Forum

Komentarze użytkownika "Leh"

Komentarze użytkownika: Leh

Re: Rekord w USA, wzrosty w Europie a WIG20 nie dał rady

Leh / 2013-03-28 20:32 / Bywalec forum
Tak rok temu doradca z open finance doradził mi Gold Traker - fundusz oparty na złocie. I co? Złoto spada a ja tracę. Powodzenia.

Re: Rekordy wszech czasów w USA. Co dalej na GPW?

Leh / 2013-04-12 16:58 / Bywalec forum
Dow Jones Industrial bije rekordy wszech czasów. Osiągnął już poziom 14800. Do ilu może dojść? Myślę że do 16000 może dojść. A potem? Na dół i to ostro. Pretekst się zawsze znajdzie. A jak Dow Jones będzie spadał to cała Europa będzie spadać razem z WIG-iem 20.

Re: PIT-28: Kto i do kiedy musi go złożyć?

Leh / 2013-04-24 22:37 / Bywalec forum
W przypadku najmu masz dwie możliwości do wyboru.
1. Rozliczasz na PIT-36 do końca kwietnia. Płacisz wtedy 18% od dochodu bo możesz odliczyć koszty (np. remont wynajmowanego lokalu)
2. Rozliczasz na PIT-28 do końca stycznia. Płacisz 8,5% ale od przychodu tzn że nie możesz odliczyć żadnych kosztów. (tj tzw ryczałt).

Re: Gowin znów o zarodkach. Chodzi mu o....

Leh / 2013-04-24 23:46 / Bywalec forum
Chciałbym aby rząd zajął się poważnymi problemami a nie szukał tematów zastępczych do których zaliczam "in vitro".

Re: Recesja w Hiszpanii. Będzie wyprzedaż akcji?

Leh / 2013-04-30 12:29 / Bywalec forum
Oj! Będzie wyprzedaż, będzie. Dzisiaj to tak cienko. Prawdziwa wyprzedaż się zacznie jak Stany dadzą sygnał. A tam się niedługo zacznie bo przecież ich indeksy są na górze. A jak coś jest na górze to musi spaść.

Re: Alior Bank podał wyniki. Ile zarobił?

Leh / 2013-05-10 10:17 / Bywalec forum
Jak to jest? Banki nie wytwarzają żadnych dóbr a mają tak duże zyski. Żyją z lichwy!!!

Re: Zysk netto Pekao SA powyżej prognoz analityków

Leh / 2013-05-10 10:38 / Bywalec forum
Jak to jest? Banki nie wytwarzają żadnych dóbr a mają tak duże zyski. Żyją z lichwy!!!

Re: Zobacz, jakie wyniki podał bank ING BSK

Leh / 2013-05-10 12:10 / Bywalec forum
Jak to jest? Banki nie wytwarzają żadnych dóbr a mają tak duże zyski. Żyją z lichwy!!!

Re: Dług Skarbu Państwa wyniósł niemal 826 mld złotych

Leh / 2013-05-20 17:30 / Bywalec forum
Jak Rostowski ponosił VAT z 22% na 23% to się tłumaczył że podnosi po to aby można było zmniejszyć dług. Podobnie jak zmniejszali składkę do funduszy emerytalnych z 7,30% na 2,30% w maju 2011 to też dlatego żeby zmniejszyć dług. A tymczasem dług rośnie. Scyzoryk mi się otwiera.

Re: Dług Skarbu Państwa wyniósł niemal 826 mld złotych

Leh / 2013-05-20 17:32 / Bywalec forum
Oni jak odejdą to jeszcze sobie należytą odprawę wezmą. Tak z kilkanaście miliardów.

Re: Dług Skarbu Państwa wyniósł niemal 826 mld złotych

Leh / 2013-05-20 17:42 / Bywalec forum
Ja też na nich głosowałem bo wydaje mi się że inni to jeszcze większe pajace. PISiory to tylko potrafią do Smoleńska nawiązywać. A Gasipies? Ten to przede wszystkim zalegalizowałby małżeństwa pedalskie. A co dalej?

Re: Historyczne rekordy w USA. Co z akcjami spółek z GPW?

Leh / 2013-05-20 22:25 / Bywalec forum
To jak długo DJ będzie szedł w górę???

Re: Bernanke wywołał burzę. Co czeka nas w czwartek?

Leh / 2013-05-23 10:22 / Bywalec forum
Popłyną zwłaszcza że są na górze a z góry na dół to się lekko i szybko płynie.

Re: Dług Skarbu Państwa wyniósł niemal 826 mld złotych

Leh / 2013-05-23 16:51 / Bywalec forum
Widzimy. Ten dług będzie ciągle rósł. Ale co ja mogę z tym zrobić. Ja sam nie mam żadnych kredytów. Rozumiem że czasem można wziąć jakiś kredyt czy to na rozruch firmy czy akurat chcę sobie kupić coś na co mam ochotę. Ale nie może być to zbyt często. Za to że chcemy mieć to coś od zaraz płacimy przecież wyższą cenę (cena kredytu). Tragedią jest jeżeli bierzemy kredyt na spłacenie innego kredytu bo koszty gwałtownie wzrastają a wtedy tylko krok od niewypłacalności.

Re: Rząd zagarnie nasze składki do OFE? Właśnie nad tym pracuje

Leh / 2013-05-29 11:49 / Bywalec forum
Jestem ciekaw czy autor porównania OFE z ZUS-em uwzględnił że od każdego wpłaconego 100 zł OFE pobiera prowizję 3,5% (a wcześniej to nawet niektóre OFE pobierały 10%)a ZUS nie pobiera.

Najnowsze wpisy