Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Balcerowicz nokautuje Rostowskiego. Oto najlepsi i najgorsi ministrowie finansów III RP

Balcerowicz nokautuje Rostowskiego. Oto najlepsi i najgorsi ministrowie finansów III RP

Wyświetlaj:
LukiL / 80.6.5.* / 2013-07-29 23:33
No nie. Prosze. Tylko nie on. Czy wiecie ze Balcerowicz razem z Belka stworzyli ustawe ktora kasuje dlugi przedwojenne? Z 5,000zl w zlocie zrobili 0,0001zl. Mase ludzi powywalali z mieszkan dzieki temu, ze nie trzeba oddawac tych pieniedzy. Oni dostali juz odszkodowanie za utracone mienie. Ciekawe ile jeszcze takich perelek stworzyl ten czlowiek
Wacek Kijowski / 89.66.13.* / 2013-07-29 22:46
Drogi panie Rostowski, gratuluję! Solidnie pan zapracował na tę ocenę.
meagle / 89.71.115.* / 2013-07-29 22:15
Cha cha cha, kto oceniał Balcerowicza, chyba sami rządzący i ci co wzbogacili się na jego prywatyzacji,...itp,...
terepere / 91.210.15.* / 2013-07-29 21:49
Jaki wynik takie badanie - czlowiek który z dnia na dzień spowodował że miliony polaków straciły możliwości godnego życia, świadomie zniszczył gospodarkę polską, teraz wygrywa ranking - chyba przeprowadzony był wśród członków zarządów banków i ich rodzin.
wodnik54 / 79.185.232.* / 2013-07-29 22:04
Też myślę sobie, że ocena Balcerowicza wynika z faktu, że wypowiedzieli się w niej /w zdecydowanej większości zapewne / ci co nie pamietają tamtych czasów. Ja doskonale pomiętam /mam 59 lat/ i w życiu nie oddałbym "złamanego" głosika na tego Pana. Na Rostowskiego zresztą też nie.
lukaszwych.niel / 78.30.113.* / 2013-07-30 22:57
Jego wysoka ocena wynika z bardzo niskiej oceny dla Rostowskiego. Ostatnio po prostu są mocne spory między nimi więc ludzie glosując na niego głosują dodatkowo za anty Rostowskim.
Balcerowicz był kiepski, może teoretycznie jest dobrym ekonomistą ale w praktyce beznadziejnym. Przez lata utrzymywał bardzo wysokie stopy procentowe mimo że nie były już potrzebne - bał się powrotu inflacji ale zniszczył dużą część naszego przemysłu. Tak wysokie stopy procentowe zabijały gospodarke.
Kwestia jest taka tak jak wspomniałem na początku że głosy na balcerowicza są głosami anty Rostowski, bo wszyscy ostatnio go oceniają w kontekscie jego sporu z rostowskim. Który jest tak samo beznadziejny ale emocje jego działań są świeże.
Nowa Prawica / 212.17.96.* / 2013-07-29 20:25
Dlaczego panstwo zmusza mnie do ZUS ? przeciez to ja jestem odpowidzialny za swoje pieniadze, jak przepije pieniadze na eneryture to bede biedowal na starosc. Zawsze alternatywa jest zrobienie i wychowanie dzieci ktore beda mi pomagaly na starosc. I nagle okazuje sie ze nie potrzeba tylu urzednikow kontroli skarbowych itp. Zlikwidowac ZUS, KRUS, prywilleje emerytalne i nagle okazuje sie ze potrzebana jest tylko policja, wojski, sday i po czesci szitale zeby ludzie nie umierali na ulicach poza tym nic wiecej. Wyboraz sobie ze z dnia na dzien zamiast 2000 na reke dostajesz 4000 !!! Tak tak 4000 bez podatkow, tyle zarabiasz bez ZUSu Krusu srusu i oplacania darmozjadow tych calych rodzin w urzedach itp. Korwin mowi od ponad 20 lat to samo, widac ze musimy zastac jeszcze bardziej wydupczeni zanim zaczniemy maslec.
zgred 2 / 83.25.219.* / 2013-07-29 20:13
Co to za ranking - gdzie wysoką pozycję zajmuje Zyta Gilowska. - To ona w dużej mierze jest promotorem obecnych kłopotów bo bezmyślnie obniżała podatki (do których podatnicy byli przyzwyczajeni) i składki - zwłaszcza rentowe
To takie samo działanie jak Tuska zachęcanie by nie płacić abonamentu
kruk11 / 159.205.55.* / 2013-08-03 07:08
Brawo Zgred2 - są jeszcze ludzie którzy myślą.
matros61 / 217.113.229.* / 2013-07-29 20:02
Wynik Pana Rostowskiego jest na pewno niesprawiedliwy w świetle konkurentów ,których zapewne ponad połowa jest zapomniana przez Polaków i dopiero plebiscyt przypomniał ich nazwiska ale zgodny z jego aroganckim zachowaniem.
Polityczny , czyli na zasadzie -Iść w zaparte-, styl nikomu nie przysporzył przychylności.
W Sprawie KRUSU , na przykład , mógł śmiało powiedzieć że w obecnym układzie politycznym nic nie można zrobić i nikt ,nawet koalicjant , nie szczeknął by w tej sprawie.Za dużo Polityki czyli zakłamania w tej Jego "EKONOMII"
wodnik54 / 79.185.232.* / 2013-07-29 22:10
