Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Referendum emerytalne odrzucone przez Sejm

Referendum emerytalne odrzucone przez Sejm

Money.pl / 2012-03-30 18:18
Komentarze do wiadomości: Referendum emerytalne odrzucone przez Sejm.
Wyświetlaj:
taddeo02 / 2012-03-31 07:57
Przyznam szczerze i uczciwie, czegoś nie rozumiem :(
Reforma jest potrzebna, co więcej konieczna. System emerytalny skonstruowany na repartycji nie sprawdza się i o tym chyba wszyscy wiemy i z tym faktem wszyscy się zgadzamy. Próby zmiany systemu podjęte przez rządy AWS w ostatnim roku zostały storpedowane przez rządy obecnej koalicji. Nie rozumiem dlaczego społeczeństwo zgodziło się na zmniejszenie składki odprowadzanej do OFE gdzie kapitał w zależności od Funduszu jest lepiej lub gorzej wypracowywany, ale jest realny nie fikcyjny jak w przypadku kapitału indywidualnego gromadzonego na indywidualnym koncie w ZUS. Podwyższanie wieku emerytalnego bez innych realnych decyzji jest dla mnie fikcją ponieważ tak naprawdę przedłuża działanie systemu, który się nie sprawdza i biorąc pod uwagę jakość polityki prorodzinnej za 40 lat raczej nic się nie zmieni, co więcej może być jeszcze gorzej. Upór PO co do podnoszenia wieku emerytalnego i jego kryptokoalicjanta Ruchu Palikota jest dla mnie zupełnie niezrozumiały. O PSL nie wspomnę, oni z każdym są w koalicji oprócz PiS (ciekawe dlaczego?).
Pytanie, dlaczego więc nie stać naszych "elit" politycznych na wypracowanie realnie funkcjonującej reformy emerytalnej, akceptowalnej przez większość społeczeństwa opartej chociażby na woli ubezpieczonego gdzie chce budować swoją emeryturę? Bo ja osobiście wolałbym wpłacać do OFE taką składkę jaką z woli łaskawie nam rządzących wpłacam do ZUS-u, a do ZUS-u wpłacać składkę jaką odprowadzam teraz do OFE. Co więcej rozumiem i akceptuję fakt, że Fundusz musi zarabiać i z mojej składki oprócz gromadzenia kapitału na moją emeryturę, Fundusz musi jeszcze coś zarobić, ale to jest moja wola, której w państwie niby "prawa" i pod hasłami "obywatelskości" zrobić nie mogę :(
O KRU-sie nie wspomnę nic, bo post i tak za długi.
Kończąc, wczorajszy dzień pokazał gdzie politycy mają społeczeństwo i co o nim myślą. Nie wiem czy uczestnictwo w życiu społecznym poprzez głosowanie ma jakikolwiek sens, bo po wyborach i tak mają nas głęboko gdzieś.
pajchiw / 2012-04-02 16:17 / Tysiącznik na forum
Polacy zgodzili się na skok, na OFE, ponieważ nic z tego nie rozumieją. Wydłużenie wieku emerytalnego jest łatwiejsze do pojęcia.
To raz.
A dwa: rząd i tak będzie musiał zabrać CAŁE OFE, żeby dotrwać do końca kadencji.
Najlepsze szopki jeszcze przed nami Kolego...
taddeo02 / 2012-04-02 18:52
Bałem się takiej odpowiedzi :( No cóż, poważnie trzeba zastanowić się nad innym rozwiązaniem, niż życie w "sielance" w kraju nad Wisłą. Wiele rzeczy jestem w stanie zrozumieć i zaakceptować, tłumaczonych siłą wyższą, czy koniecznością, ale sposób informowania społeczeństwa o prawdziwym stanie gospodarki i finansów publicznych przez rządy III RP to po prostu żenada.
