Forum

Komentarze użytkownika "irka6800"

Komentarze użytkownika: irka6800

urlop bezpłatny po urlopie wychowawczym

irka6800 / 2009-12-04 22:42
Witam
obecnie jestem na urlopie wychowawczym, który wkrótce się skończy. Jestem w ciąży z drugim dzieckiem i przebywam z mężem poza granicami kraju. Chciałabym poprosić pracodawcę o urlop bezpłatny (na 3 miesiące) do czasu porodu. Czy pracodawca może odmówić udzielenia urlopu bezpłatnego i zwolnić mnie z pracy w tej sytuacji?

podatek od spadku

irka6800 / 2009-07-17 18:59
Od 2002 roku po śmierci matki nie zostało przeprowadzone postępowanie spadkowe. Do podziału jest dom, który stanowił wspólnotę małżeńską i spadkobiorcą jest mąż i jedno dziecko. Czy w tej sytuacji trzeba będzie zapłacić jakiś podatek i w jakiej wysokości jeśli tak?

postępowanie spadkowe

irka6800 / 2009-07-09 00:09
Chciałam się dowiedzieć czy trzeba przeprowadzić postępowanie spadkowe. Minęło 7 lat od śmierci mojej matki i do tej pory nie zostało przeprowadzone postępowanie spadkowe. Dodam, że cały majątek stanowi dom z działką, właścicielami którego byli mój ojciec i matka. Ja jestem jedynaczką i prawo do dziedziczenia części majątku po mamie mam ja i mój ojciec. Czy nieprzeprowadzenie postepowania spadkowego przez tyle lat może mieć jakieś konsekwencje ? Czy byłoby lepiej uregulować tę sprawę teraz?
irka6800 / 2009-03-15 13:58
bardzo dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

spłata długu

irka6800 / 2009-03-09 20:07
Otrzymałam postanowienie sądu nakazujące spłatę zadłużenia na rzecz osoby prywatnej. Zaczęłam i chcę spłacać regularnie co miesiąc w kwotach na jakie mnie stać ale nie jestem w stanie spłacić w nakazanym terminie całego zadłużenia. Czy wierzyciel może w takiej sytuacji egzekwować całą kwotę przez komornika?

urlop wychowawczy a bony z pracy

irka6800 / 2008-12-31 00:12
Obecnie jestem na urlopie wychowawczym. Czy w takiej sytuacji przysługują mi bony świąteczne?
irka6800 / 2008-03-25 16:10
w umowie nie ma okreslonych terminow wypowiedzenia umowy, jest rowniez napisane, ze kaucja jest zabezpieczeniem czynszu i szkód w wyposażeniu lokalu przekraczajacych normalna eksploatacje, tak wiec zatrzymalam kaucje na podstawie zabezpieczenia czynszu, kaucja stanowi miesieczny czynsz a do wygasniecia umowy pozostaly trzy miesiace
zastanawia mnie jeszcze tylko kwestia czy najemca ma prawo żadać zwrotu kaucji w sytuacji kiedy opuscil to mieszkanie przed wygasnieciem umowy a ja je wynajelam komus innemu w tym czasie? czy wedlug prawa to on musi wciaz doplacic brakujaca sume?
dziekuje za wszystkie odpowiedzi
irka6800 / 2008-03-24 19:52
W umowie jest nastepujacy zapis:
"Umowa została zawarta na okres 6 miesięcy od dnia 01.01.2008 do dnia 30.06.2008. Po tym okresie umowa przechodzi w umowę na czas nieokreślony z jednomiesięcznym wypowiedzeniem."
Co oznacza wypowiedzenie umowy z zachowaniem terminów w tym przypadku??? Bo ja rozumiem, ze jeśli została zawarta na czas określony do 30.06.2008 to najemca wczesniej nie może zerwac umowy (jesli nie ma ku temu ważnych przesłanek; umowa nie mowi o żadnych okolicznosciach dodatkowych w ktorych moznaby ja wczesniej rozwiazac). Dla mnie informacja po 2 miesiacach wynajmowania, że najmujacy sie wyprowadza była duzym utrudnieniem i zaskoczeniem. Zawarlam umowe do konca czerwca tego roku chcac miec gwarancje ze do tej pory najemca bedzie mieszkanie wynajmowal i placil czynsze. A tymczasem wyprowadza sie pod koniec 3 miesiaca i jeszcze zada zwrotu kaucji. Ja z mojej strony wypełniałam wszystkie warunki umowy i to druga strona jej nie dotrzymała dlatego poinformowalam najemce ze w tej sytuacji zatrzymuje kaucje. Najemca mimo to wyprowadzil sie i domaga sie zwrotu. To po co ta umowa na czas okreslony?

zwrot kaucji a zerwanie umowy na czas oznaczony

irka6800 / 2008-03-24 18:21
Wynajelam mieszkanie na czas oznaczony do 30.06.2008. W tym czasie najemca poinformowal mnie ze musi sie wyprowadzic i opuscil lokal. Ja poinformowalam go ze w zwiazku z tym zatrzymuje kaucje. Nie dochodzilam zaplaty za kolejne miesiace bo od razu po opuszczeniu mieszkania wynajelam je ponownie komus innemu. Poprzedni najemca zada zwrotu kaucji twierdzac ze umowa zostala zerwana za porozumieniem stron i ze nie ponosze straty z tego tytulu bo dalej je wynajmuje. Kto ma racje w tej kwestii?

Najnowsze wpisy