Dokładnie tak samo myślę jak napisaeś, czego zresztą wyraz niejako wynika z mojego wcześniejszego komentara.
mieczman / 2013-07-29 19:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dalej lubicie igrzyska, z dwu zer dokonujecie wyboru tego z małej litery! Żaden z naszych min.fin. nie prowadził własnej polityki finansowej!!! ponieważ był i jest na pasku mendel banku! a tam są nasze aktywa i po za własnymi dziećmi do wyżywienia i wychowania, tudzież wnuków! nie mamy nic swojego i dzieci też nie i wnuki też nie! teraz obciążają nasze prawnuki! i taka jest nasza wadza! brawo ipis ipo ilsd ipalkot i inne mendy!
defected / 83.6.31.* / 2013-07-29 19:48
To z nich powstają bańki a potem krachy gospodarcze. Jak tu mówić o najlepszym czy najgorszym ministrze (w jakich w ogóle kategoriach) i kim jesteście, żeby ich oceniać, skoro to nie ma znaczenia? Każdy, kto myśli (ale tak naprawdę myśli, a nie że myśli, że myśli ;)), doskonale wie, że nie sposób tego ocenić. Co byłoby, gdyby Rostowski z Tuskiem rządzili od 2005 roku? Co byłoby, gdyby Kaczyński z Gilowską rządzili od 2008 roku? Przecież wiecie (wiecie?), że stanu gospodarki nie należy oceniać w interwałach wyborów parlamentarnych. Naprawianie (a w przypadku Polski - budowanie) gospodarki to proces wieloletni i złożony. Jak jeden spieprzy w czasach prosperity, to drugi musi naprawiać w czasach kryzysu. Jak drugi nie wykorzysta szans w czasach prosperity to pierwszy musi nadganiać w czasach kryzysu. Kryzys to czynnik zewnętrzny, który rzuca się mrocznym cieniem na emocje Polaków i tyle. Można powiedzieć, że padło na Rostowskiego. Jak czytam w komentarzach, że Rostowski "to jełop" to myślę sobie - nic dziwnego, skoro takie argumenty to podstawa tego głosowania, to ja wracam do roboty i śmieję się z tego rankingu. Pozdro
defected / 83.6.31.* / 2013-07-29 19:51
Oczywiście miałem na myśli finanse, to na wypadek, gdyby komuś moja pomyłka przesłoniła istotę wypowiedzi i zamiast odpowiedzieć w temacie, będzie brandzlował się moją pomyłką ;))
arooo / 83.24.41.* / 2013-07-29 18:43
rozpasanie a nie zewnętrzne kłopoty, na choy nam stadion za dwa miliardy do którego przez najbliższe 20 lat dołożymy kolejne z 0,5 miliarda złotych, co to qrwa ma być? konkurs na lans roku? przywileje emerytalne, rozdęta administracja spowodowana burdelem prawnym jaki produkuje ten zyebany sejm, przyczyn kryzysu należy poszukać wewnątrz a nie na zewnątrz bo mądry dostosowuje się do warunków a głupi robi to co widać w POlskim rządzie, niemrawe sądy, prawo dla koleżków, i są efekty, czym mamy konkurować na świecie jak nie mamy przemysłu? obrotami w sieciach handlowych???
rer / 82.143.164.* / 2013-07-29 18:25
Najgorsze warunki wewnętrzne i zewnętrzne mieli Balcerowicz i Rostowski. Pierwszy w czasie transformacji a drugi w czasie permanentnego kryzysu świata finansów. Najlepsza koniunktura finansowa na świecie za Gilowskiej i Lubińskiej - szczyt koniunktury.
Cezar2012 / 31.11.217.* / 2013-07-29 18:20
Czy to może kogokolwiek dziwić? Ten niemota Rostowski, ani wiedzy, ani umiejętności wypowiedzi nie posiada. Jego zasługą jest chyba tylko "pochodzenie i wykształcenie brytyjskie".
Leh / 2013-07-29 18:10 / Bywalec forum
Nie brałem udziału w tej ankiecie ale teraz mogę powiedzieć że głosowałbym też na Leszka Balcerowicza. To był na pewno najlepszy minister. Długo takiego drugiego nie będziemy mieć.
twitter.com/stanczyka / 83.31.219.* / 2013-07-29 17:25
Nie będę wszystkich oceniał a zajmę się tylko dwiema skrajnymi postaciami tego zestawienia. Polska nie ma szczęścia do gospodarowania pieniędzmi i nie tylko chodzi o górę ale też rozdysponowanie na dole, czyli dostają pieniądze z układami a nie naprawdę ci co powinni. Balcerowicz trochę wprowadził w kapitalizm ale jako minister się nie sprawdził! z opłakanymi w skutkach reformach ofe to jeden z większych błędów. A Rostowski doprowadził kraj do zapaści! i jest nie porozumieniem na tym stanowisku! A dlaczego jest tak źle? bo Ministrowie finansów najpierw myślą o swoich finansach a potem o pąństwa
ajron569 / 83.31.34.* / 2013-07-29 16:58
nie dlatego, że jestem zwolennikiem PiS, ale dlatego, że za czasów jej urzędowania ten kraj wydawał się mieć swoje gospodarcze 5 minut pełnej stabilizacji i zarazem wzrostu.

Najnowsze wpisy