Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Balcerowicz nokautuje Rostowskiego. Oto najlepsi i najgorsi ministrowie finansów III RP

Balcerowicz nokautuje Rostowskiego. Oto najlepsi i najgorsi ministrowie finansów III RP

Wyświetlaj:
NAUCZONY / 178.37.177.* / 2013-07-29 11:10
Balcerek nie może dopuścić do likwidacji OFE bo by stracił swoje miejsce pracy i kradzieży.cześć pieniędzy z OFE już zniknęło bezpowrotnie przy likwidacji niestety ten przekręt wypłynie[...] na powierzchnię.Nauczka na przyszłość jest taka nikt z prywatnej instytucji nie dostanie wysokiej emerytury w Polsce ,to nie Niemcy.
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
pgrze / 217.172.234.* / 2013-07-29 10:57
smiesza mnie te dane a to z powodu ze internauci w wiekszosci odpowiadaja na takie pytanie nie z racji posiadanej wiedzy o tym co robi minister a to czy go lubia czy nie. Nie ma tu znaczenia wiedza, umiejetnosci etc.etc. , dlatego ranking ten nie jest wg mnie prawdziwy, i zeby nie bylo ja nie przepadazm za W.Rostowskim :)
fastryga / 94.42.189.* / 2013-07-29 10:38
natomiast kolesie jest wypełnione treścią. Pokazało to afera hazardowa rycha, zbycha, zdzicha, itd

ale przypomnę, tego chcieli "wykształceni z dużych miast" !

to oni chcieli być zadłużani, to oni chcieli zniszczyć służbę zdrowia i emerytury swoich rodziców i dziadków.
dojo / 188.116.35.* / 2013-07-29 10:31
RAnking powinien brac pod uwage czasy w jakich rzadzili ministrowie i dlugoscia ministrowania. Czas przelomu lat 89/90 i 91 nijak nie da sie porownac do reszy okresow, i wymagal wyjatkowych decyzji, bardzo bolesnych dla spoleczenstwa, inflacja w 91 byla bodjarze 651% i dzieki Balcerowi, zeszla do cywilizowanego poziomu. potem byly inne kryzysy, wiec Kolotko tez mozna wyroznic, Belke z (tez byl ministrem dosc dlugo i jego sprytny podatek, latwy i skuteczny na tyle, ze zaden z nastepnych ministrow go nie potrafi zniesc), Balc mial tzw. ikre zeby spoleczenstwu w oczy powiedziec co Sejm nabroil zeby sie ludzio prypodobac, za co zaplacil dymisja(czyli byl lojalny dla Polakow a nie dla Rzadu czy Premiera). Zytam nie mozna wlasciwie nic powiedziec, bo miala stosunkowo latwe czasy duzo wplywow z podatkow, male bezrobocie, dzieki zaciaganiu kredytow przez obywateli. Byli tez niezli urzednicy jak Raczko, Kluza, Gronicki, Olechowskiego nie bardzo Pamietam ze wzgledu na wiek, ale zawsze byl rozsadny. I jest tez Rostowski, niezly za walke z kryzysem, ale to nie sa takie kryzysy ka przed przystapieniem do UE. Wynik tzw, :zielonej wyspy mozna przypisac Rostowskiemu ale mial powaznego sojusznika w postaci doplat UE do budowy naszej infastruktury, bez tego nurkowalibysmy w czerwieni jak Hiszpania. Sa tez ministrowie, ktorzy za krotko rzadzili i nie powinnin w ogole byc ujeci w rankingu: na czele z Lubinska, ktora chciala miec tylko punkt w CV, i uciekla od odpowiedzialnosci (dla mnie jest najgorsza), Wojciechowski i Trenkner(z calym szacunkiem)
wojd / 78.30.70.* / 2013-07-29 10:22
Balcerowicz jako minfin zrobił rewolucję kosztem społecznym i polskiego przemysłu. Jak wysokie te koszty były, nie trzeba nikomu pokazywać. To widać gołym okiem do tej pory (uwłaszczenie nomenklatury i upolitycznienie gospodarki, praktyczna likwidacja kilku kluczowych gałęzi przemysłu, bezrobocie, rozwarstwienie społeczne - masy zepchnięte na margines, zamiast utworzenia z nich klasy średniej). Technokrata w latach 90-tych dostał wolna rękę od "przedstawicieli narodu" (sic!) i wykorzystał to dogłębnie. Natomiast po Rostowskim nie pozostanie NIC poza długami, które ktoś kiedyś będzie musiał spłacić. Co jest gorsze; dżuma czy cholera? Kto tym "fachowcom" w "imieniu całego narodu" dał prawo wprowadzania swoich akademickich recept na żywym organizmie? W czyim imieniu ci "fachowcy" przeprowadzają swoje reformy; czy tylko na podstawie modeli, które zostały zaakceptowane w zaciszu profesorskich gabinetów? Gdzie tkwi praprzyczyna błędu; czy jest to zdeterminowane polityczne? Przecież inteligencji tym panom nikt odmówić nie może. Ale skoro wskaźniki po ich receptach są tak dobre, to dlaczego (do Q..Nędzy!) przeciętni obywatele odczuwają pod rządami tych ekonomicznych cudotwórców, po tych ich wszystkich wspaniałych reformach, delikatnie mówiąc, dyskomfort?
Gluś / 153.19.35.* / 2013-07-29 09:57
bezczelnie kłamliwy i oszukańczy sondaż. Wiele osób, które znam głosowało. Wszyscy przeciwko Balcerowiczowi. Nie sądziłem, że Money też kłamie. Miałem ich za uczciwy portal.
lukasz.duran@gmail.com / 212.106.167.* / 2013-07-29 14:42
a kto twierdzi, że wśród tych osób które głosowały przeciw Balcerowiczowi w ankiecie nie ma twoich znajomych?ankieta jest anonimowa. twierdzisz że te "wiele osób" to przynajmniej tyle, ile głosowało pro Balcerowicz?
KMIEĆ, MARIAN. / 37.30.6.* / 2013-07-29 09:37
WY wszyscy począwszy od BALCEROWICZ I ROSTOWSKIEGO jesteście do dupy ekonomistami,za równo BALCEROWICZ który rozpieprzył przemysł, jak i ROSTOWSKI który udaje że jest wszystko w porządku,a POLSCE grozi to samo co w ISLANDII, nikt i nic nas już nie uratuje, żaden pseudo ekonomista i żaden cud nad WISŁĄ nie uratuje.
ważniak / 83.29.22.* / 2013-07-29 11:31
Polemizowałbym z tym stwierdzeniem :) ja moge uratować tylko mnie wybierzcie :) pierwszy dzień poobniżałbym wydatki i podatki wprowadził jedna równą emeryture dla wszystkich 110% mninimalnego wynagrodzenia i ręte 110% minimalnego+ brak opodatkowania wzamian emerytura nie byłaby waloryzowana. wprowadził bym liniowy vat, akcyze i cit 13% w picie wprowadził 4 progi podatkowe
rocznie rocznie
I 0%- od 0 do 12 000zł
II 5%- od 12 000,01 do 86 000zł
III 10%- od 86 000,01 do 100 000zł
IV 20%- od 100 000,01
mgr7 / 178.235.11.* / 2013-07-29 09:00
Durny , Bezsensowny i nieobiektywny ranking !!!
tuvok7 / 2013-07-29 09:15
Za to twój komentarz jest mądry, wyważony i obiektywny. Moje gratulacje
d`Annunzio / 2013-07-29 08:48
Przyznam, że dla mnie, jako dla socjologa, tego typu badania mijają się z celem. Pytanie: "Którego ministra oceniasz najlepiej?" jest sensowne tylko wówczas, gdy: a. daje się możliwość oceny różnych aspektów działania ministra i tym samym wystawienia mu kilku niezależnych not; b. głosujący w plebiscycie otrzymują materiały umożliwiające rzetelne porównanie. W przeciwnym razie badanie zmienia się w pomiar aktualnych nastrojów, sympatii i antypatii i nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwa oceną dokonań poszczególnych osób. Nie jest zatem dziwne, że to głosowanie sromotnie przegrywa aktualny minister.
Jaaaaaasdad / 85.112.201.* / 2013-07-29 09:57
A ja myślałem, że to efekt olbrzymiego zadłużenia, działań pozornych, kreatywnej księgowości, zawieszenia progu ostrożnościowego, podnoszenia podatków, nacjonalizacji składek do OFE i innych działań Rostowskiego. Jakoś mnie ten ranking nie dziwi. Dziwi mnie raczej to, że ten człowiek nie ogląda świata przez więzienne kraty.
Natter2 / 2013-07-29 08:38 / Tysiącznik na forum
Balcerowicz zaczynał ale nigdy nic niedokończył,tak było za Mazowieckiego i tak było za AWS Buzka.Nokautuje Rostowskiego ?Poprostu jeden nielepszy od drugiego, bzdurny ranking.Komu to potrzebne.
dsadsadsa / 83.238.4.* / 2013-07-29 08:41
No kochany przecież Balcerowicz wykonał swoją robotę na 5 z plusem. Dzięki usztywnieniu kursu dolara do złotówki chłopina pozwolił międzynarodowym bankow wydrenować pieniądze przy pomocy akredytywów dewizowych .
znafcaMONEY / 77.254.21.* / 2013-07-29 13:40
no dokładnie, do polski przywożono miliony jesli nie milardy dolarów na niezły procencik. Niezły wałek, zdaje sie ze wiekszy niz afera FOZZ ale na ten temat cisza jak makiem zasiał
1111111 / 217.67.201.* / 2013-07-29 08:56
Na OFE tez nieźle zarobił no i o kumplach bankierach nie zapomniał... pomimo, że już było wiadomo, że skończy się tak jak w Ameryce Południowej w momencie wprowadzania.
Mało jest chyba takich ministrów finansów, którzy orąbali Polaków na taką kasę i jeszcze ludzie się z tego cieszą.
Trochę pozaczynał robić dobrych rzeczy, ale jakoś nic nie dokończył.

5+? ja był dał 6+
Chcę być wolnym Człowiekiem / 212.160.172.* / 2013-07-29 08:25

Grupa Bilderberg oddelegowała tego zakalca do Polski by robił wrogą robotę !


Zgadzam się z tym stwierdzeniem. pan rostowski został nam odgórnie przydzielony i na nic się nie zdadzą negatywne opinie na jego temat.
Aktualny premier, nic nie zmieni, bo to marionetka odciągająca uwagę od działań zakulisowego rządu, którego reprezentantem jest właśnie najgorzej oceniony minister. Interesy tego zakulisowego rządu nie pokrywają się z interesami Polaków.
ri.co / 95.40.177.* / 2013-07-29 08:20
Grupa Bilderberg oddelegowała tego zakalca do Polski by robił wrogą robotę !
antyros / 83.238.95.* / 2013-07-29 08:07
Widać już mało kto pamięta jakie błędy popełniał Belka i tamtych czasów, po co ta ankieta, z niej nic nie wynika.........
ron2000 / 83.31.93.* / 2013-07-29 07:57
Z członka PZPR stał się konserwatywnym-liberałem.
Jestem pełen uznania. Szczerze życzę wszystkim takich poglądów, jakie p. prof. dziś prezentuje.
mordo ty moja / 83.7.49.* / 2013-07-29 07:38
Balcerowicz to największy złodziej,bo ukradł 9999 złotych z każdych 10 tyś. zł. i żadne psełdoeksperty tego nie zakrzyczą.

Najnowsze wpisy