Forum

Komentarze użytkownika "Leh"

Komentarze użytkownika: Leh

Re: Balcerowicz nokautuje Rostowskiego. Oto najlepsi i najgorsi...

Leh / 2013-07-29 18:10 / Bywalec forum
Nie brałem udziału w tej ankiecie ale teraz mogę powiedzieć że głosowałbym też na Leszka Balcerowicza. To był na pewno najlepszy minister. Długo takiego drugiego nie będziemy mieć.

Re: Problemy z OFE. Co dalej z długiem publicznym i rynkiem kapitałowym?

Leh / 2013-06-18 08:04 / Bywalec forum
"Gdybyśmy nie transferowali składek do OFE, to zadłużenie państwa byłoby jeszcze większe niż obecnie. Dług jawny byłby podobny do obecnego, bo politycy nie powstrzymaliby się przed wydawaniem pieniędzy. A dług ukryty, czyli zobowiązania państwa wobec przyszłych emerytów, byłby jeszcze większy niż obecnie, bo polityków przed wydawaniem pieniędzy powstrzymuje dopiero dojście do konstytucyjnej granicy zadłużenia" - tak, dokładnie się z tym zgadzam

Re: Rząd zagarnie nasze składki do OFE? Właśnie nad tym pracuje

Leh / 2013-05-30 00:30 / Bywalec forum
To wszystko prawda co piszesz. Wiem o tym. Ale powodem tej sytuacji nie jest Rostowski Popapraniec ani inny PISior tylko moda życia na kredyt który teraz trzeba spłacać. A dług ciąży coraz bardziej.

Re: Rząd zagarnie nasze składki do OFE? Właśnie nad tym pracuje

Leh / 2013-05-29 16:53 / Bywalec forum
ZUS zabiera 9,76% jako składka emerytalna 1,50% jako składka rentowa 2,45% jako składka chorobowa. To razem 13,71% od Twojej podstawy brutto. Przesyła do funduszu emerytalnego 2,3% od Twojej podstawy brutto. Fundusz emerytalny pobiera prowizję 3,5% i inwestuje 96,5% z tego co dostanie od ZUS

Re: Rząd zagarnie nasze składki do OFE? Właśnie nad tym pracuje

Leh / 2013-05-29 16:03 / Bywalec forum
Ale z tych zapisów wypłaca emerytom realne pieniądze

Re: Rząd zagarnie nasze składki do OFE? Właśnie nad tym pracuje

Leh / 2013-05-29 11:49 / Bywalec forum
Jestem ciekaw czy autor porównania OFE z ZUS-em uwzględnił że od każdego wpłaconego 100 zł OFE pobiera prowizję 3,5% (a wcześniej to nawet niektóre OFE pobierały 10%)a ZUS nie pobiera.

Re: Dług Skarbu Państwa wyniósł niemal 826 mld złotych

Leh / 2013-05-23 16:51 / Bywalec forum
Widzimy. Ten dług będzie ciągle rósł. Ale co ja mogę z tym zrobić. Ja sam nie mam żadnych kredytów. Rozumiem że czasem można wziąć jakiś kredyt czy to na rozruch firmy czy akurat chcę sobie kupić coś na co mam ochotę. Ale nie może być to zbyt często. Za to że chcemy mieć to coś od zaraz płacimy przecież wyższą cenę (cena kredytu). Tragedią jest jeżeli bierzemy kredyt na spłacenie innego kredytu bo koszty gwałtownie wzrastają a wtedy tylko krok od niewypłacalności.

Re: Bernanke wywołał burzę. Co czeka nas w czwartek?

Leh / 2013-05-23 10:22 / Bywalec forum
Popłyną zwłaszcza że są na górze a z góry na dół to się lekko i szybko płynie.

Re: Historyczne rekordy w USA. Co z akcjami spółek z GPW?

Leh / 2013-05-20 22:25 / Bywalec forum
To jak długo DJ będzie szedł w górę???

Re: Dług Skarbu Państwa wyniósł niemal 826 mld złotych

Leh / 2013-05-20 17:42 / Bywalec forum
Ja też na nich głosowałem bo wydaje mi się że inni to jeszcze większe pajace. PISiory to tylko potrafią do Smoleńska nawiązywać. A Gasipies? Ten to przede wszystkim zalegalizowałby małżeństwa pedalskie. A co dalej?

Re: Dług Skarbu Państwa wyniósł niemal 826 mld złotych

Leh / 2013-05-20 17:32 / Bywalec forum
Oni jak odejdą to jeszcze sobie należytą odprawę wezmą. Tak z kilkanaście miliardów.

Re: Dług Skarbu Państwa wyniósł niemal 826 mld złotych

Leh / 2013-05-20 17:30 / Bywalec forum
Jak Rostowski ponosił VAT z 22% na 23% to się tłumaczył że podnosi po to aby można było zmniejszyć dług. Podobnie jak zmniejszali składkę do funduszy emerytalnych z 7,30% na 2,30% w maju 2011 to też dlatego żeby zmniejszyć dług. A tymczasem dług rośnie. Scyzoryk mi się otwiera.

Re: Zobacz, jakie wyniki podał bank ING BSK

Leh / 2013-05-10 12:10 / Bywalec forum
Jak to jest? Banki nie wytwarzają żadnych dóbr a mają tak duże zyski. Żyją z lichwy!!!

Re: Zysk netto Pekao SA powyżej prognoz analityków

Leh / 2013-05-10 10:38 / Bywalec forum
Jak to jest? Banki nie wytwarzają żadnych dóbr a mają tak duże zyski. Żyją z lichwy!!!

Re: Alior Bank podał wyniki. Ile zarobił?

Leh / 2013-05-10 10:17 / Bywalec forum
Jak to jest? Banki nie wytwarzają żadnych dóbr a mają tak duże zyski. Żyją z lichwy!!!

Najnowsze wpisy