Forum

Komentarze użytkownika "Leh"

Komentarze użytkownika: Leh

Re: czy juz czas na konwersje???

Leh / 2008-11-18 15:16 / Bywalec forum
Mnie wydawało się już kilka razy że jest czas na konwersję czy zakupy. Pierwszy raz po potężnych spadkach w styczniu. Wtedy już prze konwertowałem na szczęście tylko 5% swoich zasobów. Na początku sierpnia też mi się wydawało że już czas i znów się pomyliłem (na szczęście to znów była b.mała kwota). Teraz mi się wydaje że na hossę trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Re: złoto i monety czy warto??

Leh / 2008-11-16 23:53 / Bywalec forum
Ja nie inwestowałbym teraz w złoto bo: w styczniu 2003 uncja złota kosztowała 348 dolarów. W marcu 2008 uncja kosztowała ponad 1000 dolarów osiągając szczyt. Teraz spada i myślę że parę lat będzie spadać.

Re: Pomostówki i służba zdrowia. Premier nieugięty

Leh / 2008-11-08 15:42 / Bywalec forum
Zgadzam się z premierem: pomostówki dla tych, którzy ich naprawdę potrzebują albo powszechny system emerytalny bez emerytur pomostowych.
Leh / 2008-10-27 22:29 / Bywalec forum
10500

Re: To był dzień blue-chipów

Leh / 2008-10-27 17:19 / Bywalec forum
Dawno, dawno temu, w pewnej wiosce w Indiach pewien mężczyzna obwieścił, że będzie kupował małpy płacąc po $10 za sztukę.
Wieśniacy, widząc, że małp dookoła jest pod dostatkiem, wyruszyli do lasu, aby je łapać.
Mężczyzna kupił tysiące małp po $10, ale kiedy ich populacja zaczęła się zmniejszać, wieśniacy zaprzestali starań.
Mężczyzna zatem ogłosił, że zapłaci za małpę po $20. To sprawiło, że wieśniacy wzmogli starania i znowu zaczęli łapać małpy.
Wkrótce populacja małp jednak spadła jeszcze bardziej i ludzie zaczęli wracać do swoich gospodarstw.
Stawka została podniesiona do $25 , ale małp zrobiło się tak mało, że problemem było w ogóle zobaczyć jakaś małpę, a co dopiero ją złapać.
Mężczyzna zatem ogłosił, że kupi małpy po $50 za sztukę!
Ponieważ jednak musiał udać się do miasta w ważnych interesach, jego asystent pozostał w wiosce, aby prowadzić skup w jego imieniu.
Pod jego nieobecność asystent zaproponował wieśniakom:
Popatrzcie na tę ogromną klatkę i te wszystkie małpy,które skupił.
Sprzedam je wam po $25 , a gdy mężczyzna wróci z miasta, odsprzedacie mu je po $50 .
Wieśniacy wydobyli swoje oszczędności i wykupili wszystkie małpy.
I nigdy więcej nie zobaczyli już ani owego mężczyzny ani jego asystenta - tylko same małpy.
Witajcie na WALL STREET!

Re: GPW: Czarny piątek, czarny tydzień

Leh / 2008-10-24 21:00 / Bywalec forum
Opowiem Wam mój sen sprzed roku. Śniło mi się że Wig 20 obniżał swoją wartość i zbliżał się do poziomu 1300. Im bliżej był tej wartości to dynamika spadku była coraz większa. Gdy osiągnął poziom 1300 odbił się równie dynamicznie podążając ku wartości 2400. Tam nastąpiło jego wyciszenie. Obudziłem się i pomyślałem: Oj Leszek, ale miałeś popie....y sen. Teraz myślę że to mógł być proroczy sen.
Leh / 2008-10-16 20:50 / Bywalec forum
Co to jest 150 tys za 747 ?A co to jest 150 tys na podatnika???
Leh / 2008-10-16 15:46 / Bywalec forum
Nie widać także paniki wśród inwestorów. To jest chyba najgorsze.???
Leh / 2008-10-15 17:55 / Bywalec forum
Dokładnie się z tym zgadzam.

Re: W jaki fundusz włożyłwyś 75 000 zł. na lat 15 ?

Leh / 2008-10-14 16:05 / Bywalec forum
Ja akurat inwestuje w fundusze PKO/Credit. Polecam fundusz zrównoważony parasolowy. W czasie tej bessy stracił tylko 5%.
Leh / 2008-10-13 16:16 / Bywalec forum
Bardzo dziękuję za informację.

Re: Co podczas kryzysu zrobić z funduszami, lokatami i kredytami?

Leh / 2008-10-11 10:47 / Bywalec forum
Wiele ostatnio mówi się o gwarancji na depozyty bankowe. Mnie interesuje czy pieniądze inwestowane w TFI mają jakieś gwarancje? Czy TFI może zbankrutować? I co wtedy z pieniędzmi tam zainwestowanymi?
Leh / 2008-10-11 10:42 / Bywalec forum
Wiem że jest ograniczenie. Ale po co to ograniczenie jest narzucone? Gdyby ograniczenia nie było fundusze emerytalne mogłyby zarobić więcej?

Re: Co podczas kryzysu zrobić z funduszami, lokatami i kredytami?

Leh / 2008-10-09 18:46 / Bywalec forum
Skoro powszechnie mówi się że długoterminowe inwestowanie w akcje jest bezpieczne i przynosi największe zyski (w porównaniu do lokat, obligacji czy bonów skarbowych) to dlaczego fundusze emerytalne które inwestują przecież długoterminowo nie inwestują 100% swoich aktywów w akcje? Zarobiłyby przecież więcej. No chyba że długoterminowe inwestowanie w akcje wcale nie jest bezpieczne?
Leh / 2008-10-06 18:50 / Bywalec forum
Jak jesteś taki mądry to może wytypujesz notowanie na koniec tego tygodnia?

Najnowsze wpisy