Dzięki za komentarz i powodzenia życzę
taddeo02
FDFD / 83.23.235.* / 2012-03-31 06:26
AKCJA WYBORCZA SOLIDARNOŚĆ "AWS" WPROWADZIŁA OFE I ZAPOCZĄTKOWAŁA LIKWIDACJĘ SYSTEMU GWARANTOWANYCH EMERYTUR ZUS - TAK DLA PRZYPOMNIENIA
syzrk / 2012-03-31 00:38
Osobiście uważam że powinno się całkowicie zlikwidować system emerytalny. Wtedy ludzie sami by myśleli o swojej przyszłości i nie mósieli łożyć pieniedzy na obecnych emerytów nie mając pewności że sami takie emerytury otrzymają. Mówienie o tym że "MAM PRAWO" do emerytury w takim czy innym wieku byłoby wtedy śmieszne. Czy Wy sobie zdajecie sprawe że w chwili obecnej na 1 emeryta pracuje 4 osoby a państwo i tak ponad 12% całego budżetu wydaje na dopłaty do ZUS-u (dla porównania 0,4% na walke z bezrobociem a 0,8 na polityke prorodzinną)? Pomyślcie co będzie kiedy na 1 emeryta będzie pracowała 1 osoba. Czy naprawde chcecie żeby 50-60% wszystkich podatków jakie płacicie poszło na emerytury ? A gdzie infrastruktura, walka z bezrobociem, polityka prorodzinna, służba zdrowia ? Każdy z was ma budżet domowy i wie że jak dużo wydaje na jedne cele to brakuje na innne.
gazeta240 / 2012-03-30 23:48
Zwycięzca jest tylko jeden. Dzisiaj zwyciężył KRUS. Dopóki po naszej ziemi będzie stąpał choć jeden potencjalny wyborca PSL dopóty nie będzie żadnego referendum w sprawie emerytur. "Referenda referendami a sprawiedliwość musi być po naszej stronie" - powiedziała matka do Pawlaka, czyż nie tak było?
leoo7 / 2012-03-30 23:44
....wybrańcy narodu sprzeciwili się woli narodu...ich dni są policzone....gdzie sa prawa nabyte pracowników w prywatnych w firmach....kto im zabrał trzynastki, wysługę lat, fundusze socjalne, a przedewszystkim...godność...
Zatroskany o Polskę / 83.25.250.* / 2012-03-30 22:55
Demokracja okazała swoją słabość. Tchórzliwi politycy odrzucili wolę społeczeństwa o przeprowadzenie referendum w ważnej kwestii społecznej. W takim przypadku, kiedy nie ma mowy o rozwiązaniach prawnych można spodziewać się rozwiązań siłowych tj. rozruchów ulicznych. To kwestia czasu. Tusk z Pawlakiem zrobili sobie teatr z sprawy, która dotyka większości Polaków. Nie przedstawiono żadnych poważnych argumentów, to wszystko ma służyć tylko spłacie zadłużenia wobec finansejry światowej. Kłamstwa tego rządu przeszły wszelkie granice.
TGV / 174.77.127.* / 2012-03-30 22:53
Mam juz haslo wyborcze na nastepne wybory!
CHCESZ PRACOWAC DO 100 LAT i JEDEN DZIEN DLUZEJ?
GLOSUJ NA PO I PSL!!!!!!!
Leh / 2012-03-30 22:50 / Bywalec forum
Ja tam mogę pracować nawet do 70 lat ale pod warunkiem że wszyscy będą jednakowo płacić składki ZUS i wszyscy będą przechodzić na emeryturę w tym samym wieku. Mam tu na myśli rolników, policjantów, górników, strażaków. nauczycieli itp Święte Krowy. Poza tym dlaczego jedni mają tzw. prawa nabyte a inni nie!!!
JanuszPOlikot / 2012-03-30 23:02 / Tysiącznik na forum
Nie bój nic już "oni" POmyślą abyś POpracował ...
troche prawdy / 188.95.29.* / 2012-03-30 22:28
http://demotywatory.pl/1615643/Rzeka

Rzeka w przeciwieństwie do władzy potrafi oderwać się od koryta.
troche prawdy / 188.95.29.* / 2012-03-30 22:40
http://demotywatory.pl/3751034/Wnusiu-zabierales-mi-dowod

"wnusiu zabrałeś mi dowód żebym nie głosowała, teraz ja zobiorę ci miejsca pracy"

rudy pionokio ma tylko doskonałe pomysły
Liberał65 / 83.8.125.* / 2012-03-30 22:23
Jedno jest pewne - system w tej formule na pewno się rozsypie. Nie wiadomo tylko jak szybko. Rząd nie może robić w takich sprawach referendum, bo nie ma sensu aby na to pytanie odpowiadali Ci, których to nie dotyczy. Jasne, że samo wydłużenie wieku emerytalnego to za mało, ale na pewno jest to jeden z elementów. W ramach uwalniania gospodarki i rozwijania przedsiębiorczości powinno się prywatyzować państwowe firmy, likwidować koncesje i przywileje a ludzie będą sami potrafili o siebie zadbać. Na razie, poza populistycznymi hasłami opozycji, która nic z tego co mówi sama by nie zrobiła będąc u władzy nic sensownego nie wynika.
JanuszPOlikot / 2012-03-30 22:01 / Tysiącznik na forum
Ten "Żond" to POrażka.....
a szkoda gadać / 83.28.86.* / 2012-03-30 22:00
Przeczytajcie Orwella polecam.
Tam koń pracował do śmierci bo tak mu wmówiono.
Później zamiast na cmentarz zawieziono go do masarni i sprzedano.
Dla jego dobra oczywiście
cis / 91.149.210.* / 2012-03-30 22:48
Do fabryki kleju konika oddali.
Lysy 25 / 77.255.188.* / 2012-03-30 21:30
Głupi ludzie dalej myślą, że mogą dostać za 20 lat jakieś tam emerytury.
W rzeczywistości emerytur nie będzie żadnych albo takie na parę piw a ZUS to robienie obywateli w bambuko.

Państwowe socjalistyczne barachło bankrutuje... a kapitalistycznej alternatywy NIE MA.

Trzeba będzie biednieć i oszczędzać na emeryturę własną... albo zdychać pod płotem.
TooskZlikwidujPrzywileje / 87.205.163.* / 2012-03-30 22:02
Ależ to próbuje Tusk obywatelom powiedzieć.
Może nie tak dosadnie ale sens jest taki.
PIS próbuje jeszcze ratować to przynajmniej przez parę lat,np. zwiększając składki od najbogatszych,na zasadzie teraz od nich zabieramy pieniądze a o emerytury(odpowiednio oczywiście wyższe) niech się martwią rządy za 20,30lat.
Dlatego dla mnie jest dziwne że wśród protestujących są ludzie młodzi, bo to na nich próbuje się przerzucić rosnące koszty przyszłych emerytur.
Redakcja Forum / 190.242.40.* / 2012-03-30 21:18


Informujemy KijNaJarkaZboczkaRyj, że nasz dział prawny już podjął działania, by ustalić pana tożsamość. Odpowie pan za wszystko, co jest łamaniem prawa. Archiwizujemy chamstwo, zniesławienie i inne nadużycia KijNaJarkaZboczkaRyj. Jeśli wydaje się panu, że jest bezkarny, to proszę się spodziewać, że niedługo będzie pan wyprowadzony z błędu.

Ostrzegamy i radzimy natychmiast opuścić to forum.
KijNaKurduplaRyj / 111.92.174.* / 2012-03-30 21:32
Wpis usunięty ze względu na regulamin forum.
JanuszPOlikot / 2012-03-30 21:57 / Tysiącznik na forum
POeto zmień płytę.....Wystarczy twoich POpisów..
Redakcja forum / 2012-03-30 21:37 / Administracja forum
A teraz pan uwierzy?

Informujemy KijNaJarkaZboczkaRyj, że nasz dział prawny już podjął działania, by ustalić pana tożsamość. Odpowie pan za wszystko, co jest łamaniem prawa. Archiwizujemy chamstwo, zniesławienie i inne nadużycia KijNaJarkaZboczkaRyj. Jeśli wydaje się panu, że jest bezkarny, to proszę się spodziewać, że niedługo będzie pan wyprowadzony z błędu.

Ostrzegamy i radzimy natychmiast opuścić to forum.
JanuszPOlikot / 2012-03-30 22:04 / Tysiącznik na forum
POpieram POgonić łobuza.....
Redakcja forum / 2012-03-30 21:40 / Administracja forum
Pan czegoś nie rozumie. My się nie bawimy w zwalczanie chamstwa. My nie pozwolimy żeby pan niszczył forum i nasz portal. Zbyt wielu ludzi tu pracuje, by nasi prawnicy mogli pozwolić na łamanie prawa i naszych interesów. Jeśli pan nie zniknie z forum, spotkamy się w sądzie. Ostrzegamy. Mamy już pewne doświadczenie w docieraniu do takich jak pan.
KijNaKaczyRyj / 213.215.169.* / 2012-03-30 21:16
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy