Forum

Komentarze użytkownika "sovq"

Komentarze użytkownika: sovq

Re: Komentarze do portfela "sovq"

sovq / 2008-01-23 00:06 / portfel
Dzisiaj nauczyłem się chyba ważnej lekcji. Wielu o tym pisało, ale nigdy do mnie w pełni to nie docierało - chodzi o tezę "Nie da się przewidzieć zachowania rynku". Z tego wynika także, że nie da się podejmować dobrych i złych decyzji inwestycyjnych. Mogą być one co najwyżej racjonalne lub nieracjonalne.

Re: Komentarze do portfela "sovq"

sovq / 2008-01-21 18:53 / portfel
Heh, a jednak sprzedałem Praterm :) - Nie mogłem się oprzeć promocji na KGN i ECH - wskaźniki biją rekordy. Poza tym, cieszy mnie, że w tak młodym wieku przeżywam ogromne straty - takie doświadczenie uczy pokory :) i poza tym na razie, inwestowane kwoty jeszcze nie są na tyle duże żebym miał bez tego umrzeć z głodu. Jak stracę 50% to zastanowię się czy Graham ma zawsze rację :>
sovq / 2008-01-19 01:54 / portfel
Kącik predykcyjny - part 2; uważam, że rynek zbliża się już do średnioterminowego dołka - choć pewnie są to marzenia ściętej głowy. Zgodnie z oczekiwaniami PGE rozwiązała KDT z dostawcami energii - może coś z tego będę miał :>. Obawiam się także irracjonalizmu na rynku numizmatów - z niego powoli zaczynam się wycofywać.

Re: Komentarze do portfela "sovq"

sovq / 2008-01-19 01:49 / portfel
Zastanawiam się co za masochizm przeze mnie przemawia, że nie odpowiadam na wezwanie Dalkii Polska na Praterm po 51 - cena musi przecież spaść (zmniejszenie limitów emisji CO2, średnie fundamenty w stos. do pozostałych z sektora, zły nastrój na szerokim rynku). Widać, że wraz z długością posiadania danej spółki rośnie sentyment do niej :) Kusi mnie także, żeby znowu dokupić Kogeneracji - nie wierzę, że nikt nie widzi, że na papierze trwa wyprzedaż jakich mało... Sprzedałem Cersanit; ostatnio tracę zaufanie do Sołowowa, a poza tym uznałem, że spółka była przewartościowana.

Re: Komentarze do portfela "sovq"

sovq / 2007-12-05 23:31 / portfel
Kącik predykcyjny; (żebym potem mógł mówić; "a nie mówiłem" :))
- Echo dzieli swój kapitał na spółki z.o.o., nazywając je Projekt Echo-(liczba) - niepokoję się tym, tym bardziej, że jedna z tych spółek została w całości sprzedana Cersanitowi - wysłałem maila z zapytaniem do spółki. Myślę, że coś się będzie działo na walorach ECH w najbliższym czasie
- Spółki energetyczne - przymierzam się do zakupu Kogeneracji - po pierwsze z powodu niezłych fundamentów, po drugie; IV i I kw są zawsze dla spółki dobre; po trzecie; w długim terminie liczę na zwiększenie się dynamiki w sektorze z powodu prywatyzacji PGE (uważam, że pojawienie sie konkurencji na GPW nie osłabi, a wzmocni obecne spółki z sektora)

Re: Komentarze do portfela "sovq"

sovq / 2007-11-27 18:29 / portfel
Cóż, dzieje się to czego się obawiałem - spadki...
Nie ma już żadnego wsparcia (choć, ostatnio podważam sens AT,w ogóle)
Wierzę, że solidne fundamentalnie spółki prędzej czy później się podniosą - tylko szkoda, że niektóre z nich będę musiał sprzedać ze stratą (WSP muszę sprzedać przed końcem roku). Kupiłem także ECH w promocji - problem jedynie w tym, że chyba nikt inny nie widzi tej promocji :/
sovq / 2007-11-08 21:24 / portfel
i z tego co widać - trafnie...
sovq / 2007-11-06 21:43 / portfel
Tak w ogóle to zapomniałem dodać, że zakładam sobie mały kącik predykcyjny. Będę w nim publikował - na potrzeby własnych, przyszłych analiz - oczekiwania i przypuszczenia dotyczące rynku. Od polityki monetarnej do fundamentów spółek. Predykcja numer 1; w przyszłym roku Leszek Czarnecki będzie ulubieńcem inwestorów, a jego spółki (w szczególności GETIN) będą pięły się w górę.

Re: Komentarze do portfela "sovq"

sovq / 2007-11-06 21:24 / portfel
Zredukowałem połowę pozycji na Arcusie - muszę być konsekwentny (przebicie 9zł)i mimo, że spółka jutro pewnie podskoczy do jakiś 10zł (2 pozytywne komunikaty dzisiaj)- nie żałuję. Uczę się pokory :) Mam też nadzieję na mroźną zimę, żeby Praterm trochę zyskał ;). Najbardziej jednak obawiam się sytuacji za wielką wodą. To jedna z tych chwil, w których trzeba zaufać prezesowi banku centralnego (w tej roli Ben Bernanke), że robi dobrze obniżając stopy procentowe (i że wie co robi), choć gdybym był w jego butach i z moją wiedzą ekonomiczną to raczej bym je podwyższał... Niech Buffet ma mnie w opiece, jak spadniemy poniżej dołka z 15 sierpnia

Re: Komentarze do portfela "sovq"

sovq / 2007-11-01 23:25 / portfel
Zwykle mawia się o tym, że brak konsekwencji spowodowany kierowaniem się emocjami powoduje nieprzemyślane transakcje i co za tym idzie straty. Moja niekonsekwencja wynika lub wynikać będzie (już pewnie niedługo) ze zmian strategii inwestycyjnej - z każdą kolejną podważam zasadność poprzedniej i zmieniam portfel. Nie potrafię inaczej, bo wraz w każdą kolejną dawką wiedzy zmienia się mój pogląd nt. skutecznej gry. Mogli mi przed tym ostrzec w któreś z tych genialnych książek o inwestowaniu :)
sovq / 2007-11-01 09:28 / portfel
"ludzie mieli odwage mówic, że nareszcie zaczynają pękać
korupcyjne sieci pętające naszą gospodarke "
buahahahaha! beczka śmiechu
2 lata rządów i jedyne "układy" jakie udało im się rozwiązać to "układy", w których brali udział członkowie PIS-u (vide Kaczmarek, Lipiec).
Gospodarka natomiast się rozwija nie dzięki PISowi tylko dzięki Polakom - to nie partia tworzy PKB tylko Naród...

Re: Komentarze do portfela "sovq"

sovq / 2007-10-25 22:18 / portfel
Planuję dokupić Yawal - liczę na ruchy na papierze po obrocie PP
Czekam z nadzieją na decyzję FOMC - nast. środa, a przy okazji RPP :)
Ogólnie spółki wybrane z powodów fundamentalnych; C/WK, C/Z, stabilne zyski netto,
poza Cersanitem - trzymam z sentymentu :)
Mam nadzieję na ożywienie ARCUS'a po dopuszczeniu do obrotu akcji...
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy