Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Balcerowicz nokautuje Rostowskiego. Oto najlepsi i najgorsi ministrowie finansów III RP

Balcerowicz nokautuje Rostowskiego. Oto najlepsi i najgorsi ministrowie finansów III RP

Wyświetlaj:
MITRIANA / 89.70.72.* / 2013-08-17 08:47
NIE WIEM KTO TUTAJ GŁOSUJE ALE BALCEROWICZ BYŁ NAJGORSZYM MINISTREM W HISTORII NASZEGO PAŃSTWA!!!
BERKRZ / 93.105.152.* / 2013-08-15 13:47
Z czasem ludzie się zmieniają, a szczególniej jeszcze gdy na stołek ministra siadają. Obecna recesja na świecie nie jest i nie będzie dla europejczyków dobrym rozwiązaniem gdyż gospodarka dąży do jedności, a przy tym do wyrównania takich czynników jak bezrobocie i płaca.
kfdk / 195.238.227.* / 2013-08-09 17:31
Pac wart pałaca a pałac Paca. A juz tak poważnie to myślę, że w bezpośrednim starciu to p. Olechowski mógłby znokautować p. Balcerowicza. Jest potężniej zbudowany.
Kosmaly / 2013-08-03 13:50
Jeżeli ankietowanym tak nie odpowiada władza ROSTOWSKIEGO niech załatwią sprawę po EGIPSKU,GRECKU,HISZPAŃSKU,WŁOSKU,dlaczego za władzy oszusta BALCEROWICZA wychodzili na ulice niszcząc majątek narodowy.Podam przykład tylko STARYCH PORTFELI do dzisiaj słynny PAN PROFESOR okrada moje świadczenie 850 zł miesięcznie,wypłacając zasiłek 600 zł,gdzie koszty leków wynoszą 450 zł Na tym polega kultura polityczna POLAKA,zresztą takiego mamy PREMIERA PREZYDENTA,SEJM,SENAT,cóż oczekiwać!
___podatnik / 188.116.35.* / 2013-08-05 07:48
Nie brak ci tupetu.
Nie dość że żyjesz na koszt podatników pobierając zasiłek, leki za 450zł do których my dopłacamy prawdopodobnie 3x tyle, to jeszcze domagasz się więcej pieniędzy.
Wziąłbyś się do roboty a nie próbował całe życie "na gapę" przejechać!
co to g......? / 178.252.23.* / 2013-08-03 01:07
Widać, że autor jest proPISowcem,. Nie trudno być krytycznym w trudnych czasach. Nie zauważyłem żeby Norwegom się żyło źle a mają wysokie podatki, więc bzdety o obniżaniu podatków to populistyka. Wydawało mi się że portal money.pl jest obiektywny ale już chyba zrezygnuję subskrypcji newslettera.
podatnik1974 / 195.90.102.* / 2013-08-03 22:05
Zgodnie z prawami ekonomii(Krzywa Lafera) podnoszenie podatków przynosi efekty tylko to pewnego momentu (maksimum paraboli)potem podatnicy "uciekają" do szarej strefy, bądź do krajów, gdzie podatki są niższe.
A Norwedzy płacą wysokie podatki owszem, ale też sporo zarabiają w stosunku do kosztów życia, mają odłożone środki na emerytury dla przyszłych pokoleń, ale są bogatym krajem, który posiada ogromne złoża gazu.
Skłonności autora do jakiejkolwiek partii moim zdaniem nie mają związku z treścią.
A gdyby Balcerowiczowi dane było dokończyć wszystkie reformy, które miał zamiar przeprowadzić żylibyśmy o niebo lepiej niż teraz. Gdy on zaczął reformy, w Polsce była galopująca inflacja na poziomie 9600 %.
Łysy 25 / 77.253.144.* / 2013-08-05 08:21
Tym niemniej jeszcze lepszy od Balcerowicza był Mieczysław Wilczek z rządu Rakowskiego.

Wolność gospodarczą dała nam upadająca komuna a wszyscy kolejni ministrowie stopniowo nam ją odbierali.

No i rzeczywiście Gargamel jest najgorszy.
franken@interia.pl / 2013-08-02 23:50
przecież oczywiste że internauci ignoranci NIKOGO NIE LUBIĄ/ Dziwię się redaktorom którzy zajmują się takimi bzdurami
szkodasłów / 83.22.87.* / 2013-08-01 21:38
czy jeśli ktoś mnie od 20 lat okrada i oszukuje to mogę go nazwać złodziejem recydywistą czy nie ???
szkodasłów / 83.22.87.* / 2013-08-01 21:36
panie moderatorze rozumiem ze q...wa to straszne przekleństwo, ale wyraz złodzieje, czy określenie dno i trzy metry mułu ???? o co chodzi, Ja czuję się okradany przez polityków, i uważam że nie że politycy i ekonomiści realizujący ich chore wizje to właśnie DNO i TRZY METRY MUŁU, co w tym jest do cenzurowania?????
szkodasłów / 83.22.87.* / 2013-08-01 19:35
[...], jaki sens ma porównywanie ministrów z których wszyscy (może częściowo oprócz Gilowskiej) byli zakładnikami bangsterów i filantropa G. Sorosa (najlepiej wspomagającego fundację psora Balcerowicza. Żaden z ministrów nie miał wizji normalnego państwa, niskie podatki, skromna i fachowa i wydajna obsługa przez urzędników, uniezależnienie od bangsterów. Nasi politycznie namaszczeni ekonomiści to po prostu[...]. Nasza kasa (bo rezerwy NBP, kasa w OFE to pieniądze NARODU razem coś 700mld PLN, http://www.nbp.pl/publikacje/sprawozdanie_z_dzialalnosci_nbp/sprawozdanie_2012.pdf) pracuje na nasze długi no bo jeśli państwo lokuje swoją kasę na 1,5% w obligacje, a samo pożycza na 4,5% to znaczy że 10mld wywala za free nie wspomnę o sowitych premiach za zarządzanie tym cyrkiem, o OFE szkoda gadać 10% w plecy od każdej złotówki, Chore przywileje dla mundurowych, bezsensowny system emerytalny, nadęta biurokracja, korupcja, podatki gdzieś na końcu krzywej laffera. Przecież polska klasa polityczna i ministrowie finansów [...] Może zadać pytanie czy był w Polsce minister finansów którego wizje sprawdziły się z POżytkiem dla normalnych obywateli (za Gowinem normalni to nie członkowie partii politycznych) :-)[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]

Synapsa_2013 / 77.255.62.* / 2013-08-01 12:08
"Moja prawda jest mojsza niż twojsza, bo moja jest najmojsza" (Dzień Świra)
Tak można skrócić wypowiedzi na tym forum. Zdecydowana większość prezentuje dokładnie stanowisko PISu w sprawie Smoleńska: "trzeba wyjaśnić pod warunkiem, że to był zamach". Tu jest to samo - nie ważne, że to są wyniki ankiety, ważne że Rostowski to złodziej, a Balcerowicz rozwalił gospodarkę.
Co do samej ankiety - jest z założenia błędna, bo tak naprawdę pokazuje jedynie sympatie ankietowanych, a nie realną ocenę, bo realna ocena efektów zarządzania nie jest możliwa choćby z prostego względu: braku takich samych warunków brzegowych. Czy Rostowski rządzi gorzej lub lepiej od innych? Trzeba by było porównać jego (gospodarki) wyniki z innym ministrem w TAKICH SAMYCH REALIACH wewnętrznych i zewnętrznych, a to z założenia nie jest możliwe.
Co do Balcerowicza - jak do tej pory jest jedynym ministrem, który powiedział co zrobi, zrobił to i uzyskał zapowiadane wyniki. Przypomnę, że jego głównym celem było zdławienie hiperinflacji i odzyskanie siły złotówki, co zrobił bezbłędnie. Pozostałe jego reformy do powodzenia wymagały kontynuacji, ale niestety nie były populistyczne i nie spodobały się większości wyborców no i efekt mamy taki jaki mamy, choćby zawirowanie wokół OFE.
co to za g.... / 178.252.23.* / 2013-08-03 01:11
święte słowa - nic dodać nić ująć
dziadek mróz105 / 79.186.193.* / 2013-07-31 17:13
Dajcie Vickowi i PełO jeszcze jakąś solidna premię,przecież te miliony należą im się a że dzieci głodne to niech jedzą mirabelki i szczaw.Stefkowi Niesiołowi piana z ust leci jak ktoś powie,ze w Polsce jest bieda.
Wskazania z Maripozy / 178.42.115.* / 2013-07-31 01:47
Kompromitacja Money.pl, że takie głupoty produkuje, i lansuje.

Odzwierciedla to tylko poziom wiedzy Money.pl i grupy interesu jakie reprezentuje. a jeśli te wyniki są prawdziwe a nie ułożone przy biurku to odzwierciedlają tylko ciemnotę internautów Money.pl. I widać ,że szczególnie zdurnieli młodzi, wykształceni z wielkich miast. Zawsze mówiliśmy, żeby platformerskiej esbecji od sawickiej kręcenia lodów nie wpuszczać na uczelnie i nie dopuszczać do władania nimi.
Widać nie udało się.
Aron24 / 83.1.195.* / 2013-07-30 14:01
Wzrasta wrogość społeczeństwa do państwa, podsycana przez nowe ruchy społeczne (ekologiczny, pacyfistyczny, feministyczny, praw człowieka, wyzwolenia homoseksualistów, potencji ludzkiej itp.), dążące m.in. do delegitymizacji jego władzy. Po państwie panującym nad społeczeństwem nadchodzi społeczeństwo panujące nad państwem cd masoneria do zniszczenia pl.
Łysy 25 / 77.253.144.* / 2013-08-05 08:27
Pacyfiści rzeczywiście są anarchistami, aczkolwiek gdyby mieli coś więcej do powiedzenia to pewnie zrobiliby jakiś rodzaj komunizmu, może w stylu "light" ale jednak.

Co do feministek i homoli to są oni za wzrostem wpływów państwa bo opresję państwa widzą jako podstawowy środek do realizacji swoich celów.
joalra / 77.46.22.* / 2013-07-30 11:31
Pamiętam jak nisko oceniano Balcerowicza, gdy dowodził reformami. Niemalże chciano go zlinczować. Wszyscy zdaje się, mają sklerozę. Podejrzewam, że za 20 lat Rostowski wyrośnie na zbawcę narodu. Nic nowego pod słońcem.
he1kua / 5.226.117.* / 2013-07-30 11:20
najgorsze w tym jest ,że ranking nie odzwierciedla faktów obecnej działalności poszczególnych byłych ministrów finansów.Tylko pozostały ich dokonania .W sumie żaden z nich nie osiągnął apogeum swoich mozliwości pomimo doktoranckich papierów Polskę pogrążali w długach. balcerowicz jeszcze osiągnął fuchę doradczą w OFE i robi grubą kasę na tym.Oczywiście nie chce by OFE zlikwidowano ,bo kasy nie chce stracić . Najgorszą minister wg mnie to prof. Zyta Gilowska ,to bezbarwna osoba z wadą wymowy i niewielkim wzroscie i rzecz najważniejsza nie wywyższa sie w PiSie,bo nawet od prezesa jest niższa. Obecny minister zauroczony pomysłem konkurencyjnej partii ( PiS) w sprawie zwiększenia wydatków budżetowych i powrotu tych pieniędzy na rynek oraz podniesienia popytu a tym samym poprawienia produkcji na ten rynek, tylko zapomniano powiedzieć ,że nie promują polską a chińska produkcję.Więc polska tylko zwiększa zadłużenie budżetu i zadłuża nastepne pokolenia. Nikt nie sprawdza kierunku przepływu darowanych pieniędzy z funduszy budżetowych głównie na bezproduktywną administrację państwową.
bez-ŚCIEMY-wROC / 78.8.153.* / 2013-07-30 13:23
wypisujesz coś o wzroście (nie, nie wzroście gospodarczym, ale wzroście p. prof. gilowskiej), ... rozumiem: nikt cie nie słucha, no to sobie napiszesz ...
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy