezonie wyników kwartalnych

NEW YORK, May 16 (Reuters) - Thomson Reuters index of nearly 2,000 companies in the small- and mid-cap space showed 44 percent have missed earnings forecasts so far, according to StarMine data
synonim / 2014-05-17 14:00 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Emeryt, a jak tam rentowność 10-letnich obligacji niemieckich? Te też "wywalają"? Nie piśniesz o tym słówka więc ja napiszę

1,33%
synonim / 2014-05-17 13:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Co ciekawe, w tej chwili nawet większość posiadających akcje w USA zgadza się w sondażu z tym, że akcje są już przewartościowane (1068 badanych) lub nawet w fazie bańki spekulacyjnej (413 badanych)

Wyniki całego sondażu

http://tnij.org/ezcae2e
synonim / 2014-05-17 13:37 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Indeks małych spółek z USA Russell 2000 przełamał średnią 200-sesyjną od góry a indeks S&P500 jest na historycznych szczytach

Ostatni raz taka dywergencja zdarzyła się na samym końcu hossy w lipcu 2007

More interesting than the magnitude of the spread is that the Russell 2000 recently broke through its 200 day moving average while the S&P 500 was making new highs. This same anomaly happened in July of 2007

http://pragcap.com/sp-500russell-2000-spread
synonim / 2014-05-17 13:16 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Od początku roku pieniądze cały czas konsekwentnie odpływają z akcji indeksu S&P500

Wykres (czerwona linia)

http://tnij.org/utuv4lm
synonim / 2014-05-17 11:01 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Fenomen belgijskiego inwestora trwa. Dane za marzec pokazują, iż amerykańskie obligacje „przechowywane" w Belgii mają wartość już przeszło 380 mld USD. Naturalnie to ani Belgowie za czekoladki i piwo, ani unijna administracja stoi za tym fenomenem, a europejskie instytucje rozliczeniowe, które za sprawą ulg podatkowych zlokalizowane są w Belgii i obsługują bardzo dużych graczy. Kogo? Tego niestety do końca nie wiadomo. Po części należy założyć słuszność teorii, iż obligacje spod amerykańskich rąk przenoszą Rosjanie, co widać po ich stanie posiadania na rachunku Fed. To jednak nie tłumaczy nawet połowy wzrostu belgijskiego stanu posiadania, a ten zwiększa się też – z podobnych powodów – w Luxemburgu. Co więcej, silna presja na spadek amerykańskich rentowności pomimo ogólnie bardzo dobrych danych z USA sugeruje, że obligacje nie są jedynie przenoszone, ale też kupowane. To na Wall Street wzbudza obawy, że jest problem, który nie jest znany szerszej grupie inwestorów. Przy obecnych wycenach na amerykańskim rynku akcji, takie obawy wydają się nie być bezzasadne

http://www.parkiet.com/artykul/1369858-Nerwowy-koniec-tygodnia.html
synonim / 2014-05-17 11:19 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

obligacje nie są jedynie przenoszone, ale też kupowane


"Wywalają" obligi USA, prawda emeryt?
Druarka kupuje to co wydrukuje za to co wydrukuje / 159.205.216.* / 2014-05-17 12:46
Przepisujesz jak zwykle bez pojęcia i nadal nic nie wiesz.
Dlatego takie głupie komentarze dajesz.
Rosjanie nic nie przenoszą tylko wywalają konsekwentnie, bo po co im śmiecie bez pokrycia tak jak Tobie?
Masz to się ciesz, podaj tylko ile i po ile, i przy jakim kursie dolara, to podliczymy.
synonim / 2014-05-17 13:23 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Rosjanie nic nie przenoszą tylko wywalają konsekwentnie, bo po co im śmiecie bez pokrycia tak jak Tobie?


Jak zwykle łżesz dziadziuś:


obligacje nie są jedynie przenoszone, ale też kupowane


http://www.parkiet.com/artykul/1369858-Nerwowy-koniec-tygodnia.html


Masz to się ciesz, podaj tylko ile i po ile, i przy jakim kursie dolara, to podliczymy


Kupowałem przy różnych kursach dolara, nawet jak był poniżej 3 zeta kiedyś, więc nie trzeba nic liczyć i wystarczy wejść na mój portfel

Portfel Użytkownik: synonim

PKO Światowy Fundusz Walutowy SFIO subfundusz Papierów Dłużnych USD Zysk [%] 0,94
synonim / 2014-05-17 13:24 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

i wystarczy wejść na mój portfel

Portfel Użytkownik: synonim


http://www.money.pl/portfel/publiczne_informacje/portfel,informacje,193608.html
synonim / 2014-05-17 09:36 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Od początku marca indeks Russell 2000 stracił 10 proc. i spadł poniżej 200 sesyjnej średniej kroczącej. Czy to pierwszy sygnał zapowiadający bessę na Wall Street ?

http://www.parkiet.com/artykul/1369886-Jak-interpretowac-dotkliwa-przecena-maluchow-za-oceanem--.html
Drukarka kupuje to co wydrukuje za to co wydrukuje / 159.205.216.* / 2014-05-17 12:59
No a gdzie odpowiedź na to strasznie mądre pytanie?
Bo co jest, to widzimy, po danych o krachu produkcji, PKB, zaufania konsumentów, developerów, popycie na kredyty, bo wszystko jedzie na rekordowych długach, których nie mieli czym spłacać, to myśleli, że spłacą jeszcze większymi i za nie kupą sobie akcyjki, żeby jak w Zimbabwe ogłosić w TV bezdomnym i bezrobotnym kolejny rekord, żeby się nim najedli, bo kończą się przedłużane wiele razy zasiłki dla bezrobotnych i kartki żywnościowe na jakich jedzie 47 mln ludzi, przez co załamały się wyniki i prognozy Wal-Marta z chłamem dla biedoty...
Rick Deckerd / 83.29.71.* / 2014-05-16 17:44
@synonim czy twój mejl to synonim@money.pl ,pytam bo chciałem o coś Ciebie zapytać.Pozdrawiam
marcelina / 79.191.144.* / 2014-05-16 17:05
WIG 20 krach -0.11% :)

ładnie bronili 2363pkt
Ostatni gasi światło / 77.253.81.* / 2014-05-16 17:31
Z czego znów się cieszy? Ze skoku po S-ki?

OFE nie ma, umorzenia w TFI trwają od dawna bo straty rosną i możesz sobie je kupić, jak masz za co.
Są całe tłumy chętnych czekających na głupa z kasą, kt órego nie ma i nie będzie, same długi i sami bankruci.
Mieszanie przez bankrutujące fundusze nic już nie pomoże. Tylką mają coraz więcej strat do wywalenia.

Sankcje dopiero odbiją się na wynikach, nie mówiąc już o zamknięciu kurka i wtedy będziesz jeździć parowozem.
marcelina / 79.191.144.* / 2014-05-16 17:35
że zarobiłam i dobrze oceniłam :)

ja nie biorę akcji tylko czekam na okazje i pakuje S jak jest okazja

to co dzis zrobili kilka z wigu 20 na sporym plusie kilka na minusie grają według własnych zasad leszcz nie zdąży
Ostatni gasi światło / 77.253.81.* / 2014-05-16 17:49
Jak myśli tak jak Ty, to znaczy bezmyślnie, to w ogóle gra w ciemno, jak wytresowany piesek Pawłowa...
Te na plusie teraz będą na podwójnym minusie, bo kupowali je tylko dla podtrzymania indeksu pod S-ki.

Banki i KGHM to był ostatni bastion, a one już są skończone i bez nich w ogóle nie ma giełdy.
marcelina / 79.191.144.* / 2014-05-16 18:21
a co ty możesz się postawić spekulantom to gratki bo ja nie gram tysiącami kontraktów i nie mam kolesi z którymi można się umówić co do kierunku gry

jeśli nawet sie postawie i ustawie stopa to wiesz co będzie
tacim / 2014-05-16 18:41
Ja to Was czasem nie rozumiem Krispek zły bo daje sygnały , marcelina zła bo pisze, że zarabia ( jeżeli zarabia ). Jak zarabia to po kilka punktów. I co z tego ja bym chciał kilka punktów dziennie stukać.
Jeżeli ktoś zarabia to przez to, że popiera spekulantów i pytam co z tego . Ja właśnie przez takie podejście wolałem przejść na kontrakty i wiedzieć, że może być wszystko niż drapać się w głowę dlaczego społka X mimo dobrych wyników i wzrostu indeksu spada.
tak inwstują profesjonaliści / 79.191.144.* / 2014-05-16 18:46
https://panel.dmbps.pl/files2/repository/m1_Mzc0OQ.pdf
ale jajaaa / 78.9.139.* / 2014-05-16 16:18
KRISIO tylko wyskoczył ze swoim MEGATRENDEM i od razu GRUBAS się wystraszył i nie spada
synonim / 2014-05-16 17:05 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

KRISIO tylko wyskoczył ze swoim MEGATRENDEM i od razu GRUBAS się wystraszył i nie spada


Piątek to już koniec tygodnia i aktywność na rynkach zamiera więc wtedy z reguły ani nie spada ani nie rośnie ale na szczęście ty jesteś dopiero zaledwie 10 lat na giełdzie, czyli zbyt mało aby to dostrzec

Na szczęście masz przed sobą jeszcze kilka dziesięcioleci nauki i jest szansa, że zdążysz to spostrzec
system 2014 / 79.191.144.* / 2014-05-16 17:01
MEGATRENDEM zysk 2 pkt nie ma jak zystem :)
synonim / 2014-05-16 17:00 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

KRISIO tylko wyskoczył ze swoim MEGATRENDEM i od razu GRUBAS się wystraszył i nie spada


Piątek to już koniec tygodnia i aktywność na rynkach zamiera więc wtedy z reguły ani nie spada ani nie rośnie ale na szczęście ty jesteś dopiero zaledwie 10 lat na giełdzie, czyli zbyt mał aby to dostrzec

Na szczęście masz przed sobą jeszcze kilka dziesięcioleci nauki i jest szansa, że zdążysz to spostrzec
do początku nowsze
1 2 3 4
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy