Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "hs2"

Komentarze do portfela "hs2"

Money.pl / 2008-06-05 10:59
Komentarze do portfela użytkownika hs2.
Wyświetlaj:
Ciułacz / 2013-01-01 13:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Hs2, wszystkiego najlepszego na ten Nowy Rok.
Od Ciułacza
dodge / 2012-12-23 19:17 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
hs2

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego dobrego w Nowym 2013 Roku!
Redakcja forum / 2012-09-06 06:40 / Administracja forum
Zapraszamy do głosowania na ulubiony portfel na Forum Money.pl. Doceń wspaniałych autorów portfeli, którzy cierpliwie i z powodzeniem dzielą się wiedzą i doświadczeniem z innymi. Dla zwycięzcy piękny portfel. Dla biorących udział w głosowaniu - 20 koszulek.
Prosimy o wypowiedź w temacie:
http://www.money.pl/forum/najlepszy-portfel---nasz-konkurs-dla-was-t3325169.html
needle / 2012-08-07 11:09 / Bez rangi
http://www.money.pl/portfel/komenta rze/?user=20752
Nie będę wklejał całości...tylko link

pozdro
IGła
dodge / 2011-12-30 21:05 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!
bebe-nielogo / 213.238.118.* / 2011-12-25 01:00
hs2...

Wszystkiego co najlepsze z okazji ŚWIĄT BOŻEGO-NARODZENIA...
Ciułacz / 2011-12-24 15:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gospodarzu i Gościom twoim: wszystkiego najlepszego na te Święta, Bożego Narodzenia od Ciułacza ! ! !
dodge / 2011-12-23 22:23 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia AD 2011 :)
hs2 - bez logowania / 83.25.39.* / 2011-11-22 20:27
Długo tu nie pisałem ale dziś zaczynam ponownie. Zaczynam bo przegięto z reformą emerytur. My młodzi - wyjedziemy do innych krajów ten kto może ale co z naszymi rodzicami? co najmniej 50% nie dożyje wieku emerytalnego więc skoro rząd odebrał tylu ludziom prawo do emerytury to nie rząd dla ludzi, bo jaki dobry rząd daje swoim prawo emerytury po 15 latach a innym zabiera to prawo. Skoro prawo jest przeciw ludziom to ludzie będą przeciw prawu.

Pierwsza sprawa jaką poruszam aby utrudnić ludziom dalszy wyzysk nas - obrona przed lokatami antybelkowymi - banki to nasi sprzymierzeńcy. Zamiast lokat antybelkowych polecam zwrócenie uwagi na polisolokaty - w tym instrumencie inwestycyjnym sens jest taki że obchodzimy podatek kupując polisę a zyski mamy jak na lokacie bez podatku belki. Szegułowe informacje macie w każdym banku, wystarczy poszukać w sieci aby znaleść produkt o oprocentowaniu brutto 6,9% więc spokojnie zarabiać a w zasadzie zamrażać dalej.

W najbliższym tygodniu napiszę jak inwestować na giełdzie i nie płacić podatku od zysków kapitałowych. Napisanie tego artykuły wymaga nieco pracy więc w jeden wieczór on nie powstanie.
bebe-nielogo / 77.255.98.* / 2011-11-23 02:54
powiem tak...
1. witam z sympatią Cie hes2...;-)
2. witam z nadzieją pomyślunku...- typu
banki to nasi sprzymierzeńcy

------------------
aleee..
kolego....
nasze prawa, to moja praca...= mój odłożony kapitał...
aleee...
banki...- ten kryzys mają w swym garbie...- nieprawdaż ?..
więc...
o co Ci chodzi... z tymi "polisami bankowymi"...- nie panimaju...?>
czyżbys kolego chciał się wstrzyknąć w bojaźń OSZCĘDZAJĄCYCH..? na lata zmierzchu/tudziez starości..?...- bo To "uwspółcześniony" standart strachu pzred kryzysem....- "wieku straczego"..?
----------------
pisz kolego jaśniej, a najlepiej, jak naprawdę sie zemantyzujesz z tym, że lat
przybywa każdemu,..;-)
- boooo..
dziś ja jestem dymana za swą prace, a jutro.../szybko czas mija.../...- bedziesz TY...;-(
------------
jakkolwiek pozdrawiam serdecznie..- boo...- chociażby, za to, że ruszyłeś "temat"...- ;-)))
wobec czego, pozostaje mi złożyć Ci życzenia sukcesu "przebudzenia"...-w daleeeeejjjj.;-)
---------
czuj się tak, jakbyśmy rozmawiali...- na płaszczyźnie każdego fer-plej interesów...;-)
------
powodzenia ...
iii..
aaa, .. przede Wszystkim : ZDROWIA....;-)
- duże , w tym kontekście...- zapamiętaj te , z dużej litery..;-)
hej..
i pisz...poprosze...
bebe..
anonim nie gall / 31.174.96.* / 2011-11-23 00:13
Myslę, że 90% tego forum nie płaci podatku od zysków, bo zysków nie ma, więc raczej twój artykuł nie będzie hitem forum money. No, ale jak musisz, to pisz.
Jeśli chodzi o emerytury, to zastanawiam się, kto zatrudni 60-letnią osobę, skoro 50-latków nikt nie chce u siebie widzieć.. Pracodawcy będą zwalniać pracowników po 50-tce, którzy będą niedomagać i oni do 67 będą bezrobotni, na utrzymaniu dzieci, chociaż przepracowali po 30-35 lat. Żenada za żenadą w tej polsce. Nic, tylko trzeba będzie być pracodawcą, a jak nie to kraść się nauczyć..
piciu / 2011-11-22 23:45 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
przed tym zlodziejem ciezko jest uciec
Ciułacz / 2011-11-23 02:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Hs2 witaj !
Widzę że Cię ruszyło.
Między innymi cechą charakteryzującą dla jednostek inteligentnych jest szybkie dostosowanie się do nowych sytuacji życiowych, czyli spadanie na cztery łapy.
Ale ktoś zapyta co z szeroką masą ?
Na to niema lekarstwa chyba że ktoś zechce zagrać rolę Matki Teresy z Kalkuty.
Twoje spostrzeżenia że
My młodzi - wyjedziemy do innych krajów ten kto może ale co z naszymi
rodzicami?

Pytanie jest jak najbardziej na miejscu, ale jak to zmienić ? jak by to tylko polegało na znalezieniu gdzie jest błąd w księgowości to by już dawno znaleziono.
Jest jak jest i ratuj się kto może, albo iść na całość i do polityki.
Dobrze że piszesz bo komuś to może się przydać.
Pozdrawiam
hs2 - bez logowania / 83.25.251.* / 2011-08-15 12:05
frank zgodnie z przewidywaniami z przed tygodnia, teraz tylko kwestia poziomu realizacji zysku z krótkich pozycji, to nieco trudniejsze aczkolwiek za 2-3 sesje myślę że kurs dojdzie do poziomu jaki zakłada bank centralny i wtedy się zwinę bo tak w zasadzie jedyne o czym teraz można myśleć to inwestycja w akcje które są poniżej swojej wartości.
hs2 - bez logowania / 83.25.123.* / 2011-08-18 19:12
jednak 2 i pół sesji :)

Czerwień zawitała aż miło. Odrywając się jednak od mojej metody gry na kilka sesji warto dokładnie obserwować akcje bo będą tanie a gdy będą na tyle tanie że pojawi się szansa zysku w przeciągu roku warto zainwestować będzie w nie nadwyżki finansowe na 1-2 lata. Co będzie tego nikt nie wie ale porządnej bessy wielu chyba pragnie :)
Ciułacz / 2011-08-10 02:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
hs2 witaj !
Ładnie piszesz i chcę Ci powiedzieć że masz zapewne sporo czytelników .
W takich fajerwerkach to strach się odezwać z własną opinią to i czytający zachowują się powściągliwie.
Ja dalej mam ciułacze podejście i nie kontraktuję, a jak jest wyraźna korekta to uzupełniam.Muszę się przyznać przed samym sobą że z wiekiem mam coraz większe tendencje do ochrony kapitału.
Czytałem :

chcę jechać do Niemiec

Po Łabę to stare swojskie ziemie a dalej to jest po sąsiedzku ;-))
Do odważnych świat należy, nowe miejsce nowe wyzwania.
Gdzie byś nie był to bądź sobą.
Tu w Montrealu Polonia jest bardzo liczna i są ludzie i ludziska ale generalnie jest dobrze.Kto liczy na siebie samego to jest zadowolony i jest szanowany.

Pozdrawiam
hs2 - bez logowania / 83.23.245.* / 2011-08-10 17:01
Ciułaczu Witaj!

Ja się cieszę ogromnie z tego co widzę bo to już było za mojej gry na giełdzie :) Fakt w skali dziennej nagły wzrost dezorientuje ale w skali tygodniowej i miesięcznej to tylko tyknięcie kompletnie nie zmieniające nic :)

Co do wyjazdu liczę że się uda wszystko tam poukładać ale nie spodziewam się że będzie lekko tam sobie życie ułożyć. Słyszałem taką opinię że za granicą trzeba uważać na rodaków naszych bo często świnie sobie na wzajem podkładają - masz może w tym temacie zdanie ?
takra / 188.47.45.* / 2011-08-10 23:07
Witaj "hs2"
Ku przestrodze!
Ułożyc tam sobie życie można,ale pamiętaj o tym że zawsze bedziesz tam obcy i tego nie zmienisz.Powodzenia.
Uszanowanie przesyłam.
hs2 - bez logowania / 83.25.122.* / 2011-08-14 21:07
takra Witaj!

Dziękuję za toje zdanie - powiedz, do jakiego państwa emigrowałeś i na jak długo?
smooth / 2011-08-10 23:15 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja żyłem 4 lata na emigracji. Długo by pisać, bo składa sie na to wiele czynników. Jedni się aklimatyzują, inni nie. Jedno jest pewne: z Polski to wszystko wygląda inaczej a proza codziennego życia weryfikuje to na miejscu.
pozdr
hs2 - bez logowania / 83.25.122.* / 2011-08-14 21:13
Smooth - Witaj!

Generalnie nie spodziewam się że będzie lekko i wydaje mi się że masz sporo racji że tak naprawdę życie to zweryfikuje na miejscu. Jednego jednak jestem pewny - ten kraj na pewno ma lepiej rozwinięty przemysł, infrastrukturę i oświatę. Mam kuzyna który jest w Niemczech, jest w moim wieku i studiował to samo co ja (elektrotechnikę czyli w moim rozumieniu jak wyprodukować, dostarczyć i przetworzyć prąd na coś użytecznego) i u niego studia to dużo praktyki którą ja sobie sam zapewnić musiałem a nie jest to takie trudne jak ma się pomysł i programy do symulacji obwodów :)
smooth / 2011-08-14 21:59 / portfel / Tysiącznik na forum
Hej hs2... akurat przeczytałem Twój post i akurat się złozyło że w tv leci film: "Pieniądze To Nie Wszystko" i o to mi raczej chodziło.
hs2 - bez logowania / 83.25.251.* / 2011-08-14 22:10
no tak tylko że u nas w kraju pieniądze małej wartości, inne wartości też kiepsko jeżeli się ich sobie nie zapewni samemu. Spekuluję że za granicą lepiej zarobię, resztę wiozę ze sobą albo zdobędę na miejscu. W razie nie powodzenia zawsze mogę wrócić do starego życia.

p.s - nie oglądam tv od paru lat bo za dużo to kosztuje czasu także nie wiem o czym to jest, jedyne co mogę zasugerować się tytułem że mówi o jakichś innych formach wartości niż pieniądze.
Ciułacz / 2011-08-11 02:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Smooth dobrze piszesz:
Jedni się aklimatyzują, inni nie

Kto ma duszę wizjonera i wynalazcy to szybciej się przystosuje bo taka osoba lubi experymentować i sprawdzać nowości.

Słyszałem taką opinię że za granicą trzeba uważać na
rodaków naszych bo często świnie sobie na wzajem podkładają - masz może w tym temacie
zdanie ?

Hm... chyba nie bardziej jak w kraju. Aby być wyświnionym to potrzeba co najmniej dwóch , ten co lubi wyświnić i ten co się da wyświnić.Wystarczy posłuchać tych co mieszkali w akademikach lub wynajmowali mieszkanie ze współlokatorami, to się nasłuchamy niezłych historyjek.
Tam gdzie w grę wchodzą pieniądze to należy być ostrożny, ale nie do przesady.Stare powiedzenie mówi : chcesz pozbyć nachalnego znajomego ? to mu pożycz 100zł ;-))
Generalnie to nie można się wyobcować ale nikomu nie wchodzić do garów ani sobie na to nie pozwolić.


Ułożyc tam sobie życie można,ale pamiętaj o tym że zawsze bedziesz tam obcy i tego
nie zmienisz

To fakt że zawsze będziesz obcy, na początku otoczenie będzie ci się przyglądać z zaciekawieniem ale jak się nie jest jednostką przeszkadzającą to bardzo szybko jest się akceptowanym ale w razie konfliktów mogą Ci wypominać pochodzenie, przynajmniej się możesz dowiedzieć co o tobie myślą.
Jak tam Turki sobie dobrze radzą to o naszych rodaków bym się nie martwił, przecież zawsze można podskoczyć do PL aby się dowartościować ;-)).
A tak przy okazji to bym powiedział że taj jest nie zła przecena i na longa można tam coś wybrać.Np. ALLIANZ albo COMMERZBANK , ten ostatni to może tylko pod obserwację.
hs2 - bez logowania / 83.25.251.* / 2011-08-14 22:02
Ciułaczu - Witaj!

Faktycznie -bardziej niż kraju raczej nie - to doby punkt widzenia :)

Ja nie konfliktowy, żyję tu i teraz, robię codziennie to co lubię a problemu z własną wartością nie mam chociaż widzę że teraz takie czasy w których wypolerowane na błysk 2 zł jest bardziej cenione od wybrudzonych i wymiętolonych 100 zł tylko dlatego że ładnie wygląda - to tak apropo płytkich ludzi i instrumentów rynkowych w które można inwestować.
takra / 79.162.250.* / 2011-08-11 14:16
Pisząc "zawsze bedziesz tam obcy
i tego
nie zmienisz"
miałem na myśli sąsiadów zza Odry....taka ich mentalnośc,szególnie na południu. Uszanowanie przesyłam.
hs2 - bez logowania / 83.23.245.* / 2011-08-09 22:01
jako że krótkie zrealizowałem o czym z rańca pisałem zwracam waszą uwagę na waluty - kurs franka jest niesamowicie sztucznie nabity i ta bańka pewno wcześniej czy później pęknie - tutaj warto zagrać za pan brat z bankiem który będzie obniżał jego kurs - najlepszy moment to wejście w pierwszą korektę z ciasnym stopem w rejonie szczytu ale puki co nie ma co się z koniem kopać i ową korektę wyczekać - jak banki sypią zlecenia w takich sesjach są szpile ku dołowi i zdrowe wahania góra dół :)
Andre77 / 2011-08-10 09:47
Witam hs2,

do jakich poziomów prognozujesz odbicie na rynkach akcji?

Gratulacje za trafne decyzje,
Pozdrawiam
hs2 - bez logowania / 83.23.245.* / 2011-08-10 17:16
Witaj andre77!

Ja tak nie inwestuję - rozumiem że chodzi ci o to o czym pisze większość analityków czyli że teraz jest korekta/impuls od tego do tego poziomu a później będzie super ekstra hossa/bessa itp. - tak się pisze żeby ludzie czuli potrzebę otwarcia pozycji na giełdzie bo dom maklerski zarabia na obrocie - jak by analitycy pisali przez 4 dni że giełda jest nie przewidywalna to nie było by obrotu bo nikt by nie ryzykował.

Nie umiem przewidzieć kierunku cały czas i nie znam nikogo kto zarabia i to umie. Opracowałem taktykę tylko na pewne okresy w których otwieram pozycje i zamykam - nigdy nie jest to idealnie skalibrowane ale prawie zawsze przynosi zysk mniejszy lub większy :)
hs2 - bez logowania / 83.23.185.* / 2011-08-08 20:40
z racji że dostałem kilka maili o pewnym naciągaczu akcyjnym opiszę wam pewne doświadczenie.

