Forum

Komentarze użytkownika "sabinach"

Komentarze użytkownika: sabinach

Dywidenda a podatek

sabinach / 2011-08-01 10:48
Na konto spłynęły mi ostatnio dywidendy za akcje Tauronu i GPW swoją drogą to domyśliłam się że to dywidendy bo w tytule przelewu ani słowa o dywidendzie tylko "wolne środki z rachunku" ale do rzeczy czy kwoty które zostały przelane są już pomniejszone o podatek czy też będzie trzeba z nich rozliczyć się samemu w pit.To moje pierwsze dywidendy i stąd pytanie.Dziękuję!
sabinach / 2011-04-12 09:21
W takim razie jakie fundusze polecasz "opiekunie inwestora_pl" konkretnie. Jestem klientem mBanku i Multifundu a w swoim portfelu mam już jednostki ok. 5 TFI a kolejne oszczędności chcę powierzyć innym TFI bo to zawsze bezpieczniej zważywszy na różne polityki inwestowania.

Które TFI: Quercus,Noble Fund czy Legg Mason?

sabinach / 2011-04-11 17:41
Witam! Proszę o pomoc w wyborze TFI spośród ww. Interesują mnie z ich oferty fundusze akcji tj. Legg Mason Akcji FIO, Quercus agresywny i Noble Fund Akcji nie tyle opłaty za zarządzanie czy zakup co polityka inwestowania,stabilność i szanse na zysk oczywiście.Mogę co prawda czytać prospekty na stronach towarzystw ale ten cały język bankowy nie jest dla mnie zbyt jasny stąd pytanie do Państwa o Wasze doświadczenia w tej dziedzinie.
sabinach / 2011-01-14 09:55
Bardzo dziękuję! jak zwykle można liczyć na Pani cenne porady. Pozdrawiam!

PIT przez internet -jak wypełnić UPL?

sabinach / 2011-01-13 12:31
Witam! w ubiegłym roku składałam razem z mężem pit37 w formie tradycyjnej a pit38 wystawiony tylko na mnie drogą elektroniczną.W tym roku chciałabym oba te pity wysłać przez internet.Zanim jednak to zrobię muszę wypełnić druk UPL w którym jako małżonek chcę upoważnić męża-podatnik do złożenia zeznania w moim imieniu.I tu moje pytanie czy muszę to zrobić jeśli w 2010r nie miałam dochodów wykazywanych w pit37a tym samym nie mam obowiązku rozliczać się sama tylko chcemy rozliczyć się wspólnie.Czy jeśli w ubiegłym roku sama rozliczałam elektronicznie pit 38 to które z nas teraz w UPL musi kogo upoważnić.Ja pit38 również w tym roku zamierzam wysłać on-line.
Z góry dziękuję!

Szukam wykazu materiałów budowlanych od których mogę odliczyć Vat?

sabinach / 2010-04-22 12:47
Mam prośbę o podanie linków gdzie mogę takowy wykaz, jak w temacie, znaleźć.Nie chce zaśmiecać forum kolejną dłuuuugą listą materiałów z pytaniem od których odliczyć a od których nie Vat. Będę wdzięczna.
sabinach / 2010-03-04 18:56
Ok. moja strata wynosi 8,72zł w poz.30 podstawa opodatkowania jest 0 ,nadpłata i niedopłata też 0 i taki "zerowy pit dostarczyć trzeba tylko dla formalności? dobrze to rozumuję?
sabinach / 2010-03-04 11:07
Wielkie dzięki p.Belladonno!.Stratę mam w poz.56 cz.E.Tak więc ją rozlliczam jak dobrze rozumiem na pit 38 a niezależnie od tego wypełniam pit 37 w którym rozliczam zyski z umów o pracę.Czy muszę tę stratę wykazać w tegorocznym rozliczeniu czy mogę w przyszłorocznym aby w ten sposób zmniejszyć należny podatek ze sprzedanych w 2010r. z zyskiem akcji?

Gdzie rozliczyć i czy wogółe stratę z pit 8c?

sabinach / 2010-03-03 11:10
Na picie 8c nie wykazałam przychodu-brak obrotu akcjami jedynie stratę wynikającą z kosztów uzyskania przychodu a nie zbycia papierów wartościowych.Czy muszę ją wykazać w tegorocznym pit? I na jakim formularzu pit 38? czy może pit 37-bo rozliczam się z mężem?
Dziękuję!

Re: pit 8c za "odsetki"

sabinach / 2010-03-01 17:09
Podpinam się pod temat bo mam również pytanie odnośnie pit 8c.Otóż rozliczam się z mężem-pit 37 Na picie 8c nie wykazałam przychodu-brak obrotu akcjami jedynie stratę wynikającą z kosztów uzyskania przychodu a nie zbycia papierów wartościowych.Czy muszę ją wykazać w tegorocznym pit 37.Dziękuję!
sabinach / 2009-05-14 17:57
ok tylko jeden mały problem kiepski angielski i pojęcia nie mam jak sie do tego zabrać może jakieś wskazówki
sabinach / 2009-05-14 17:13
zapewne tak ale trzeba taki program mieć będę wdzięczna za info ewentualnie link do pobrania

Co sądzicie o tych spółkach?

sabinach / 2009-05-13 10:41
Pytanie jak w temacie czy warto w nie zainwestować?
Cormay
Fasing
Forte
Lccorp
Armatura

Dzięki za sugestie!

Szukam strony z analizą tech.spółek

sabinach / 2009-05-12 19:59
Witam!poszukuję strony jak w temacie ale takiej aby można podać załóżmy wartość wskaźnika RSI=31 i program pokazuje wszystkie spółki które odpowiadają tym kryteriom.Dzieki!

Obligacja BZ WBK Platinium+

sabinach / 2009-04-19 14:00
Bardzo proszę o Państwa opinie o ww.produkcie bo ostatnio znajomy mi go gorąco polecał jako korzystną lokatę kapitału co sądzicie?
http://dlaciebie.bzwbk.pl/72272
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy