Forum

Komentarze użytkownika "Leh"

Komentarze użytkownika: Leh

Re: Giełda sposobem na oszczędzanie. Zobacz jak

Leh / 2011-11-08 21:43 / Bywalec forum
Bardzo mnie dziwi że ludzie na stanowiskach proponują ludziom oszczędzanie a sami nie stosują się do swoich rad zaciągając raczej kredyty.

Re: Stało się, NBP wkroczył do akcji

Leh / 2011-11-23 12:05 / Bywalec forum
Euro jest akurat droższe o 1 grosz w porównaniu do ceny z północy.
Leh / 2012-01-19 17:06 / Bywalec forum
Trzeba mieć orzeczenie o niepełnosprawności z Urzędu Miasta lub orzeczenie o niezdolności do pracy z ZUS-u.
Leh / 2012-01-19 17:10 / Bywalec forum
Tak można to interpretować.

Re: Czy można odliczyć wydatki na leki?

Leh / 2012-01-28 21:02 / Bywalec forum
Jeżeli ktoś ma rentę to ma ją przyznaną na podstawie orzeczenia ZUS o częściowej lub całkowitej niezdolności do pracy. Czyli taka osoba może odliczać wydatki na leki. Jeżeli ktoś ma emeryturę to ma ją przyznaną na podstawie osiągniętego wieku a więc to nie kwalifikuje do odliczenia wydatków na leki.

Re: Przedłużenie wieku emerytalnego. Rząd pracuje

Leh / 2012-02-06 16:33 / Bywalec forum
Ja mogę pracować do 67 lat ale niech wszyscy pracują do 67 lat bez wyjątków. Łącznie z żołnierzami, policjantami, górnikami, nauczycielami itd. Bo czy praca policjanta czy nauczyciela jest cięższa od pracy robotnika na budowie??? Poza tym każdy wybiera sobie zawód taki jaki chce, nikt mu tego nie narzuca.

Re: Przedłużenie wieku emerytalnego. Rząd pracuje

Leh / 2012-02-06 18:23 / Bywalec forum
Tu nie masz racji. Polak nigdy z własnej woli nie odłoży na emeryturę z dwóch powodów:
1. Nie odłoży bo nie ma z czego,
2. Nawet jak zacznie coś odkładać to przed emeryturą będzie miał kilka ważniejszych wydatków i spożytkuje te pieniądze.

Re: Przedłużenie wieku emerytalnego. Rząd pracuje

Leh / 2012-02-06 18:26 / Bywalec forum
Czy ktoś wie jaka jest średnia długość życia w Niemczech, Francji i Polsce. Tak mi się wydaje że w Polsce żyje się krócej.

Re: Przedłużenie wieku emerytalnego. Rząd pracuje

Leh / 2012-02-06 19:32 / Bywalec forum
Jestem za. Czy ktoś jeszcze.

Re: Referendum emerytalne odrzucone przez Sejm

Leh / 2012-03-30 22:50 / Bywalec forum
Ja tam mogę pracować nawet do 70 lat ale pod warunkiem że wszyscy będą jednakowo płacić składki ZUS i wszyscy będą przechodzić na emeryturę w tym samym wieku. Mam tu na myśli rolników, policjantów, górników, strażaków. nauczycieli itp Święte Krowy. Poza tym dlaczego jedni mają tzw. prawa nabyte a inni nie!!!

Re: MFW chce więcej pieniędzy od państw członkowskich

Leh / 2012-04-19 23:28 / Bywalec forum
Przez wiele lat ludzie (państwa) żyli na kredyt. Ale przyszedł czas spłaty tych kredytów. Dopóki rządy państw swoich deficytów budżetowych nie zamienią na nadwyżki budżetowe i tym samym nie zaczną spłacać długów to będzie coraz gorzej. Tworzenie funduszy ratunkowych przez MFW może tylko w czasie odsunąć katastrofę ale jej nie zapobiegnie. Bo to wygląda tak że na spłatę kredytu zaciąga się nowy kredyt zwiększając obciążenie. A kto jutro udźwignie większe obciążenie skoro dziś to mniejsze obciążenie jest nie do udźwignięcia.

Re: Czy już sięgnęliśmy dna? Warto zacząć kupować akcje?

Leh / 2012-06-18 19:14 / Bywalec forum
Tak mi się coś wydaje i wcale bym się nie zdziwił gdyby WIG20 na przestrzeni rok, półtora roku zaliczył poziom 900 (dziewięćset). Wtedy będzie można kupować akcje.

Re: Polska giełda jedną z najgorszych w Europie

Leh / 2012-06-29 17:02 / Bywalec forum
Gdy polska giełda jest niżej niż giełdy zachodnie to zwykle zapowiada to spadki.

Re: Kaczyński: PiS sprzeciwia się podatkowi katastralnemu

Leh / 2012-06-30 13:02 / Bywalec forum
Zawsze głosowałem na PO ale jeżeli Tusk wprowadzi podatek katastralny to już nigdy na nich nie zagłosuję. PIS będzie miał mój głos. Czy inni "POpaprańcy" też tak postąpią???

Re: GPW: Sprawdź, co ciągnie WIG20 w dół

Leh / 2012-07-02 16:15 / Bywalec forum
Pisze Pan że polskiej giełdzie ciążą słabe dane dotyczące gospodarki. A od kiedy to giełda kieruje się stanem naszej gospodarki. Gdyby tak było to WIG 20 powinien być na poziomie przynajmniej 6000. Myślę że WIG20 zapowiada od jutra ostre spadki na całym świecie.

Najnowsze wpisy