Znam pewnego inwestora zagranicznego który prowadził blog, stał się dość znany bo miał prawie 100% sprawdzalności przez 2 lata.

Przez to jego rad słuchało parę set osób i raz na blogu napisał o bardzo małej firmie na której akcjach był znikomy obrót liczony zaledwie na poziomie 30 -40 tyś dol. Napisał o niej bo "teoretycznie" chciał zbadać wypowiedzi ludzi o spółce o której wczoraj nic nie wiedzieli i wiecie, jej akcje poszybowały do widełek w parę minut po otwarciu i tam się utrzymały. Wtedy zakładałem że mówi prawdę i to tylko badania. Póżniej zrobił podobnie z 3 innymi spółkami i nagle znikł, oczywiście jego sprawdzalność na tych spółkach legła w gruzach.

System działał tak że na pierwszej spółce oszacował jaki wolumen go słucha - było to około 17 mln dol od kilkuset drobnych inwestorów którzy byli na blogu, oczywiście wszyscy po pierwszej inwestycji szczęśliwi bo akcje rosły 10 %, w kolejny dzień około 5 % , później horyzontalnie. Kolejne spółki kupował przed swoimi czytelnikami oczywiście zachwalając je na swoim blogu. 3 razy nie miał żadnego problemu z sprzedażą znacznie drożej bo sam nagonił drugą stronę transakcji.

To tak ku przestrodze osobą które poznają zagraniczne fora internetowe aby nie dali się naciąć bo tam nie tylko gospodarka ale i naciągacze bardziej rozwinięci. Nigdzie nie jest napisane że dobry gracz będzie sprzedawał swoje techniki w książkach, równie dobrze może tak na nich zarabiać krocie.
hs2 - bez logowania / 83.23.24.* / 2011-08-05 10:41
dzisiaj zwracał bym waszą uwagę na metode negatywnego wolumenu - sprawdza się ona idealnie na takich sesjach. Jeżeli większość obrotów jest na spółkach spadkowych a indeks rośnie tak jak teraz to warto zagrać na spadek jeżeli mamy gdzieś w rejonie opór wyznaczony z fibonaciego.
hs2 - bez logowania / 83.23.185.* / 2011-08-08 08:05
kto ma otwartą krótką pozycję niech ma żelazne nerwy żeby emocje nim nie pokierowały, dzisiaj zapowiada się bardzo ciekawa sesja - po wykresie chin i japonni od razu widać że fundusze i banki chyba coś powstrzymywało w piątek od pewnych technik zarabiania przez prostą manipulację kursem.

Aktualny silny opór to rejon 2422 dla wig20, zobaczymy jak się będzie rynek zachowywał ale ja powoli bym myślał o realizacji zysków z tych spadków.
hs2 - bez logowania / 83.23.185.* / 2011-08-08 15:50
ładne trendy w dobrym kierunku :) Rano bez zaskoczenia tą szpilą zresztą pisałem co się święci.

Jak wielu liczę na to że będzie bessa 1-2 letnia i tanie akcje ale to tylko liczenie bardziej marzenie bo w bessie zaczynałem tu przygodę i mi w niej jak rybie w wodzie :)
hs2 - bez logowania / 83.23.249.* / 2011-08-09 07:58
dziś zyski z krótkich z 05-08-2011 zrealizować czas, wracam do walut bo tam zapowiada się niezmiernie ciekawy dzień i najbliższe parę sesji - tu raczej spodziewał bym się chwili spokoju aczkolwiek nie chcę spekulować jaka będzie sesja na akcjach a raczej głównie na kontraktach terminowych na wig20 bo tutaj giełda zaraz wejdzie w zakres zmian ceny w którym ja nie inwestuję.
hs2 - bez logowania / 83.23.249.* / 2011-08-09 14:49
i po krótkich :)

Teraz kierunek waluty bo tam powinno być ciekawie.
Ciułacz / 2011-04-24 01:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wesołego Alleluja !!! od Ciułacza
Ps. Jak gdzieś pisujesz to daj znać , może aktywny tam nie będę ale zawsze dobrze się Ciebie czytało.
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy